КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ЗУСТРІЧ ЗІ СПЕЦІАЛІСТКОЮ З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАЛУЧЕННЯ У "PARTNERSHIP FOR RESILIENT UKRAINE" (ВЕЛИКА БРИТАНІЯ) МАРИНОЮ РУДЕНКО

08 листопада 2024 р. директорка Інституту права та сучасних технологій Тетяна Власюк, кандидат економічних наук, доцент та Тетяна Букорос, директорка науково-технічної бібліотеки КНУТД, кандидат політичних наук, доцент та студенти освітньої програми Політологія та публічні комунікації мали можливість прийняти участь у зустрічі зі Мариною Руденко, спеціалісткою з питань гендерної рівності та соціального залучення у "Partnership for Resilient Ukraine" (Велика Британія), програмною менеджеркою міжнародних проєктів із розбудови спроможності організацій громадянського суспільства в Україні. Модераторкою виступила Анастасія Хмель, деканка факультету політичних наук, кандидат історичних наук, доцент.

Захід був організований дружнім факультетом політичних наук та кафедрою соціології та політології Чорноморського національного університету ім. Петра Могили та відбувся у змішаному форматі.

У програмі зустрічі було знайомство зі спікеркою, яка поділилася основними етапами свого професійного становлення, окресливши це у форматі «шлях становлення успішного політолога»; розкрила студентами своє бачення важливості громадської діяльності та затребуваності політолога в сучасних умовах, особливості навчання та перспектив професійного розвитку фахівців з політології. Марина Руденко є випускницею НаУКМА за спеціальністю «Політологія», тому студентам та викладачам було цікаво послухати ідеї та рекомендації до змісту та практичної спрямованості освіти для політологів. Окрему увагу експертка приділила обговоренню питання «Гендерна рівність: міжнародних та національний контекст». На практичних прикладах розкрила результати багатьох досліджень, у яких вона брала участь в Україні та інших країнах світу, зокрема в США, Великій Британії. Марина Руденко підкреслила, що важливо знати сутність та зміст нормативно-правових актів щодо реалізації політики ґендерної рівності в світі та Україні, щоб убезпечити себе від маніпуляцій щодо цієї теми. Пані Марина наголосила на важливості для України приєднання 20.06.2022 року до Стамбульської конвенції (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами), згадавши також про Пекінську декларацію та Платформу дій (1995 р.), яка стала основою для більшості реформ у сфері захисту прав жінок для «досягнення цілей рівності, розвитку і миру для всіх жінок в усьому світі в інтересах усього людства».

Марина Руденко висловила зацікавленість студентським ініціативам поглиблювати знання з принципів недискримінації та долучатися до активної громадської діяльності та запропонувала інформаційну підтримку у вигляді консультацій та коротких освітніх модулів з проблематики гендерної рівності.

Для здобувачів вищої освіти освітньої програми Політологія та публічні комунікації участь у заходах буде можливістю підвищити свій професійний рівень, а також набути компетентностей та навичок для доручення до глобальної справи подолання дискримінації та зробити внесок у справу дотримання гендерної рівності та прав жінок в Україні у різних сферах діяльності.

Для викладацького ком’юніті такі зустрічні сприяють обміну досвідом та надихають на створення та впровадження нових навчальних дисциплін та спецкурсів, тренінгових програм.

Висловлємо сердечну вдячність організаторам та спікерці заходу за відкритість та продуктивний діалог.

12.11.2024