УЧАСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ В УКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ЯКОСТІ ОСВІТИ

25–26 вересня представники університету – Олена Григоревська, директор навчально-методичного центру управління підготовкою фахівців, Олена Степанова, керівник центру менеджменту якості освіти, Лідія Макаренко, директор навчально-наукового інституту культури та креативних індустрій, завідувачі кафедр: туризму та готельно-ресторанного бізнесу Олена Сущенко і сценічного мистецтва та культури Віра Бурназова відвідали Український форум якості освіти, організованого Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Форум консолідував понад 600 учасників із 200 університетів. Захід відвідали перші особи держави у якості спікерів: Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України; Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України; Михайло Вінницький, заступник міністра освіти і науки України; Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти.

Дискусії були присвячені розбудові нового дизайну системи зовнішнього забезпечення якості в Україні, трендам європейської інтеграції вищої освіти, формуванню взаємної довіри між стейкхолдерами, актуальним питанням взаємодії ринку праці та системи вищої освіти, зокрема адаптації ролі університетів до потреб воєнного часу й післявоєнної відбудови економіки України. Було презентовано успішні практики ЗВО за напрямами: використання інформаційних технологій для управління внутрішніми системами забезпечення якості вищої освіти, досвідом акредитації освітніх програм іноземними агентствами, організації практико орієнтованого навчання, реалізації цілей сталого розвитку в освітньому процесі.

Форум став важливим заходом для обміну досвідом, ідеями та кращими практиками між українськими та міжнародними експертами з Німеччини, Бельгії, Франції, Хорватії, а також створив платформу для обміну думками між освітянами, науковцями, представниками влади та студентами щодо напрямів реформування вищої освіти, розбудови сучасної моделі університету, визначення його стратегічної ролі і вимоги сьогодення.

07.10.2024