13‒14 листопада 2024 року у Львівській національній академії мистецтв відбулась наукова конференція «Дослідження мистецтва і мистецтво як дослідження», що об’єднала професійну спільноту мистецтвознавців, культурологів, кураторів і менеджерів мистецтва, дизайнерів з різних наукових і творчих інституцій України та світу.
У рамках конференції відбулося 6 панельних дискусій, зокрема щодо розроблення нових стандартів вищої освіти зі спеціальностей «Декоративне мистецтво, ремесла», «Образотворче мистецтво, реставрація», «Дизайн», а також дискусії з тем: «Дослідницька етика та наукове рецензування: як уникнути пастки фейкових видань?» та «Рисунок і живопис у системі сучасної мистецької освіти».
Ольга Россошанська, в.о. голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти
Василь Косів, ректор ЛНАМ
Участь в обговореннях взяли: Ольга Россошанська, доктор економічних наук, професор, в.о. голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Тетяна Колос, начальниця відділу мистецької освіти управління формування державної політики у сфері мистецтв, мистецької освіти та креативних індустрій Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Василь Косів, доктор мистецтвознавства, професор, ректор ЛНАМ, а також ректори академій із Києва, Харкова, Ужгорода, викладачі ЛНАМ, аспіранти і студенти. Факультет дизайну КНУТД представляла Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну.
Від імені закордонних партнерів учасників конференції привітала Уляна Фурів, менеджер платформи UAx з ELIA.
Конференція стала майданчиком для обговорення ролі мистецьких закладів у розробленні нових стандартів, формуванні політик мистецької освіти, адаптації освітніх програм галузі 02 «Культура і мистецтво» до нових викликів.
Також відбулися секційні засідання «Освіта в мистецтві та дизайні: теорія та практика», «Збереження і промоція культурної спадщини та реставрація», «Дизайн: теорія і сучасні практики», «Історія мистецтва і культури: персоналії», «Теорія мистецтва», «Історія мистецтва і культури: сакральне мистецтво», «Гуманітарні науки». На секційному засідання виступила Олеся Скасків, аспірантка КНУТД, що навчається на ОНП «Дизайн».
Олеся Скасків, аспірантка ОНП «Дизайн» КНУТД
У рамках конференції відбулася презентація монографії «Лабіринти творчості» Ореста Голубця, доктора мистецтвознавства, професора (ЛНАМ) і альбомного видання «Ігор Стеф’юк. Філософ пластичної форми», а також екскурсія Академією та відвідання “Jam Factory Art Center”.
Презентація монографії Ореста Голубця
Дякуємо Василю Косіву за запрошення і гарну організацію конференції!
18.11.2024