25 жовтня 2024 року на базі Київського національного університету технологій та дизайну відбулась Підсумкова науково-практична конференція ІІ Міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти (далі – Конкурс), який проводився за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за трьома напрямами: «Art and Design», «Fashion industry» та «Public and Corporate Management».
Цього року у Конкурсі взяли участь здобувачі вищої освіти з різних куточків світу: Китаю, Великої Британії, Австрії, Сербії, Молдови, Казахстану тощо. Україну представили учасники з 35 закладів вищої освіти з різних міст: Києва, Хмельницького, Харкова, Львова, Луцька, Одеси, Черкас, Полтави, Миколаєва, Житомира, Кременчука, Івано-Франківська тощо.
Відповідно до Положення Конкурс проводився у два етапи: на першому етапі було проведено рецензування наукових робіт двома рецензентами, які увійшли до складу Конкурсної комісії. Другий етап Конкурсу – підсумкова науково-практична конференція, на якій було заслухано доповіді студентів – претендентів на призові місця.
На ІІ Міжнародний конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти з напряму «Art and Design» було подано більше 65 наукових робіт з 20 закладів вищої освіти України та світу (Великої Британії, Молдови, Сербії, Китаю тощо). Рецензували роботи кваліфіковані фахівці, доктори мистецтвознавства, доктори наук, професори з різних країн світу (Румунії, Молдови, Великої Британії, Латвії) та України (представники КНУТД та інших ЗВО України).
Модераторами напряму Конкурсу «Art and Design» були Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну та секретар Конкурсу Людмила Мельник, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри мистецтва та дизайну костюма КНУТД. На підсумковій конференції з напряму «Art and Design» було заслухано доповіді авторів 25 наукових робіт, в яких представлено результати наукових досліджень здобувачів освіти в різних напрямах графічного дизайну, дизайну середовища, фешн-дизайну тощо.
Багато робіт було присвячено актуальним проблемам післявоєнного відновлення України, покращення умов життя для осіб з інвалідністю тощо. Керівниками студентів були знані фахівці в галузі дизайну в Україні та світі: Ліліана Платон, к.т.н., доцент, Анжела Скрипченко, к.т.н., доцент, Технічний університет Молдови, Надія Бухонька, к.т.н., доцент, Університет «Нові Сад» (Сербія), Катерина Крічлоу, лектор, Наталія Рожин, лектор, Бірмінгемський міський університет (Велика Британія), Наталія Скляренко, доктор мист., проф., Юлія Бондарчук, к.мист., доц., Луцький національний технічний університет, Інна Яковець, д.мист., професор, Черкаський державний технологічний університет, Віолетта Радомська, к.мист., доцент, Національний університет «Львівська політехніка», Лілія Гнатюк, к.арх., доцент, Національний авіаційний університет, Ельвіра Базилюк, к.т.н., доцент, Вікторія Мица, к.т.н., доцент, Хмельницький національний університет, Тетяна Іваненко, к.мист., доцент, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, Анна Полєтаєва, к.т.н., доцент, Марія Артеменко, к.т.н., доцент, Херсонський національний технічний університет, Наталія Чупріна, д.мист., проф., Тетяна Кротова, д.мист., проф., Олена Колосніченко, д.мист., проф., Руслана Безугла, д.мист., проф., Київський національний університет технологій та дизайну та інші.
За результатами рецензування наукових робіт до участі у Підсумковій науково-практичній конференції ІІ Міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти за напрямом «Fashion industry» було відібрано з 37 робіт 9 призових наукових робіт. Ці роботи представили автори з провідних закладів вищої освіти України, Молдови та Грузії, які підтвердили свій високий рівень академічної підготовки. Конференція стала важливим фаховим майданчиком для обговорення актуальних досліджень у галузі модної індустрії. Відкрила урочистий захід Наталія Остапенко, доктор технічних наук, професор, декан факультету мистецтв і моди, подякувавши учасникам, керівникам, рецензентам Конкурсу за плідну роботу, обмін досвідом, результати наукових досліджень з актуальних проблем фешн-індустрії. Участь студентів та молодих науковців у такому Конкурсі стимулює їх до пошуку інноваційних рішень та сприяє розвитку наукових досліджень.
Модератором Підсумкової науково-практичній конференції за напрямом «Fashion industry» виступила Алла Рубанка, кандидат технічних наук, доцент кафедри моди та стилю. Вона зазначила, що молоді дослідники реалізують нові ідеї у сфері модної індустрії.
Від закладів вищої освіти були представлені роботи на актуальні теми у галузі індустрії моди, у тому числі з розробки вітчизняних трикотажних матеріалів та виробів медичного призначення, текстилю з антибактеріальними властивостями, екотекстилю з наночастинками спеціального призначення, трикотажного одягу, етнічних прикрас, використання штучного інтелекту в індустрії моди, проєктування одягу на основі принципів сталої моди, аналізу вишивки та орнаментів різних регіонів України. У результаті конференція стала не лише майданчиком для професійного зростання, а й платформою для обміну думками, новими ідеями і підходами, діалогу між представниками науково-освітнього середовища та посприяла поширенню досвіду щодо якості комунікації та навчання у закладах вищої освіти в Україні та світі.
На ІІ Міжнародний конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти з напряму «Public and Corporate Management» було подано 75 наукових робіт з 25 закладів вищої освіти України та світу (Австрії, Казахстану). Рецензували роботи кваліфіковані фахівці, доктори економічних наук, професори з різних країн світу (Польщі, Чехії, Словаччини, Грузії) та України (представники КНУТД та інших ЗВО України).
Модераторами напряму Конкурсу «Public and Corporate Management» були Алла Касич, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри управління та смарт-інновацій та секретар конкурсу Світлана Бондаренко, доктор економічних наук, доцент, доцент кафедри управління та смарт-інновацій КНУТД. На підсумковій конференції з напряму «Public and Corporate Management» було заслухано доповіді авторів 19 наукових робіт, в яких представлено результати наукових досліджень здобувачів освіти за двома напрямами: публічне управління та корпоративний менеджмент в сучасних умовах.
Роботи здобувачів були присвячені таким актуальним проблемам, як: забезпечення післявоєнного відновлення України, оцінювання корпоративної соціальної відповідальності, посилення та сприйняття лідерства жінок, масштабування українського бізнесу на європейському ринку, цифрового менеджменту тощо. Змістовні презентації, захоплива дискусія, влучні відповіді на запитання – усе це додало мотивації учасникам конференції для подальших наукових досліджень. Керівниками студентів були знані фахівці в галузі менеджменту в Україні: Оксана Жилінська, д.е.н., проф. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка); Галина Лопушняк, д.е.н., проф. (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана); Надія Бочарова, к.е.н., доц., Ірина Федотова, д.е.н., проф. (Харківський національний автомобільно-дорожній університет); Олена Ястремська, д.е.н., проф., Тетяна Сігаєва, к.е.н, доц. (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця), Наталія Вавдіюк, д.е.н., проф. (Луцький національний технічний університет); Наталія Валінкевич, д.е.н., проф. (Поліський національний університет); Ольга Мельник, д.е.н., проф. (Національний університет «Львівська політехніка»); Ярослава Яковенко, к.е.н, доц. (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського), Наталія Дєєва, д.е.н., проф., Вікторія Хмурова, к.е.н., доц. (Державний торговельно-економічний університет); Наталія Павленчик, д.е.н., проф. (Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського) та інші.
На церемонії нагородження переможців від імені ректора Київського національного університету технологій та дизайну Івана Грищенка, доктора економічних наук, професора, академіка НАПНУ привітали учасників Конкурсу проректор з наукової і міжнародної діяльності Людмила Ганущак-Єфіменко, доктор економічних наук, професор та проректор з цифрової трансформації Володимир Стаценко, доктор технічних наук, професор.
Володимир Володимирович відмітив креативність та ґрунтовні наукові підходи до вирішення поставлених задач учасників, подякував студентам за активну участь у Конкурсі та науковим керівникам «...за підтримку своїх конкурсантів та сприяння розвитку наукового потенціалу талановитої молоді».
Модератором церемонії нагородження на конференції була Людмила Галавська, доктор технічних наук, професор, начальник науково-дослідної частини КНУТД, яка щиро привітала всіх учасників Конкурсу, їх наукових керівників, а також закцентувала увагу на широкій науковій географії поданих на Конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти, що є особливо важливим й цінним у період воєнних дій на території нашої держави.
На підсумковій конференції Ліліана Платон, доктор філософії, завідувачка кафедри урбаністики та міського дизайну Технічного університету Молдови привітала учасників з різних країн, подякувала організаторам Конкурсу за таку можливість для молодих науковців продемонструвати інноваційні і креативні наукові роботи, виступити з доповіддю, поділитись науковим досвідом.
Наталія Скляренко, доктор мистецтвознавства, професор, професор кафедри архітектури та дизайну Луцького національного технічного університету відмітила, що цей міжнародний конкурс є продовженням Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентів за різними напрямами, організатором якого багато років поспіль був КНУТД. Також пані Наталія відмітила високу якість студентських наукових робіт та доповідей студентів цього року, високий рівень англійської мови усіх учасників, актуальні наукові проблеми з різних галузей дизайну, які вирішували студенти під керівництвом викладачів.
Анжела Скрипченко, доцент департаменту дизайну і технологій в текстилі, Технічного університету Молдови, к.т.н, доцент привітала всіх учасників та висловила свою повагу організаторам, професорсько-викладацькому складу, технічному персоналу Київського національного університету технологій та дизайну та інших університетів. Також вона зазначила, що їй дуже приємно бути присутньою на Міжнародному конкурсі наукових робіт здобувачів вищої освіти. Доповіді та презентації студентів були на високому рівні, незважаючи на мовний барʼєр. Було заслухано цікаві та актуальні доповіді на теми, які присвячені штучному інтелекту, цифровізації, сталому розвитку, національній ідентичності, нанотехнологіям та адаптивному одягу.
Олена Ястремська, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту, логістики та економіки Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця зазначила, що міжнародний конкурс став важливою платформою для наукової комунікації здобувачів та викладачів України та інших країн світу. Конкурс вже має позитивний імідж та дозволяє зберегти ті традиції, які були сформовані у Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках Всеукраїнського конкурсу наукових робіт у сфері інвестиційного та інноваційного менеджменту. В рамках напряму «Public and Corporate Management» на професійному рівні студенти представили розуміння існуючих управлінських проблем, а також визначити основні шляхи їх вирішення. Всі роботи вирізнялись креативним баченням та нестандартними ідеями.
Микола Рябчиков, професор кафедри технології легкої промисловості Луцького національного технічного університету, д.т.н, професор привітав друзів та колег, у тому числі молодих українців, які представляють свої дослідження, а також побажав всім учасникам успіхів у подальшій роботі та міжнародному спілкуванні. Спікер зазначив, що спілкування в рамках Підсумкової науково-практичної конференції відбувається англійською мовою – мовою міжнаціонального спілкування, завдяки чому з’являються можливості для мобільності, підвищується добробут, життя наповнюється більшим змістом.
Після щирих привітань шановних колег-науковців Людмила Галавська запросила до слова заступників голів конкурсних комісій за напрямами «Art and Design», «Fashion industry» та «Public and Corporate Management», які оголосили переможців Конкурсу, нагородивши їх відповідними дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Організаційну підтримку Конкурсу здійснено Оленою Єршовою, начальником відділу інформаційного забезпечення та трансферу технологій КНУТД, доктором філософії.
Список переможців Конкурсу та їх дипломи, а також подяки науковим керівникам будуть розміщені за відповідним посиланням на офіційній сторінці Конкурсу вебсайту Київського національного університету технологій та дизайну.
Щиро дякуємо рецензентам Конкурсу за плідну роботу з рецензування наукових робіт здобувачів вищої освіти!
Вітаємо переможців Конкурсу, усіх учасників та їхніх наукових керівників!
Бажаємо миру, злагоди та нових наукових проєктів!
01.11.2024