Кафедра промислової фармації Київського національного університету технологій та дизайну продовжує традицію популяризації науки серед молоді, а також профорієнтаційну роботу, спрямовану на залучення абітурієнтів.
29 та 30 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри промислової фармації успішно провели практичний інтенсив «KyivOpenLab-2024», присвячений фармацевтичній та косметичній хімії. Захід тривав два дні та був адаптований під різну аудиторію: у перший день учасниками заходу стали першокурсники кафедри промислової фармації, а на другий день – школярі 10-11 класів. Практичний інтенсив об’єднав учнів із різних закладів середньої освіти міста Києва, зокрема ліцею №34 ім. Віктора Максименка, середньої загальноосвітньої школи №67, наукового ліцею №208, фізико-математичного ліцею №142, онлайн школи «Optima», українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, школи І-ІІІ ступенів №175 ім. Валерія Марченка. Приємно, що до заходу також доєдналися школярі із інших міст, зокрема із Миколаївського ліцею №22.
На початку практичного інтенсиву учасників привітав доктор технічних наук, професор, професор кафедри промислової фармації Володимир БЕССАРАБОВ. Він розповів старшокласникам про діяльність та здобутки університету, сучасну матеріально-технічну базу, умови вступу і навчання за освітньо-професійними програмами «Інноваційна фармацевтика», «Промислова фармація» та «Європейська космецевтика», а також про перспективи працевлаштування за фахом у майбутньому.
Після завершення вступної частини та ознайомчої екскурсії кафедрою промислової фармації учасники перейшли до практичного етапу інтенсиву. Під керівництвом доктора технічних наук, професора кафедри промислової фармації Олени ІЩЕНКО та лаборантів кафедри вони власноруч виготовили косметичні засоби: гідрогелеві патчі та ароматні декоровані бомбочки для ванни.
Потім учасники інтенсиву опановували сучасні фармацевтичні технології. У навчально-науковій лабораторії молекулярної фармакології, хемогеноміки та біогеронтології вони ознайомилися з процесом отримання сухого екстракту Chicorium intybus за допомогою розпилювального сушіння – сучасної технології, що широко використовується у фармацевтичній промисловості.
А під час наступного майстер-класу учасники «KyivOpenLab-2024» методом відцентрового формування волокон виготовили функціональний вітамінізований продукт – цукрову вату із вмістом сублімованого апельсина.
Ці майстер-класи стали яскравим прикладом того, як сучасні технології можуть бути використані для створення інноваційних продуктів і що наука може бути не лише складною, але й дуже смачною.
Завершився практичний інтенсив «KyivOpenLab-2024» урочистим нагородженням учасників сертифікатами, які засвідчують їхні досягнення. Також кожен учасник отримав набір ексклюзивних продуктів, які власноруч виготовив під час заходу.
Щирі усмішки, блиск в очах та натхненні відгуки студентів та школярів стали найкращою оцінкою практичного інтенсиву «KyivOpenLab-2024: Фармацевтична та косметична хімія». Сподіваємося, що цей захід надихне багатьох старшокласників у подальшому обрати навчання на кафедрі промислової фармації КНУТД, а наших першокурсників мотивуватиме до активної наукової діяльності у фармацевтичній та косметичній галузях.
Побачити, як проходив практичний інтенсив «KyivOpenLab-2024: Фармацевтична та косметична хімія», можна у соціальних мережах Instagram та Facebook, а також на YouTube-сторінці кафедри промислової фармації.
07.11.2024