КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ЛЕКЦІЯ ВАСИЛЯ ЧЕБАНИКА ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОПП «ЦИФРОВЕ МИСТЕЦТВО»

26 вересня 2024 року з метою підвищення якості освітнього процесу кафедрою цифрового мистецтва ННІККІ було організовано проведення відкритої лекції  та майстер-класу відомого українського художника-графіка Василя Чебаника для здобувачів освіти ОПП «Цифрове мистецтво», ОПП «Графічний дизайн» та всіх поціновувачів українського образотворчого мистецтва. Захід організувала і змодерувала Олеся Рибченко, доцент кафедри цифрового мистецтва.

 

В. Чебаник, заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, провів лекцію і майстер клас для здобувачів освіти творчих спеціальностей, презентуючи і популяризуючи уніфіковану цілісну систему історично відновлених графем (конструкцій) українських літер та  шрифтів проєкту Національної абетки «Рутенія. Графіка української мови», автором якої він є.

 

Цей проєкт єдиний у галузі шрифтового мистецтва, відзначений найвищою державною творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва України – Національною премією України імені Тараса Шевченко. Мета проєкту – створення зримого образу української мови на основі історично існуючих, рутенських літер та повернення державі Україні її зорового символу – Національної абетки.

Лекція відбулася за підтримки громадської ініціативи ІнфоВАРТА, офіційним представником якої на заході була співзасновник, каліграф Анжеліка Корнієнко – керівник проєкту «Рутенія. Графіка української мови».

 

До події з метою професійного розвитку і розширення компетенцій також долучилися науково-педагогічні працівники кафедри цифрового мистецтва і графічного дизайну. Подія відбулася в дружній атмосфері, студенти мали змогу спілкуватися з лекторами Василем Чебаником та Анжелікою Корнієнко, отримати вагомий досвід і знання, що можуть бути застосовані в подальшому навчанні та творчій діяльності. Справді, залучення фахівців-практиків є вагомим позитивним важелем для розвитку майбутніх професіоналів у галузі культури і мистецтва, важливим аспектом процесу навчання і виховання молоді, що спонукатимуть здобувачів освіти глибоко вивчати культурно-історичну спадщину України.

 

Щиро дякуємо Василю Яковичу за надзвичайно інформативну лекцію, неперевершений майстер клас і можливість навчатися у найкращих!

02.10.2024