24.10.2024 року в рамках дисципліни «Технології швейних виробів» відбулася відкрита лекція Людмили Іванової, директора ТОВ «ДАНА-МОДА», члена Освітнього інвестиційно-технологічного кластера легкої промисловості у місті Києві, лауреата Національної премії України ім. Бориса Патона, з теми: «Виробнича структура сучасного швейного підприємства». Захід відбувся з метою підвищення якості освітнього процесу та посилення професійної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 182 «Технології легкої промисловості», освітньо-професійних програм «Конструювання та технології швейних виробів», «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості», «Індустрії моди».
Людмила Іванова випускниця нашого університету, стейкхолдер вищеназваних освітніх програм, гідний продовжувач цілої династії працівників індустрії моди, людина, закохана у свою справу.
Лекторка ознайомила присутніх із багаторічною славетною історією швейного підприємства, яке наразі вона очолює. ТОВ «ДАНА-МОДА» (в минулому швейне підприємство «Дана»), утворене на початку 1978 року з двох швейних фабрик «Жовтень» та «Спецодяг». Майже сорок два роки директором підприємства була мати Людмили Іванівни Катерина Андріївна Божок. Сьогодні поруч із Людмилою Іванівною працює і її син, Ігор Іванов, випускник нашого закладу освіти, доктор філософії.
ТОВ «ДАНА-МОДА» спеціалізується на виготовленні верхнього жіночого та чоловічого одягу: пальто, півпальто, куртки, жакети, жіночі костюми, спідниці та брюки тощо. Виробництво оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє використовувати прогресивні технології як на стадії розробки так і у виробництві швейних виробів. Враховуючи багаторічний досвід співпраці з відомими європейськими брендами, такими як: HUGO BOSS, MARKS & SPENCER, BETTY B., MONTANA, BERGHAUSE та іншими, підприємство виготовляє продукцію, що вирізняється вишуканістю дизайну та бездоганною якістю. В цей важкий для нашої країни час, ТОВ «ДАНА-МОДА» освоїло виготовлення військового одягу та спорядження.
Розкриваючи тему лекції, Людмила Іванівна наголосила, що сучасне швейне підприємство являє собою складний механізм взаємодії основних і допоміжних цехів та підрозділів. Операціям пошиття швейних виробів передують процеси підготовки моделей до запуску у виробництво та підготовки виробництва до їх виготовлення; підготовки матеріалів до розкрою; розкрій матеріалів. Ці процеси здійснюють, відповідно, в експериментальному, підготовчому та розкрійному цехах. У кожного з цих цехів свої технологічні та організаційні завдання – забезпечити безперервну роботу швейного виробництва. Від якісної підготовки нових моделей до запуску у виробництво, відпрацювання лекал технологічних конструкцій та високоефективної технології, забезпечення економічно обґрунтованих витрат матеріалів залежить ефективна робота швейного цеху з виготовлення конкурентоспроможної продукції.
Під час зустрічі здобувачі освіти дізналися про професійні нюанси раціонального використання основних та допоміжних матеріалів, необхідність проміру та розбракування матеріалів, особливості роботи з сучасними текстильними матеріалами тощо. Лекторка доповнювала теоретичний матеріал власними прикладами із досвіду роботи на виробництві, що надало лекції відчуття актуальності та сучасності.
Студенти мали змогу ставити запитання і отримати глибше розуміння того, як практичні навички можуть підвищити їхні шанси на успішну кар’єру в легкій промисловості. Наприкінці зустрічі Людмила Іванівна окреслила перспективи розвитку спеціальності 182 «Технології легкої промисловості», наголосила на затребуваності у галузі багатьох фахівців, а саме: технологів, конструкторів, експертів з якості; закцентувала на важливості вивчення дисциплін фахового спрямування, знання з яких допоможуть майбутнім спеціалістам у подальшій професійній реалізації.
Із заключним словом виступила декан факультету мистецтв і моди професор Наталія Остапенко. Наталія Валентинівна від себе особисто та від імені присутніх висловила щиру вдячність Людмилі Іванівні за приділений час, цікаву та змістовну лекцію, безцінні професійні знання, якими вона поділилась із здобувачами освіти та викладачами фахових дисциплін, підкреслила необхідність та перспективність подібних взаємозв’язків виробничників з освітянами задля загальної справи підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з виробництва та технологій легкої промисловості!
Студентство та колектив факультету мистецтв і моди, щиро вдячні Людмилі Іванівні за надихаючу лекцію!
З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі та лекції, які допоможуть здобувачам освіти розширити свої знання та вміння у цій актуальній для країни галузі!
31.10.2024