16 жовтня 2024 року відповідно до плану взаємодії кафедри підприємництва та бізнесу зі стейкхолдерами відбувся круглий стіл із зовнішніми та внутрішніми зацікавленими сторонами освітньо-професійної програми «Підприємництво та комерційна діяльність» ступеня вищої освіти «бакалавр» спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля».
Взаємодія із зацікавленими сторонами на кафедрі підприємництва та бізнесу – це систематичний процес, метою якого є налагодження і постійна підтримка конструктивної співпраці зі стейкхолдерами освітніх програм кафедри. Даний процес триває протягом усього програмного циклу і передбачає широкий спектр заходів та підходів від обміну інформацією та консультацій до активної участі стейкхолдерів в освітньому процесі.
Модератором зустрічі виступив Талят Бєлялов, завідувач кафедри підприємництва та бізнесу, д. е. н., професор.
Участь у роботі круглого столу взяли члени робочої групи, науково-педагогічні працівники кафедри підприємництва та бізнесу, здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Підприємництва та комерційної торгівлі» і стейкхолдери.
Обговорення в змішаному форматі відбулося за участю представників як академічної спільноти зокрема: Саміри Пілецької, д. е. н., професора Національного авіаційного університету; Вікторії Чобіток, д. е. н., професора, завідувачки кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, менеджменту та освіти дорослих Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, м. Харків;
так і роботодавців освітньо-професійної програми та стейкхолдерів з числа бізнес-партнерів кафедри: Олександра Пересипко, директора ТОВ «ВОРЛД ГРІНІЗЕЙШЕН СИСТЕМ»; Еннана Аширова, заступника директора ТОВ «УКРЮГІМПЕКС»; Амета Люманова, генерального директора ТОВ «ОКШИНА»; Руслана Алімова, заступника генерального директора ТОВ «ФАВ-КИЇВ»; Олега Смірнова, генерального директора ТОВ «ОЛДІМ»; Ремзі Емінова, директора ТОВ «А-БУД»; Саміра Гурджи, директора «ЮГ-ТРЕЙДИНГ ГРУП».
Гарант освітньо-професійної програми «Підприємництво та комерційна діяльність» Ірина Гончаренко розпочала зустріч з характеристики профілю освітньо-професійної програми, підкреслила її мету та особливість, загальні, фахові та програмні компетентності, а також наголосила про внесені зміни до освітньо-професійної програми.
Внутрішніми і зовнішніми стейкхолдерами було розглянуто широке коло питань, зокрема, працевлаштування випускників, перспективи подальшого розвитку кафедри, удосконалення змісту освітньо-професійної програми. Відбувся обмін думками щодо змістовного наповнення освітніх компонентів.
За результатами круглого столу було погоджено пропозиції стейкхолдерів щодо удосконалення освітньо-професійної програми, зокрема, ухвалено пропозицію професора Саміри Пілецької, підтриману здобувачами вищої освіти, щодо використання можливостей формувати напрям професійної діяльності студентів через вибіркові дисципліни.
Варто наголосити на значній зацікавленості здобувачів вищої освіти у розвитку та вдосконаленні освітньо-професійної програми «Підприємництво та комерційна діяльність», що проявилась у жвавому обговоренні та дискусії.
Зустріч дала змогу робочій групі на чолі з гарантом Іриною Гончаренко вивчити думку всіх сторін, які зацікавлені у конкурентоспроможності майбутніх випускників за освітньо-професійною програмою «Підприємництво та комерційна діяльність» на ринку праці. Гарант висловила слова подяки усім учасникам круглого столу за активну участь та слушні пропозиції, та підсумувала, що висловлені думки будуть враховані під час розроблення навчального плану й удосконалення освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 076 «Підприємництво та торгівля».
20.10.2024