У відповідь на нові виклики українська модна індустрія розширює ринки, проявляє гнучкість та адаптує власну продукцію під потреби часу. Одне з найпотужніших підприємств України «ТК-Домашній Текстиль» формує нові вектори розвитку виробництв легкої промисловості, розширює орієнтири свого бізнесу, оскільки цього вимагає попит.
За ініціативи керуючого партнера «ТК-Домашній Текстиль» Володимира Марценюка та директора компанії Анни Нечаєвої на найбільшому вітчизняному підприємстві товарів домашнього текстилю розпочато виробництво трикотажних виробів широкого асортименту. Привернути увагу споживачів компанії власною унікальною продукцією вдається завдяки поєднанню сучасних технологій, креативності та кваліфікованим фахівцям трикотажної індустрії. Університет тісно співпрацює з підприємством, викладацька та студентська спільноти залюбки долучаються до виробничого процесу через практичну підготовку на підприємстві, влаштування на роботу, ознайомчі екскурсії та інші спільні ініціативи.
Так 6 листопада 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю «182 Технології легкої промисловості» освітніх програм «Індустрія моди», «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» у супроводі Наталії Остапенко, декана факультету мистецтв і моди та Тетяни Дзикович, доцента кафедри технології моди, відвідали сучасне підприємство ТОВ «ТК-Домашній Текстиль».
Студентів і викладачів привітно зустріла Наталія Амінова, керівник відділу кадрів ТОВ «ТК-Домашній текстиль» та розповіла про новий напрям діяльності – трикотажне виробництво, ознайомила з асортиментом та технологічними переходами виробництва, починаючи від виготовлення трикотажного полотна до пошиття готових виробів. Цех укомплектовано сучасними комп’ютеризованими плосков’язальними машинами фірми «Shima Seiki» (Японія) кількістю понад вісім одиниць 5-го, 7-го класів; сучасними кетельними машинами більш ніж вісім одиниць; мотальними машинами, що одночасно перемотують понад вісім бобін і готують пряжу до в’язання тощо. Студентська молодь мала унікальну можливість побачити роботу в’язальних машин, що мають широкі візерункові та технологічні можливості, не потребують великих витрат часу під час заправлення і виготовлення виробів, досить продуктивні і зручні в умовах швидкої зміни асортименту, переплетень, конструкцій, що важливо в умовах щосезонних змін модних тенденцій сучасного асортименту ринку.
Лариса Бундалевська, керуюча в’язальним виробництвом, випускниця ДАЛПУ (КНУТД), показала та описала етапи виготовлення деталей майбутніх виробів на сучасних автоматизованих в’язальних машинах, які контролюють процес якісного в’язання, ділянку програмування рапортів переплетень та розрахунку в’язання деталей виробів за контуром.
Пані Наталія та Лариса ознайомили здобувачів вищої освіти з виготовленим асортиментом виробів – джемперами різних розмірів, шапками, пледами з вив’язаними новорічними та анімалістичними мотивами на основі жакардового переплетення.
Також, розповіли про ділянку з сучасними швейним машинами та ділянку волого-теплової обробки для відпарювання та якісної обробки деталей виробів. Залюбки показували працівниці-кетельниці етапи поєднання деталей на кетельних машинах. Про особливості в’язання візерункових переплетень, технології в’язання доповнила Тетяна Дзикович, доцент кафедри технології моди університету та розповіла про конструктивні особливості, технологічні переходи у виготовленні трикотажних виробів.
Загалом трикотажне виробництво вразило своїм масштабом – потужним автоматизованим обладнанням різних класів, типів та інноваційними технологіями. Здобувачі вищої освіти отримали багато цінної інформації, потужну мотивацію до вдосконалення професійних навичок у текстильній галузі надихнулися створенням креативних виробів. Висловлюємо щиру подяку керівництву підприємства за гостинність, теплий прийом та можливість ознайомитись із потужним виробництвом, комунікацію з досвідченими фахівцями на різних етапах виготовлення трикотажних виробів.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з підприємством!
22.11.2024