КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПІДСУМКИ VIІI МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МЕХАТРОННІ СИСТЕМИ: ІННОВАЦІЇ ТА ІНЖИНІРИНГ» – «MSIE-2024»

07 листопада 2024 р. напередодні Всесвітнього дня науки  у Київському національному університеті технологій та дизайну на базі факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій було проведено VІII Міжнародну науково-практичну конференцію «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг» - «MSIE-2024» у змішаному форматі. Організаторами конференції виступили Київський національний університет технологій та дизайну та Міністерство освіти і науки України. Організатори конференції забезпечили високий рівень проведення заходу та підготували насичену програму з цікавими доповідями та панелями обговорень у сфері мехатроніки.

Мета конференції полягала в популяризації досягнень вітчизняної науки, обміні досвідом з представниками виробництва, споріднених ЗВО, наукових організацій України та зарубіжжя,  та обговоренні зі стейкхолдерами освітніх програм факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій.

Тематика конференції охоплювала три секції:

1. Інновації та інжиніринг мехатронних, електротехнічних та електромеханічних систем;

2. Інформаційні та комп’ютерно-інтегровані технології;

3. Забезпечення якості освіти в умовах цифровізації суспільства.

Захід зібрав понад 160 учасників, серед яких 10 країн світу, зокрема Великої Британії, США, Ірландії, Азербайджану, Казахстану, Тайваню, Польщі, Швеції, Туреччини, Єгипту.

У конференції взяли участь представники українських закладів вищої освіти: Хмельницький національний університет; Херсонський національний технічний університет; Міжнародний науково-технічний університет ім. академіка Юрія Бугая; Українська інженерно-педагогічна академія; Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського; Криворізький національний університет.

Розпочав конференцію модератор конференції декан факультету МКТ, д.т.н., професор – Борис Миколайович ЗЛОТЕНКО.

Офіційно з вітальним словом відкрив конференцію ректор Київського національного університету технологій та дизайну, д.е.н., професор, академік Національної академії педагогічних наук України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Іван Михайлович ГРИЩЕНКО. В Своїй промові Іван Михайлович зазначив, що тематика конференції охоплює сучасні інженерні наукові напрями і спеціальності. Завдяки сучасним технологіям і прогресу в усіх галузях інженерії відбуваються суттєві зміни у житті суспільства. Тому, університет приділяє значну увагу підготовці інженерних кадрів, які будуть відбудовувати нашу державу в післявоєнний період.

Іван Михайлович ГРИЩЕНКО навів приклад того, що інженерні інновації відкривають шлях до економічного зростання, розповівши історію успіху американського інженера Айзека Зінгера, який створив легендарну швейну машину і бізнес-модель її виробництва та реалізації, що стало суттєвим поштовхом переходу від занепаду до розвитку промисловості США. В умовах війни ми приділяємо особливу увагу підготовці кадрів для здійснення інновацій у виробництві та технологіях, які здатні змінити Україну і поставити її в один ряд з найрозвиненішими країнами світу. Для цього ми тісно співпрацюємо з виробниками, стейкхолдерами, партнерами, які випускають потрібну країні продукцію, і запрошуємо їх до проведення занять з нашими студентами. Іван Михайлович ГРИЩЕНКО висловив упевненість у тому, що під час конференції буде обговорено багато цікавих тем, виступів, нових думок та ідей, які будуть опубліковані, і побажав усім конструктивного проведення конференції, мирного неба і найскорішої перемоги.

Учасників конференції привітали:

Голова Вченої ради Хмельницького національного університету, д.т.н., професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Микола Єгорович СКИБА, який наголосив на важливості розвитку інженерної та комп’ютерної технологій та співпраці між закладами вищої освіти.

Ректор Херсонського національного технічного університету, д.т.н., професор, Лауреат Національної премії України ім. Бориса Патона – Олена Валеріївна ЧЕПЕЛЮК наголосила на співпрацю між закладами в області науки й техніки й побажала цікавої й плідної роботи конференції.

Ректор Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Юрія Бугая, д.е.н., професор – Вероніка Юріївна ХУДОЛЕЙ наголосила на важливості підготовки фахівців з міждисциплінарним мисленням, у поєднанні з цифровими технологіями та новими підходами до сучасної  освіти.

Міжнародний експерт в галузі штучного інтелекту Gerard MCNULTY підкреслив важливість мехатроніки як  технології на перетині механічних, електричних та комп’ютерних наук, де інновації безперервно встановлюють рекорди та не знають меж. Синергія між мехатронікою та штучним інтелектом відкриває новий світ можливостей для підвищення продуктивності, енергоефективності автономних систем в багатьох сферах людської діяльності.

Від імені Університету Шеффілд Халлам зі вступним словом виступив David GRAHAM. Він зазначив, що технологічний прогрес є ключем до економіки і розвитку нації, пошуку нових підходів, досліджень, нових ідей в застосуванні технологій для просування вперед. Тому, застосування технологічних досягнень для підтримки людства є основою прогресу.

Заступник директора ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія», Харківського Національного університету ім. В.Н. Каразіна, д.т.н., професор – Олександр Володимирович КУПРІЯНОВ   наголосив на багаторічну співпрацю між закладами в частині наукових досліджень, проведені конференцій різних рівнів, обговоренні освітніх програм та співробітництва.

Директор Навчально-наукового Інституту Електричної інженерії та інформаційних технологій Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, д.т.н., професор – Олексій Петрович ЧОРНИЙ звернув увагу на те, що наші університети поєднує багаторічна спільна праця і спільні наукові інтереси. Розвиток таких галузей техніки, як мехатроніка, електромеханіка та електротехніка, інформаційні та комп’ютерно-інтегровані технології та освіта є актуальним питанням, яке дозволить здійснювати ефективну підготовку майбутніх фахівців.

Менеджер освітніх програм, SoftServe – Євгеній Євгенійович УДОВИЧЕНКО наголосив на важливій місії підтримки університетів України, плідну співпрацю з КНУТД, долученні до огляду освітніх програм в галузі інформаційних технологій  та наданні рекомендацій з метою їх покращення, зокрема програмам «Інженерія програмного забезпечення» та «Управління ІТ-проєктами», підвищенні кваліфікації викладачів в розвитку ІТ галузі, проведенні тренінгів та лекцій від провідних фахівців ІТ галузі.

Директор департаменту розвитку та підтримки цифрових технологій МХП, стейкхолдер освітніх програм кафедри інформаційних та комп’ютерних технологій – Олександр Петрович МАЗУР наголосив на важливості обговорення питань цифрових технологій, які сьогодні формують майбутнє, співпраці департаменту розвитку та підтримки цифрових технологій МХП з КНУТД, особливе значення мехатроніки та інноваційних підходів до інжинірингу. Як керівник переконаний, що лише шляхом об'єднання зусиль науки, бізнесу та виробництва можна досягти справжнього прориву в розвитку цифрових технологій, які роблять життя людей простішим, безпечнішим і зручнішим.

Учасники конференції представляли різні сфери діяльності: від науки до промисловості. Вони обмінювалися своїми дослідженнями та цікавими ідеями, ділилися новими підходами до розробок у сфері мехатроніки.

Директор ТОВ «Український Науковий інститут сертифікації» Головний аудитор Національного агентства з акредитації України – Роман Олександрович МИХАЛКО поділився особливостями діяльності Національного агентства, можливостями сучасних випробувальних лабораторій, наголосив на  наявності діючого тренінгового центру до якого залучаються здобувачі вищої освіти КНУТД для проходження виробничої практики з можливістю подальшого працевлаштування після її успішного проходження.

Координатор освітніх проєктів ГС Харківського ІТ Кластера – Марія Олександрівна РУДИНСЬКА наголосила на роль Харківського ІТ Кластера в розвитку синергії освіти й бізнесу, кар’єрний шлях ІТ-спеціаліста та підписанні Меморандуму про партнерство та співробітництво з КНУТД.

Під час пленарного засідання цікавими дослідженнями поділилися Валерій Костянтинович ТИТЮК – д.т.н., професор, професор кафедри електромеханіки Криворізького національного університету окреслив шляхи розвитку мехатронних систем у гірничовидобувній промисловості. У пленарній доповіді було розкрито теоретичні підходи до використання штучного інтелекту при розробці систем прийняття рішень для підвищення ефективності виконання технологічних операцій екскаватора за рахунок удосконалення системи керування.

Ілля Олександрович БАЧУРІН – Co-founder Product IT Foundation for education, соціальний психолог, методолог навчання та тренер для понад 50 компаній в Україні та в світі, в.т.ч. компаній Fortune 500, Україна розповів про нові ролі та інструменти викладача в епоху ШІ.

Oleksandr VASILEVSKYI – Doctor of Engineering Science, prof., Senior Researcher of the Department of Mechanical Engineering, The University of Texas at Austin розповів про адаптивне інтелектуальне керування плавленням металевого порошку через трансферне навчання.

Регіональний менеджер Moldex3D EMEA Larry REN розповів про використання програмного забезпечення для створення цифрових двійників процесів лиття під тиском. Переробка полімерних матеріалів широко використовується в сучасному виробництві для задоволення потреб широкого спектру споживачів. Тому, застосування таких програмних продуктів, як Moldex3D необхідне для підготовки фахівців у галузі мехатроніки, здатних вирішувати виробничі питання на сучасному рівні.

Також своїми цікавими науковими здобутками поділилися аспіранти Андрій Вікторович ЄРІЙ (ХНУ) – про розробку універсальної класифікації відходів легкої промисловості для побудови алгоритмів роботи сортувальних установок; Богдан Віталійович НАУМЕНКО (КНУТД) про розробку програмного забезпечення для генерування раціональних схем розкрою рулонних матеріалів; Дмитро Миколайович БЕЗУГЛИЙ (КНУТД) – про технологічні аспекти виготовлення композитних преформ за допомогою швейних технологій.

Підсумовуючи конференцію, Борис Миколайович ЗЛОТЕНКО висловив подяку всім учасникам за їхній вагомий внесок у розвиток науки і техніки. Він підкреслив, що VIII Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг» – «MSIE-2024» відзначається високим науково-організаційним рівнем і є важливою платформою для обміну ідеями та розширення співпраці в галузі мехатроніки, інформаційних і комп’ютерно-інтегрованих технологій. Теми, розглянуті на конференції, відкривають нові можливості для розвитку цієї наукової сфери.

Організаційний комітет висловлює подяку всім учасникам конференції і бажає наукових і творчих успіхів.

Чекаємо на нові зустрічі в 2025 році!

13.11.2024