24 жовтня 2024 року відбулася відкрита лекція для здобувачів вищої освіти кафедри інформаційних та комп'ютерних технологій, які навчаються за спеціальностями 174 «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології», 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 126 «Інформаційні системи та технології». Тема лекції була присвячена «Програмуванню пристроїв Інтернету речей».
Лекцію провів гостьовий лектор – Андрій МОШЕНСЬКИЙ, кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Національного університету харчових технологій. Лекція відбулась у межах викладання дисципліни «Комп'ютерні технології та програмування» і мала на меті ознайомити здобувачів вищої освіти з новітніми апаратними платформами для створення пристроїв Інтернету речей (IoT), принципами їхнього програмування та інтеграції з хмарними сервісами.
Під час лекції Андрій Олександрович розповів про впровадження технологій штучного інтелекту, сучасні телекомунікаційні рішення та перспективи їх взаємодії для задоволення потреб суспільства. Здобувачі вищої освіти отримали унікальну можливість не лише вивчити теоретичні аспекти, а й попрактикуватися: вони самостійно програмували власні IoT-пристрої. У процесі лекції учасники активно ставили питання і брали участь у обговореннях.
Члени наукового гуртка «Проєктування вбудованих систем та Інтернету речей» теж активно взяли участь в обговоренні, поділившись своїм досвідом у розробці вбудованих систем та ідеями щодо їхнього впровадження. Така співпраця між здобувачами вищої освіти та запрошеними лекторами суттєво сприяє розширенню їхніх знань і підвищує мотивацію до вивчення сучасних технологій.
Колектив науково-педагогічних працівників і здобувачі вищої освіти кафедри інформаційних та комп'ютерних технологій висловлюють свою глибоку вдячність Андрію МОШЕНСЬКОМУ за надзвичайно цікаву практичну лекцію. Презентована лекція не тільки розширила знання, а й дала можливість отримати цінний досвід у застосуванні теоретичних знань на практиці. Цінуємо професіоналізм та готовність ділитися своїми знаннями з молодим поколінням. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю, яка принесе нові ідеї та інновації в освітній процес.
28.10.2024