Розпочато серію відкритих лекцій фахівців-практиків у галузі біотехнології та біоінженерії. У жовтні 2024 р. відповідно до запланованих заходів у КНУТД відбулись дві відкриті лекції.
11.10.2024 р. Дмитро Шахнін, фахівець-практик, керівник лабораторії біофармацевтичних розробок ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР», кандидат хімічних наук для здобувачів 1 курсу магістерського рівня освітньої програми «Біотехнологія високомолекулярних сполук» у рамках вивчення дисциплін «Сучасні біотехнології високомолекулярних сполук» прочитав лекцію з теми «Основи застосування прокаріотів в фармбіотехнологіях».
Під час лекції було розглянуто технологію отримання рекомбінантного білка за допомогою E.coli. Також значну частину часу було приділено інженерній складовій. Дмитро Борисович більш детально зупинився на принципах роботи сепараторів, що використовуються в біотехнологічних процесах з акцентом на закономірності оптимізації параметрів здійснення сепарації в умовах виробництва на ПрАТ «Індар». Обговорювали як обирати біотехнологічне обладнання для забезпечення максимальної ефективності.
Матеріал лекції викликав зацікавлення у студентів та активне обговорення. Здобувачам освіти було запропоновано висловити свої думки щодо можливостей оптимізації та автоматизації певних стадій технологічного процесу виробництва інсуліну. На завершення, Д. Шахнін відмітив високий рівень базової підготовки здобувачів КНУТД та наголосив на необхідності долучення до пропозицій щодо працевлаштування на підприємствах галузі.
21.10.2024 р. іноземний лектор Prof. Dr. Geert Potters, представник Antwerp Maritime Academy (Department of Bioengineering Sciences) для здобувачів першого рівня освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» прочитав відкриту лекцію з теми «Plants on the sofa». Лекцію проведено в рамках вивчення дисципліни «Загальна біотехнологія» за темою «Біотехнологія рослин».
Під час лекції було розглянуто основні типи стресу (абіотичний і біотичний) та механізми (фізіологічні та молекулярні) адаптації рослин до стресу. Окреслено основні експериментальні дослідження, які проводять з метою визначення впливу фізико-хімічних та біологічних чинників зовнішнього середовища на життєдіяльність клітин рослин. Жвавий діалог з аудиторією будувався на обговоренні важливості розуміння стресових механізмів для поліпшення врожайності та стійкості рослин і перспектив досліджень у галузі для розкриття максимального потенціалу рослин при застосуванні біотехнологічних методів.
05.11.2024