До Дня політолога та Міжнародного дня демократії 16-21 вересня 2024 року кафедрою приватного та публічного права Навчально-наукового інституту права та сучасних технологій спільно з науково-технічної бібліотекою було проведено Тиждень політології в КНУТД. Враховуючи побажання здобувачів вищої освіти заходи були орієнтовані на максимальну динамічність та пізнавальний ефект.
Відкриття тижня відбулося за участі дирекції Інституту та науково-педагогічного складу кафедри. З вітальним словом та промоцією навчально-просвітницьких і наукових заходів Тижня політології виступила директор ІПСТ Тетяна ВЛАСЮК, доцент, кандидат економічних наук.
Першим в програмі був воркшоп «Публічні дискусії», ідея проведення якого зародилася у межах діяльності студентського наукового гуртка «Discussion» (керівник гуртка – доцент Наталія ФАСТОВЕЦЬ). Захід проходив у формі активного обговорення з елементами ділової гри. Участь у підготовці контенту та організації воркшопу взяли співробітники науково-технічної бібліотеки Міла КРЕХОВА та Олександра ЧЕПІЛКО.
Студенти тренували громадянські компетентності, розбиралися у демократичних процесах та механізмах місцевої демократії, звертались до Декларації прав людини та її основних положень, встановлювали сутність різниці між парламентсько-президентською та президентсько-парламентською формами правління. Відповіді шукали шляхом обговорення та відкритого голосування, спираючись на Конституцію України, оприлюднені дані статистики ЦВК та наукові дослідження.
Свої знання студенти мали змогу застосувати у практичних вправах: ігри, вікторини, кросворди, що дозволило не тільки показати власну ерудицію, а й дізнатися про нові поняття, змоделювати реальні ситуації та отримати нові знання.
Студенти переконались у перевагах верховенства права, свобод, рівності, поваги до людської гідності, що притаманно країнам демократії. Приємно відзначити, що учасники були зацікавленими і небайдужими. Це і не дивно: вони ж українці! А українці зазвичай демонструють високу активність у політичному житті своєї країни!
Запрошеною гостею на відкритті Тижня політології була Марина ОРЛЕНКО, кандидат політичних наук, керівник з організації заходів та гостинності Linacre College - University of Oxford.
Марина розповіла про історію та місію Лінарк коледжу, місце коледжу в системі Оксфордського університету, а також провела інтерактивну оглядову екскурсію приміщеннями та кампусом. Коледж виконує функцію забезпечення освітніх, комунікаційних та інших соціальних потреб аспірантів Оксфордського університету, сприяє міждисциплінарній співпраці та навчанню. Linacre із задоволенням пропонує майбутнім студентам широкий спектр стипендіальних можливостей.
З вітальним словом до студентів КНУТД звернулися директор коледжу Linacre (Principal) доктор Нік ЛЕЙМУ-БРАУН (Nick Leimu-Brown) та Senior Tutor доктор Джейн ХОВЕРД, яка наглядає за всіма аспектами добробуту студентів, прийому та академічного прогресу. Доктор Нік ЛЕЙМУ-БРАУН висловив підтримку українському студентству. Із взаємною промовою до дирекції коледжу звернувся викладач кафедри смарт-економіки Марко ЛЕБЕДЄВ.
У другий та четвертий дні тижня політології відбулися дві сесії Ділової інтерактивної гри «Місто Виборів» між студентами Інституту права та сучасних технологій та Факультету мистецтв і моди. Ця гра в демократію та місцеве самоврядування створена на основі шведської гри «Electionville».
Студенти спеціальностей 081 «Право», 052 «Політологія», 182 «Технології легкої промисловості» активно намагалися побудувати демократичне місто у формі ділової гри, а також продемонстрували свої знання та здобули нові компетентності, що сприятимуть розвитку демократичних цінностей.
Ця гра стала своєрідним тренінгом з основ демократії і була покликана забезпечити учасників навичками і знаннями, необхідними для просування демократичних принципів та покращення врядування у громадах за допомогою цікавих інтерактивних методів.
Учасники отримали: розвиток критичного мислення, уміння приймати колективні рішення, навички командної роботи, глибше розуміння виборчих процесів і демократії на місцевому рівні, вміння управляти конфліктами.
Також під час гри учасники звернули увагу на те як змінилися пріоритети у потребах міст в умовах воєнного стану, як бюджет та розподіл ресурсів міста (громади) залежить від викликів, спричинених бойовими діями (відновлення міста, внутрішньо переміщені особи та інші малозахищені групи населення, робота ДСНС). Оцінили негативний вплив корупції у процесі прийняття рішень та дізналися про механізми передбачення та подолання корупційних ризиків.
Модераторами заходу виступили доцент Тетяна БУКОРОС, кандидат політичних наук, директорка науково-технічної бібліотеки, учасниця Міжнародного проєкту «Electionville» («Місто Виборів»), створеного за підтримки Шведського Інституту в партнерстві з ВГО Українська бібліотечна асоціація та доцент Наталія ФАСТОВЕЦЬ, кандидат наук з державного управління, директорка Центру праці та кар’єри КНУТД.
Дякуємо командам за участь, проявлений змагальний дух і цікаву гру! А науково-технічна бібліотека КНУТД запрошує всіх охочих провести час з користю, долучившись до серії ігор «Місто Виборів» задля розвитку конструктивного мислення, отримання нового досвіду та знань про локальну демократію.
В межах Тижня політології відбулася екскурсія до Маріїнського парку та Урядового кварталу, організатором та лектором-гідом якої була доцентка кафедри приватного та публічного права Інга КИПИЧ, кандидат юридичних наук, доцент. В екскурсії взяли участь студенти спеціальностей 081 «Право», 052 «Політологія», 022 «Дизайн», 182 «Технології легкої промисловості».
Всім відомо, що Київ – це епіцентр всіляких унікальних пам’яток, починаючи від пам’ятників і особняків, закінчуючи розкішними культовими спорудами та історичними перлинами. Урядовий квартал – це справжня золотоносна жила старовинних споруд, особняків і адміністративних будівель, кожна з яких має свою історію. Під час пішої екскурсії здобувачів вищої освіти було ознайомлено з будівлею Верховної Ради, зокрема лекторка-гід роз’яснила роль та основні завдання законодавчої гілки влади; Маріїнський палацом, двері якого відкривають поважним гостям, дипломатам та для урочистих подій; Центральним будинком Офіцерів, біля входу в який є трофейна техніка, яку знищили ЗСУ під час вторгнення росії; Кабінетом Міністрів України, який представляє виконавчу гілку влади та Національним банком України. На жаль, враховуючи воєнний стан, не вдалось з середини дослідити ці локації в повній мірі. Проте студенти мають намір обов’язково після завершення воєнного стану відвідати з екскурсією Верховну Раду України. Закінчилась піша екскурсія Алеєю Небесної Сотні де студенти вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та Захисників України.
Фіналом програми Тижня політології в КНУТД стала лекція-презентація «Підготовка фахівців в умовах гібридної війни» від партнерів та стейкхолденів освітньої програми «Політологія та публічні комунікації». Спікерами лекції стали Юрій КОГУТ, кандидат юридичних наук, СЕО Консалтингової компанії «СІДКОН», експерт у сфері національної безпеки та оборони, та Олена ТКАЧЕНКО, заступниця гендиректора, менеджерка проєктів компанії «СІДКОН», сертифікована експертка. Модератором лекції-презентації виступив професор кафедри приватного та публічного права Ігор ДІОРДІЦА, доктор юридичних наук, професор.
Під час лекції спікери розповіли про політичні аспекти ведення гібридної війни, акцентуючи увагу на важливості реагування на агресію за допомогою комунікативних, політичних, економічних та військових інструментів. Особливу увагу було приділено комплексному підходу до захисту національних інтересів і забезпечення безпеки держави.
Здобувачі вищої освіти спеціальностей 081 «Право» та 052 «Політологія» активно долучалися до дискусії, ставили питання та отримали практичні рекомендації щодо використання політичних і правових інструментів у кризових ситуаціях та для забезпечення національної безпеки.
Захід став важливим кроком у формуванні фахівців, здатних ефективно діяти у контексті сучасних гібридних конфліктів, розширюючи їхні компетенції у сферах політичної стратегії, кризової комунікації, та захисту суверенітету держави.
Завдяки співпраці з компанією СІДКОН, фонди науково-технічної бібліотеки поповнилися новими сучасними виданнями 2024 року за авторством Юрія КОГУТА, що будуть цікаві для майбутніх політологів, юристів та широкого кола читачів, які цікавляться сучасним станом інформаційної та національної безпеки. Це практичний посібник «Сучасні технології гібридної війни» та монографія «Гібридна війна нового типу як загроза національній безпеці держав». Висловлюємо щиру вдячність компанії СІДКОН за розкриття досліджень та практичних напрацювань компанії на лекції-презентації, та персональну вдячність Юрію КОГУТУ та Олені ТКАЧЕНКО.
Програма Тижня політології завершилася, але ми дуже сподіваємося, що учасники івентів мали можливість гарно провести час, ближче познайомитися один з одним, отримати нову та корисну інформацію, прокачати свої компетентності в ігровій формі, а наші командні взаємодії сприяли нетворкінгу серед академічної спільноти КНУТД.
Тримаймо освітній фронт разом!
16.10.2024