КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

КИТАЙСЬКІ ВИКЛАДАЧІ З УКРАЇНСЬКИМИ ДИПЛОМАМИ ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ З ДИЗАЙНУ

Університет науки і технологій Шеньсі (КНР) та Київський національний університет технологій та дизайну спільно реалізують проєкт докторської освіти з дизайну, який був затверджений Міністерством освіти Китаю у листопаді 2021 року. Проєкт спрямований на те, щоб повністю використати переваги як Китаю, так і України в інноваційних школах, допомогти студентам оволодіти ґрунтовними професійними знаннями та міцними академічними теоретичними основами, а також формувати особисту дослідницьку експертизу й отримати творчі академічні досягнення.

18 вересня 2024 року ректор КНУТД Іван Грищенко відвідав з робочим візитом університет Шеньсі. Було проведено семінар керівництва університету Шеньсі  з участю Івана Грищенка.

У заході взяли участь: керівник  університету Шеньсі Пу Юнпін, проректор; Чжан Суфен, начальник управління міжнародного співробітництва; Лю Юйфань, заступник начальника управління міжнародного співробітництва; Лю Хелінь, секретар спільного проєкту; Лю Цзунмін, директор спільного проєкту; пані Лі Сіньюань, керівник Пекінського офісу та інші.

Пу Юнпін розповів про роботу колективу університету, його історію, здобутки, перспективні напрями роботи та результати співпраці з Київським національним університетом технологій та дизайну.

 «Шеньсі – технологічний університет і є учасником Національної програми зміцнення базової інфраструктури університетів у Центральному та Західному Китаї. Ми також належимо до «подвійних перших» університетів провінції Шеньсі і є провідним вишем, орієнтованим на створення високоякісної освіти. Заснований університет у 1958 році. Університет науки і технологій Шеньсі (колишній Північно-Західний інститут легкої промисловості) – перший національний опорний університет легкої промисловості Нового Китаю. Він розташований у Сіані, одній із чотирьох стародавніх столиць світу та «культурній столиці». Університет науки і технологій Шеньсі – єдиний багатопрофільний університет у західному Китаї, який спеціалізується на підготовці конкурентоздатних спеціалістів для легкої промисловості», – наголосив Пу Юнпін.

Іван Грищенко, ректор КНУТД розповів про досвід підготовки кадрів для 75 країн світу за майже 100 літній період розвитку київського університету. Україна – найбільша країна Європи, яка переживає складні часи, але виконує всі міжнародні зобов’язання. 

«Наш університет першим з-поміж національних університетів розпочав експорт якісних освітніх послуг до Китаю. Нині КНУТД реалізує шість міжнародних інноваційних проєктів для Піднебесної.

Проєкт з отримання докторського ступеня з дизайну, що реалізується спільно із технологічним університетом Шеньсі, успішно завершив три вступні кампанії. Цей проєкт орієнтований на залучення високоякісних освітніх ресурсів для підвищення рівня спільного навчання. Ми прагнемо створити нову систему підготовки висококваліфікованих міжнародних фахівців», – зазначив Іван Михайлович.

Під час вільної дискусійної сесії обидві сторони провели поглиблений обмін та загальні плани на новий семестр китайсько-української програми PhD Design, що охоплюють сприяння вступу, викладання та наукові дослідження, якість навчання, присудження ступенів, засідання спільного комітету з управління проектом і майбутня поглиблена співпраця в галузі міжнародної освіти тощо. Було досягнуто багатьох аспектів і досягнуто багатьох консенсусів.

Іван Грищенко та Пу Юнпін заявили, що сторони націлені на те, щоб зробити цей проєкт одним із найвидатніших міжнародних ініціатив у рамках програми «Один пояс, один шлях» та зробити значний внесок у розвиток освітнього обміну та співробітництва між Китаєм та Україною.

Фото. Учасники семінару в Шеньсі

Також Іван Грищенко зустрівся із аспірантами КНУТД, які навчаються у рамках  спільного проєкту в Університеті науки і технологій Шеньсі.  За цим проєктом  за період українсько-китайської  співпраці в Київському національний університеті технологій та дизайну здобувають науковий рівень доктора Phd з дизайну 87 аспірантів. Усі вони після закінчення аспірантури КНУТД і після захисту дисертацій отримають європейські дипломи доктора філософії з дизайну.

На наступному симпозіумі викладачів і студентів проекту ректор І. Грищенко детально поцікавився поточними проблемами студентів, їхніми потребами у навчанні, якістю керівництва викладачами з Києва, академічними дослідженнями та іншими видами діяльності. Аспіранти також активно виступали, ділилися досвідом навчання та враженнями, висловлювали свої надії та сподівання щодо подальшого навчання.

Аспіранти   Чжан Вейді, Лі Ютонг, Чжан Чета, Ху Ян та інші мали можливість поставити ректору запитання, на які Іван Михайлович дав вичерпні відповіді. Іван Грищенко побажав  усім успіхів у навчанні, миру, добра та запросив аспірантів до КНУТД.

Фото. Ректор І. Грищенко проводить зустріч із аспірантами

Фото. Спільне фото аспірантів університету Шеньсі із ректором І. Грищенком

На завершення учасники робочої зустрічі для реалізації докторського освітнього проєкту – керівники підрозділів університету Шеньсі, керівництво Київського національного університету технологій та дизайну, представники Пекінського офісу, представники аспірантів – висловили впевненість у тому, що якщо ми і надалі чесно будемо ставитись один до одного, щиро співпрацюватимемо, то, і тепер, і дивлячись далеко в майбутнє, перспективи співпраці між двома університетами будуть величезними, а плідні результати, безперечно, будуть досягнуті.

30.09.2024