22 жовтня 2024 року у межах навчальної дисципліни «Міжнародне право» для здобувачів вищої освіти спеціальності 081 Право, ОПП Господарсько-правова діяльність, першого (бакалаврського) рівня освіти та науково-педагогічних працівників кафедри приватного та публічного права відбулася лекція у змішаному форматі з теми «Первинне право Європейського Союзу» доцента Властіміла Віцена (Vlastimil Vicen), JUDr. (доктор права), інженера, доктора філософії (Ph.D), МВА, LLM, завідувача кафедри адміністративного та європейського права Університету економіки та менеджменту в Братиславі, Словацька Республіка (Vysoká škola ekonómie a manažmentu v Bratislave).
Модератором заходу виступила Ольга Коваль, кандидатка юридичних наук, доцента, доцентка кафедри приватного та публічного права.
Метою лекції було актуалізувати знання та розуміння основ права Європейського Союзу, термінологію міжнародного права та систему міжнародного права.
Особливу увагу лектор приділив характеристиці джерел первинного права, а також ролі суб’єктів права ЄС. Адже важливою складовою правової системи є джерела права, дослідження яких вимагає розуміння методологічних підходів з урахуванням тенденцій розвитку міжнародного та європейського права. Первинними джерелами права ЄС визнаються установчі договори. Норми установчих документів мають вищу юридичну силу, створюють фундаментальну основу, на якій будується вся правова система ЄС, а їх значення порівнюється з роллю конституції в національній правовій системі. Іншими первинними джерелами права ЄС є принципи права. Принципи Європейського права - це відправні засади даної правової системи, які визначають зміст правотворчої, правозастосовної і правоохоронної діяльності ЄС у цілому та його держав-членів.
Також лектор надав авторський аналіз проблемам організації політичної влади в ЄС, узагальнив актуальні питання правового та політичного контексту євроінтеграції.
Наприкінці зустрічі відбулася дискусія, яку ініціювали студенти, задаючи актуальні питання із сфери права міжнародних організацій, а також учасники лекції поділилися думками щодо важливості політики країн ЄС у сфері міжнародної безпеки, для досягнення миру та підтримки України.
Тримаймо освітній фронт разом!
11.11.2024