З нагоди 25-річного ювілею щиросердно вітаємо стейкхолдера та багаторічного партнера Університету, компанію «Softorg», українського дистриб’ютора промислового швейного обладнання!
Зустрічі з фахівцями-практиками, потенційними роботодавцями є надзвичайно важливими для здобувачів вищої освіти, оскільки дають змогу їм зрозуміти перспективи своєї майбутньої професії, стимулюють до активного оволодіння комплексом професійно зорієнтованих знань, умінь та навичок, необхідних у майбутньому конкурентоспроможному фахівцю, допомагають успішно самореалізуватися у майбутньому. З іншого боку, представники бізнесу, роботодавці та фахівці-практики отримують можливість познайомитися з потенційними працівниками своєї галузі, тому беруть активну участь в освітньому процесі для забезпечення якості освітніх програм і стають нашими партнерами.
25 жовтня 2024 року за ініціативи факультету мистецтв і моди та факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій в Київському національному університеті технологій та дизайну відбулася зустріч студентів 3 та 4 курсів факультету мистецтв і моди, які навчаються за освітніми програмами «Конструювання та технології швейних виробів», «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» та «Індустрія моди», та студентів 4 курсу факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій за освітньою програмою «Машинобудування», із Тарасом Притулою, фахівцем-практиком, стейкхолдером та багаторічним партнером Університету, директором з корпоративної соціальної відповідальності, співвласником компанії «Softorg». Мета зустрічі – проведення відкритої лекції в рамках освітнього процесу за темою «Автоматизація та нові технології».
У зустрічі взяли участь керівництво та викладачі факультету мистецтв і моди та факультету мехатроніки та копм’ютерних технологій: Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, професор, Ольга Гараніна, завідувач кафедри технології моди, професор, Тетяна Струмінська, завідувач кафедри моди та стилю, доцент, Олексій Воляник, завідувач кафедри механічної інженерії, доцент; куратори: Оксана Водзінська, доцент кафедри технології моди, Володимир Дворжак, доцент кафедри механічної інженерії, Лілія Навольська, старший викладач кафедри моди та стилю; Світлана Лозовенко, асистент кафедри моди та стилю та Євген Коробченко, асистент кафедри механічної інженерії.
Компанія «Softorg» є лідером на ринку України з надання широкого спектру послуг щодо забезпечення швейного обладнання та запчастин до нього, ремонту та налаштування машин, навчання робітників швейної галузі роботі на швейному обладнанні та його ремонту. Компанія виконує роботи з комплексної експертизи підприємства та оптимізації виробництва. Глобальною місією компанії є розвиток та технологічна оптимізація легкої промисловості України.
Здобувачі освіти ознайомилися з основними сферами діяльності компанії «Софторг». У професійній, партнерській атмосфері лектор поділився своїм досвідом роботи у напрямі підготовки компанії до викликів на ринку швейного обладнання. Зокрема, розповів про відвідування працівниками компанії перспективних fashion-виставок у Парижі, Гонконзі тощо, з метою визначення нових трендів на ринку індустрії моди з точки зору технологій та матеріалів. Таким чином, компанія вже сьогодні готується до забезпечення українських підприємств новітнім обладнанням та перспективними технологіями.
Під час лекції паном Тарасом системно висвітлено актуальні проблеми щодо:
- технологічного процесу та обладнання підготовчого цеху швейного підприємства;
- технологічного процесу та обладнання розкрійного цеху виробництва;
- особливостей роботи експериментального цеху;
- роботи швейного цеху підприємства;
- організації роботи складу готової продукції.
У рамках технологічного процесу підготовчого цеху підприємства лектором детально розглянуто питання роботи промірювально-розбракувальних машин «Serkon» та інноваційної системи штучного інтелекту для проміру та розбракування матеріалів Serkon Fabriq Vision. Розглянуто переваги такого виду обладнання, особливості роботи та основні характеристики.
У межах ознайомлення з роботою розкрійного цеху підприємства паном Тарасом висвітлено основні переваги автоматизованих настилочних та розкрійних комплексів «Serkon» з комп’ютерним керуванням, охарактеризовано принципи їх роботи.
Розглядаючи особливості роботи експериментального та швейного цехів підприємства, лектором акцентовано увагу на питаннях автоматизації виготовлення вузлів та деталей швейних виробів. Висвітлено роботу сучасного автоматизованого обладнання для повузлової обробки виробів у швейному цеху, напівавтоматів для пришивання ярликів, пресового обладнання для етикетування виробів, приклеювання світловідбивних стрічок, напівавтоматів для застрочування низу виробів, обробки застібки-планки тощо.
Особлива увага була приділена машинам для з’єднання деталей виробів безнитковим способом (зварюванням), обладнанню для герметизації швів.
Спікер розповів також про системи автоматизованого переміщення напівфабрикатів та виробів у швейних цехах та на складі готової продукції, системи автоматизованого керування виробництвом компаній «Hesh» та «Kanri Soft», що дають можливість замінити паперовий документообіг та автоматично аналізувати ефективність виробничих процесів підприємства.
Зустріч відбулася в атмосфері дружньої взаємодії. Підсумком заходу був конструктивний діалог у формі «запитання-відповідь». Спікер із задоволенням відповів на запитання присутніх, що створило атмосферу обміну знаннями і досвідом. Декан факультету мистецтв і моди Наталія Остапенко та завідувач кафедри моди та стилю Тетяна Струмінська щиро подякували пану Тарасу за цікаву та змістовну практичну інформацію, адже саме вміння ефективно вирішувати практичні питання визначає справжнього професіонала.
Такі зустрічі та спілкування із фахівцями-практиками, роботодавцями, бізнес-партнерами, стейкхолдерами дають змогу розуміти студентам перспективи майбутнього працевлаштування, стимулюють їх у набутті компетенцій, умінь та навичок, щоб після закінчення навчання вже бути адаптованими до робочого процесу та роботи в команді, мати розвинені лідерські якості та відповідальність. Взаємодія з бізнес-партнерами та стейкхолдерами, коригування спільних зусиль із підготовки студентів є основними складовими для забезпечення якісного освітнього процесу підготовки фахівців індустрії моди.
Насичена пізнавальною інформацією лекція в атмосфері невимушеності та довіри завершилася гучними аплодисментами, як прояв поваги до пана Тараса, як до професіонала, успішної та щирої людини!
Студентська та викладацька спільнота КНУТД щиро вдячна Тарасу Притулі за співпрацю та сподівається на нові зустрічі!
31.10.2024