Нещодавно у рамках міжнародної академічної мобільності аспірантка кафедри технології моди факультету мистецтв і моди Кравчук Марія, яка навчається за освітньо-науковою програмою 182 Технології легкої промисловості, взяла участь в онлайн-школі 2024 року Technical University of Liberec (Технічний університет в Лібереці, Чеська Республіка). Літня школа була присвячена темі текстильних технологій й мала на меті роз’яснити слухачам процес виробництва тканого та трикотажного полотен – від ідеї до кінцевого виготовлення. Програма навчання передбачала можливість здійснення вибору спеціалізації між будовою тканого полотна та трикотажу.
Основний фокус школи полягав у роботі з двома текстильними технологіями: ткацтвом та в'язанням. Учасники знайомилися із загальними промисловими процесами виробництва, використовували промислове обладнання, працювали з CAD-системами для підготовки креслень тканин та структури трикотажних переплетень.
Впродовж навчання учасники навчалися проектувати 2D/3D структури, працювати з програмним забезпеченням SDS ONE APEX та CAD й мали змогу спостерігати онлайн-трансляцію процесу виробництва створених ними зразків.
Після завершення програми кожен учасник отримав сертифікат учасника онлайн-школи на 5 кредитів ECTS за курс «Будова та дизайн трикотажу» як підтвердження неформальної освіти, а також власні зразки трикотажних полотен, які вироблені на промисловому плосков’язальному обладнанні Shima Seiki за його індивідуальними проєктамм, створеними у ході навчання.
«Ця школа стала важливою частиною в моєму навчанні, адже отримані знання про 2D/3D проєктування та сучасні текстильні технології я планую застосовувати у своїй майбутній кар'єрі. Мене вразив інноваційний підхід до навчання: використання віддаленого доступу до лабораторій і можливість створити власний дизайн текстильного матеріалу, який потім виготовляли на реальному обладнанні.», – ділиться учасниця Марія Кравчук.
Програма академічної мобільності та результати навчання
Каталог за результатами участі в онлайн-школі
16.10.2024