КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

СТУДЕНТИ КАФЕДРИ УПРАВЛІННЯ ТА СМАРТ-ІННОВАЦІЙ ВИВЧАЮТЬ НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ У МУЗЕЇ ВИШИВКИ КНУТД

1 жовтня 2024 року в День свята Покрови  здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня кафедри управління та смарт-інновацій разом з куратором Наталією Кирилко, після закінчення чергової повітряної тривоги у межах соціокультурної діяльності і вивчення національних традицій, самобутності та ідентичності українського народу побували на екскурсії у Музеї вишивки КНУТД.

Вишивка ˗ є одним із найвідоміших видів декоративно-ужиткового мистецтва і культурний кодом кожної нації. Українська традиційна вишивка надзвичайно різноманітна і колоритна. В українській вишивці присутні такі геометричні фігури: коло, квадрат, прямокутник і ромб. Основними узорами стародавньої вишивки є рослинні, геометричні та зооморфні. Вишивка налічує понад 200 видів технік виконання (швів), незліченну кількість орнаментів, мотивів, композицій, різнобарвну кольорову гаму. Вишиті вироби кожного регіону відрізняються індивідуальністю та неповторністю візерунків. Навіть в деяких селах України були свої неповторні технології виконання орнаменту.

Музей вишивки було створено в Київському національному університеті технологій та дизайну у 2023 році. Це одне з цікавих і затишних місць університету де представлено унікальні артефакти, старовинні речі та аутентичні вироби, у яких відображено найкращі риси: працьовитість, щедрість, щирість, неповторність та національні особливості українського народу. В музеї також представлено сучасні випускні роботи студентів університету із збереженням виконання стародавніх технологій вишивки.

Метою заходу було ознайомлення здобувачів освіти із народною творчістю, культурою та історичним розвитком традицій українського суспільства, та формування усвідомлення, що цей вид народного декоративного мистецтва, один із найпоширеніших видів ручної праці українського жіноцтва, духовний стрижень народного мистецтва.

Такий формат заходу сприятиме формуванню у студентів традиційно-просвітницької та культурологічної сутності національної свідомості та психолого-виховного потенціалу, збереженню національних історико-культурних цінностей і традицій.

04.10.2024