23 жовтня 2024 року відбулася лекція Людмили Климук, практика- дизайнера одягу та куратора мистецьких проєктів, для студентів першого курсу кафедри мистецтва та дизайну костюма. Темою розмови в рамках дисципліни «Основи фешн-індустрії» став український традиційний костюм, досвід його дослідження, відтворення та сучасної інтерпретації.
Людмила Климук навчалася у КНУТД, після закінчення працювала науковим співробітником в Українському центрі культури та мистецтв «Музей І. Гончара». Захопившись ідеєю відтворення українського народного вбрання, разом із однодумцями створила майстерню автентичного костюма «Шляхетний одяг», у якій займалася реконструкцією національного костюма та пошиттям сучасного одягу в етностилі.
Дизайнерка пояснила майбутнім фахівцям, у чому полягає практична цінність народної традиції, які існують підходи розробки сучасного одягу на основі автентичних українських зразків та як вони впроваджуються в сучасній фешн-індустрії.
Окрему увагу Людмила Климук приділила питанню популяризації знань про український одяг, про сучасні засоби оцифрування музейних та етнографічних колекцій, розповіла про власну участь у конкретних проєктах. Зокрема, у проєкті «Витоки» – показі автентичного українського костюма з приватних колекцій на подіумі Українського тижня моди в 2015 році. Старовинний одяг був представлений Українським інститутом історії моди під керівництвом Марічки Квітки, показ відбувся за підтримки Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Важливою була роль професійного дизайнера і в ще одному етнографічному проєкті, який називався «Спадок» і полягав у створенні циклу коротких атмосферних роликів, присвячених історії національного вбрання, від FILM.UA Group і також за участю Українського інституту історії моди (2017 р.).
Сьогодні Людмила Климук є керівником проєкту «Відкрита скриня», мета якого полягає в тому, щоб зберегти для майбутніх поколінь безцінні свідчення української історії та культури в цифровому вигляді, зробити зразки унікального одягу доступними для освітніх цілей, дослідження і переосмислення в контексті сучасної моди.
Під час лекції дизайнерка акцентувала увагу на важливості та проєктній цінності застосування в діяльності сучасних вітчизняних брендів модного одягу проявів української ментальності, національної самоідентифікації та творчого самовираження; застосовування історичного творчого досвіду, а також успішних українських художніх практик.
Зустріч відбулася в дружній атмосфері та пробудила зацікавлення історією розвитку українського традиційного костюма. На завершення студенти та викладачі кафедри висловили щиру подяку пані Людмилі за цікаву і корисну розповідь!
07.11.2024