Перший курс – це час, коли кожен студент розпочинає свій шлях у світі знань, формуючи власний науковий і життєвий досвід. 19 серпня 2024 року в залі засідань Вченої ради Київського національного університету технологій та дизайну відбулася зустріч першокурсників факультету мистецтв і моди з керівництвом факультету, кураторами академічних груп та представниками студентського самоврядування. Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, доктор технічних наук, професор щиро привітала студентів від імені ректора університету Івана Грищенка, професора, академіка НАПН України та наголосила на важливості освіти і науки, розвитку творчих здібностей студентів, підкреслила, що факультет мистецтв і моди є одним із провідних в університеті та має багаторічну успішну історію.
Радо зустріла студентів гр. БІМд-24 ОПП «Індустрія моди» у перший день їх навчання Тетяна Дзикович, куратор групи, кандидат технічних наук, доцент та поділилася з ними власним досвідом та порадами щодо початку успішного навчання. Здобувачі вищої освіти познайомилися один з одним, викладачами та студентами кафедри технології моди.
Протягом перших днів навчання першокурсники відвідували лекції, практичні та лабораторні заняття, вивчали нові освітні компоненти та знайомилися з викладачами, обговорювали нові теми в аудиторіях, що є основою їхнього професійного зростання. Прагнення до знань та відкриття нових горизонтів формують та зміцнюють колектив.
22 серпня 2024 року відбулася зустріч студентів з Оленою Степановою, директором Центру менеджменту якості освітньої діяльності, доктором культурології. Пані професор провела відкриту лекцію з теми «Принципи академічної доброчесності здобувачів освіти Київського національного університету технологій та дизайну». Під час заходу студенти отримали багато корисної інформації щодо академічної доброчесності, самостійного пошуку, аналізу та узагальнення інформації, необхідної для виконання завдань. Вони засвоїли, що застосовуючи ідеї, розробки та твердження інших авторів, необхідно дотримуватися правил посилання на джерела інформації, що допоможе уникнути плагіату та порушення авторських прав.
На заході, організованому бібліотекою КНУТД 23 серпня 2024 року, студенти заглибилися у минуле та із захопленням слухали розповіді представників НТБ про історію державного прапора. Бібліотечні експозиції до Дня Незалежності та Дня пам’яті захисників України також стали важливими не лише як пізнавальні, а й як каталізатори глибоких роздумів про ціну свободи. Відеопрезентація, яка висвітлювала момент внесення прапору у Верховну Раду, викликала у присутніх хвилю емоцій та гордість за цю величну подію. Студенти активно висловлювали свої враження, ділилися думками про сьогодення та майбутнє України, адже збереження пам’яті про українських героїв, їх мужність і стійкість – це шлях до формування сильного та відповідального громадянського суспільства.
Відвідування Музею вишивки КНУТД стало для студентів справжнім відкриттям, адже кожен експонат розповідає про багатогранність культурної спадщини та індивідуальність творчого процесу. До цього заходу залюбки долучились Оксана Водзінська, доцент кафедри технології моди, куратор та Наталія Остапенко, декан факультету.
Директорка науково-технічної бібліотеки КНУТД Тетяна Букорос, цікаво, професійно та натхненно розповіла про важливість збереження культурної спадщини в контексті сучасності. Зокрема, на прикладі історії, особливостей та унікальності феномену кролевецьких рушників вона підкреслила, що вишивка є не лише естетичним елементом, а й носієм глибоких смислів, пов’язаних із народними звичаями та святами.
Досліджуючи тонкощі української вишивки, першокурсники не лише дізналися про історію цього мистецтва, а й занурилися в чарівний світ традицій та символіки. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з вишивками, у яких переплітаються стародавні традиції та сучасні тенденції. Тетяна Олександрівна продемонструвала, як вишивка відображає унікальність кожного регіону України. Завершивши екскурсію, студенти не лише запам’ятали чудові зразки мистецтва, а й надихнулися для власних творчих пошуків у світі моди.
В освітньому процесі проведення занять у навчально-наукових лабораторіях є важливим етапом підготовки майбутніх фахівців. Студенти мали унікальну можливість зануритися в атмосферу сучасних технологій та інновацій, які формують дослідницьку складову індустрії моди.
У навчально-науковій лабораторії 3D Наталія Первая, професор кафедри розповіла студентам про антропометричні і біомеханічні дослідження стоп для розробки конструкцій взуття, протезів, устілок спеціального призначення, створення авторських колекцій взуття та аксесуарів, наголосила на особливостях проєктування взуттєвих колодок з урахуванням індивідуальних параметрів стоп, розробці конструкцій естетичних та ергономічних моделей взуття за допомогою сучасних САПР.
Доцент кафедри технології моди Оксана Водзінська ознайомила здобувачів освіти з обладнанням у навчально-науковій лабораторії швейних технологій в індустрії моди та розповіла про його особливості. Основні напрями діяльності викладачів та студентів у лабораторії – розроблення, проєктування та впровадження в освітній процес інноваційних технологій індустрії моди, удосконалення організації проєктного та творчого процесу, розвиток критичного мислення та пошук нових креативних рішень у цій галузі.
Куратор групи Тетяна Дзикович показала та розповіла про навчально-в’язальну лабораторію, де студенти ознайомлюються з новими техніками та технологіями в’язання, завдяки використанню яких можна створювати сучасні та якісні трикотажні вироби. Таким чином, завдяки в тому числі сучасним лабораторіям зростає нове покоління майбутніх професіоналів, готових до викликів індустрії моди.
22 серпня 2024 року завідувач кафедри технології моди Ольга Гараніна, разом із Тетяною Дзикович, куратором групи БІМд-24 відвідали гуртожиток № 2 КНУТД, у якому проживають студенти факультету. У комфортній атмосфері гуртожитку викладачі ознайомились із умовами проживання здобувачів освіти, дізналися про їхні потреби та запити. Ольга Олександрівна підкреслила важливість активного залучення студентів до університетського життя, формування спільноти, де кожен може висловити свою думку і зробити свій внесок у розвиток університету. Куратор групи провела опитування серед студентів, щоб з’ясувати їхні нагальні побутові проблеми. Відвідувачі зазначили, що сучасні умови проживання є не тільки важливим чинником успішного навчання, а й виховують відповідальне ставлення до життя в гуртожитку. Студенти отримали рекомендації щодо організації колективних заходів, які сприятимуть формуванню дружньої атмосфери в гуртожитку. Зустріч завершилась відповідями на запитання першокурсників і пропозиціями щодо можливостей започаткування спільних проєктів, які зможуть об’єднати студентів і викладачів у реалізації їхніх ідей.
2 вересня 2024 в концертній залі Київського національного університеті технологій та дизайну відбувся неймовірний захід – День посвяти в студенти! Ректор КНУТД Іван Грищенко привітав першокурсників з новим, цікавим етапом життя –студентським, який відкриває безмежні можливості та перспективи. Голова Наглядової ради університету, Василь Кремень, підкреслив, що в кожного з студентів є безліч шансів залишити свій слід в історії. Слова відомих майстрів Анатолія Паламаренка та Вадима Крищенка були надзвичайно натхненними і мотивуючими, корифеї української сцени закликали вірити в себе та свої сили, не боятися труднощів і шукати нові горизонти у світі знань і творчості!
Позитивний настрій, обмін емоціями та захоплення від концертних виступів стали основою для створення приємних спогадів, що надихатимуть студентів протягом їх навчання. Час, проведений на концерті та спільному святі, залишив у серцях молоді незабутні враження.
Підтримка та доброзичливість колективу кафедри технології моди під час заходів та зустрічей допомогли студентам швидше адаптуватися до навчання та зробили його більш цікавим та позитивним. Це додало впевненості та мотивації для подальшого навчання та досягнення успіхів.
Перший курс – це початок великої історії, яка чекає на творчих особистостей, готових прийняти виклики на шляху до знань та перемагати!
30.09.2024