КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

КРУГЛИЙ СТІЛ «ПОВЕРНЕННЯ КРАСИ» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОПП «ЦИФРОВЕ МИСТЕЦТВО»

8 листопада 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри цифрового мистецтва ННІККІ було проведено круглий стіл за темою «Повернення краси», що підсумував результати зустрічі з Олександром Філоненком, відомим українським філософом, доктором філософських наук, доцентом філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна (Харків). Захід відбувся на платформі Національного музею Тараса Шевченка, а організатором і модератором виступила Олеся Рибченко, доцент кафедри цифрового мистецтва.

Здобувачі освіти ОПП «Цифрове мистецтво» прослухали лекцію відомого інтелектуала Олександра Філоненка, та мали змогу обговорити її тези, дискутувати і ставити запитання. Тема «Повернення краси» викликала активне зацікавлення студентства, бо попри важкий воєнний час, пошук краси та сенсу життя набувають особливого значення. Лекція Олександра Філоненка дала змогу здобувачам освіти не лише поглибити свої знання з естетики та філософії, а й відчути силу мистецтва як засобу збереження духовної цілісності в умовах випробувань воєнного часу.

Здобувачі освіти обговорювали, як саме краса може стати джерелом натхнення і підтримки, допомагаючи розвивати творчість та зберігати надію. Під час дискусії обговорювались ідеї щодо ролі митця у сучасному світі, значення естетичних ідеалів, а також те, як мистецтво здатне зцілювати суспільство, відроджувати людяність, об’єднувати людей, захищати від деструктивного та сприяти позитивним змінам, навіть у найскладніші моменти.

Марина Волошко, студентка групи БЦМ1-23, запитала у пана Олександра, чи є універсальна формула краси, чи формується краса за певними правилами для кожного окремого часу і місця? І отримала вичерпну і цікаву відповідь: що краса – це те, що надає сил в найскрутніші часи і має можливість відновлювати та зцілювати, але лише тоді, коли ми готові відповідати та реагувати на неї.

Круглий стіл мав на меті ознайомити студентів із сучасними філософськими теоріями, сприяти їх всебічному розвитку і глибокому осмисленню власної творчості. Справді, такі заходи є важливим елементом навчального та виховного процесу мистецької молоді, спонукають до творчості та підтримують ментально.

  

15.11.2024