КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПІДСУМКИ V ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ІННОВАТИКА В ОСВІТІ, НАУЦІ ТА БІЗНЕСІ: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ»

Напередодні святкування Міжнародного дня студентства 15 листопада 2024 року у Київському національному університеті технологій та дизайну за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки міжнародного проєкту «INTREPID-HEI» відбулася вже V Всеукраїнська конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості».

Метою конференції став обмін науковими досягненнями та практичним досвідом застосування інноваційних розробок в освіті, бізнесі та науці здобувачами вищої освіти, молодими вченими та підприємницькими структурами, що є вкрай актуальним сьогодні у складних реаліях воєнного часу. Сама робота конференції проходила у змішаному форматі з дотриманням усіх безпекових умов.

Співорганізаторами конференції виступили провідні заклади вищої освіти Словаччини, Литви, Хорватії, Польщі (Дунайський університет в Сладковічево, Європейський інститут безперервної освіти, Міжнародна академія прикладних наук у м. Ломжа, Варшавська школа менеджменту, Університет прикладних наук «Lavoslav Ružička» у Вуковарі, Литовський бізнес-коледж), а також вітчизняні ЗВО (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Сумський національний аграрний університет, Одеська державна академія будівництва та архітектури, Львівський торговельно-економічний університет, Вінницький національний технічний університет, Ужгородський національний університет, Західноукраїнський національний університет), представники бізнес-спільноти, серед яких Освітній інвестиційно-технологічний кластер легкої промисловості, ТОВ «Поліський виробничо-експериментальний завод», клініка «Мікрохірургія ока Василя Шевчика», ТОВ «Згода Лано», ТОВ «Медіашторм», ТОВ «Софт Індастрі Альянс» та Наукове товариство студентів та аспірантів Київського національного університету технологій та дизайну.

Робота конференції включала в себе урочисте пленарне засідання, оголошення результатів та переможців конкурсу стартап-проєктів «КРАЩИЙ СТАРТАП КНУТД 2024», а також подальшу секційну роботу учасників конференції за такими тематичними напрямами (платформами):  

Платформа 1. Інноваційний розвиток освіти, культури та креативних індустрій України в умовах воєнного та післявоєнного відновлення.

Платформа 2. Інноватика в науці: стан та виклики в умовах воєнного часу.

Платформа 3. Інноватика в бізнесі: реалії та напрями розвитку співпраці в умовах війни.

Від імені ректора Київського національного університету технологій та дизайну, доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Івана Грищенка, пленарне засідання конференції відкрила проректор з наукової та міжнародної діяльності КНУТД, професор, доктор економічних наук – Людмила Ганущак-Єфіменко.

Пані Людмила розпочала свій виступ зі слів вдячності Збройним Силам України за захист нашої Вітчизни та надання можливості проводити конференцію, а також подякувала присутнім і вітчизняним та міжнародним співорганізаторам, які доєдналися до участі у роботі конференції, зазначивши «…незважаючи на виклики сучасного світу та виклики воєнного часу Університет працює, студентство представляє свої інноваційні проєкти...». Також проректор відмітила, що аналіз проведення вже пʼятої конференції поспіль «може показати динаміку, наскільки креативно розвивається наше студентство...» та презентувала склад журі конкурсу стартапів.

Із привітальним словом до учасників конференції із Польщі виступив пан професор, доктор інженер Іренеуш Жуховскі, ректор Міжнародної академії прикладних наук в Ломжа, який зазначив, що «...приємно здивований та дуже радіємо з того, що Університет не дивлячись на війну проявляє значну активність у науковій та освітній діяльності...», подякував ректору та проректору за допомогу у написанні та реалізації проєкту Erasmus+, а також відмітив надзвичайну актуальність теми конференції та наголосив, що у подальшому двигуном інновацій стане штучний інтелект.

Ще один міжнародний колега із Польщі, доктор економічних наук, президент Варшавської школи менеджменту Вальдемар Гайда долучився до привітань та участі в роботі конференції. Пан Вальдемар щиро подякував ректору КНУТД Івану Грищенку «...за багаторічну співпрацю між нашими закладами», що сприяє об’єднанню економічних та управлінських напрямів навчання студентів та зазначив, що зараз для України в умовах війни важливо зберігати можливості для навчання студентів, а також створювати умови для інновацій та розвитку підприємницьких компетенцій у них.

Із щирими вітаннями до наукової та бізнес-спільноти конференції звернулася доктор біологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ганна Толстанова, зазначивши «...важливість для розвитку інновацій взаємодії науки і бізнесу в українських університетах... співпраці між класичними університетами...та прикладними університетами». Пані Ганна наголосила на необхідності синергії фундаментальної науки, яка є сильною в класичних університетах,  та «багажу» можливостей та потужних знань щодо реалізації в реальному бізнесі наукових результатів, які є у прикладних університетах, таких як Київський національний університет технологій та дизайну.

У рамках роботи конференції до присутніх звернувся проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, доктор економічних наук, професор, проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету Юрій Данько, який привітав усіх із пʼятою річницею конференції та відмітив кількісне та якісне зростання конкурсу стартапів. Пан Юрій зазначив, що «...приємно, що за ці 5 років багато стартапів набули практичного впровадження...», побажав усім учасникам конференції цікавих доповідей та творчої наснаги.

До привітального слова долучилася також представниця багаторічного партнера КНУТД Ірина АЖАМАН, доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Одеської державної академії будівництва та архітектури, яка подякувала за нагоду долучитися до нових креативних ідей у колі науковців, бізнесу та молоді, відмітила, що «...за роки участі у даній конференції, участі у перевірці стартапів... відбувся величезний ріст якості, креативності тих стартапів, які готують студенти», самі стартап-проєкти стосуються як сьогодення, так і розвитку України у майбутньому після нашої перемоги.

Надзвичайну підтримку, слова привітання, побажання перемоги отримали учасники конференції від інших багаторічних міжнародних та вітчизняних партнерів Університету, що представляють заклади вищої освіти та нових представників бізнес-спільноти КНУТД, які долучилися до роботи конференції. Зокрема на пленарному засіданні виступили також:

Sanja Gongeta – PhD, доцент, проректор з наукової, дослідницької та міжнародної діяльності Університету прикладних наук «Lavoslav Ružička», Хорватія;

 

Юрій Бурєнніков – кандидат економічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародного співробітництва та молодіжної політики Вінницького національного технічного університету, Україна;

 

Jozef ZAŤKO – доктор права, президент Європейського інституту безперервної освіти, доктор філософії, почесний доктор, почесний професор, LL.M, MBA, Словацька Республіка;

 

Simona Grigaliūnienė – доктор, доцент, керівник відділу наукових прикладних досліджень Литовського бізнес-коледжу, Литовська Республіка;

 

Peter Plavčan – професор, ректор Дунайського Університету в Сладковічево, Словацька Республіка;

 

Дмитро Войченко – директор ТОВ «Софт Індастрі Альянс», Україна;

 

Олександр Терещенко – генеральний директор ТОВ «Поліський виробничо-експериментальний завод», директор ТОВ «Птахо-племінний комплекс «Поліські курчата», Україна;

 

Олена Птащенко – доктор економічних наук, професор, професор кафедри підприємництва і торгівлі Західноукраїнського національного університету, Україна.

 

В рамках роботи пленарного засідання конференції відбулося оголошення переможців у конкурсі стартап-проєктів «КРАЩИЙ СТАРТАП КНУТД 2024». Результати конкурсу оприлюднила професор Птащенко.

Для відкритого голосування було представлено 40 стартапів студентів КНУТД та інших ЗВО України. Серед них шляхом відкритого голосування (всього 1734 голоси) було обрано для оцінки конкурсною комісією десять кращих стартап-проєктів, до яких ввійшли такі стартапи:

Стартап 1 fridge

Стартап 5 Інноваційні наноматеріали лікування опіків

Стартап 7 Освітній центр FinFuture

Стартап 8 Інформаційна система студкафе для КНУТД           

Стартап 9 Використання біомасових генераторів в умовах війни

Стартап 10 Care Plant

Стартап 12 Куртка тактична спеціального призначення

Стартап 15 БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

Стартап 34 D&V

Стартап 36 Game HUB.

Серед цих 10 кращих стартапів конкурсною комісією було визначено переможців.

Цьогорічними переможцями стали актуальні прикладні інноваційні розробки IT-спрямування, розробки для захисту та безпеки під час воєнних дій, апсайклінгу, наноматеріалів та інклюзивних технологічних рішень. Дякуємо студентській науці за розвиток і вмотивованість:

 

І місце розділили:

Стартап-проєкт  5. Інноваційні наноматеріали лікування опіків

           Автори:   Гусейнова Крістіна Ельшан кизи,

                             Потупа Владислава Юріївна,      

                             Петрух Анастасія Олегівна, 

                             Косинська Тамара Володимирівна.           

Науковий керівник: Волошина Ірина Миколаївна.

                  Факультет хімічних та біофармацевтичних технологій КНУТД.

                  Деталі за посиланням –  https://youtu.be/8lda9E_lytE

Стартап-проєкт  10. Care Plant

           Автори:   Синчук Андрій Сергійович,

                             Невгадовський Данііл Вікторович.

Науковий керівник: Євсейцева Олена Сергіївна.

                  Факультет управління та бізнес-дизайну КНУТД.

                  Деталі за посиланням – https://youtu.be/RJjlQqt9IAU

 

ІІ місце розділили:

Стартап-проєкт 34. D&V                          

Автори:   Большак Дар'я Костянтинівна,

                  Хоменко Валерія Олександрівна.                 

Науковий керівник: Кугай Ксенія Борисівна. 

                  Інститут права та сучасних технологій КНУТД              

                  Деталі за посиланням –  https://youtu.be/zZsddzLSLOE

Стартап-проєкт 12. Куртка тактична спеціального призначення

Автор:   Кондакова Валерія Валеріївна.                 

Наукові керівники: Лозовенко Світлана Юріївна, Білоцька Лариса Борисівна.

                 Факультет мистецтв і моди КНУТД              

                 Деталі за посиланням –  https://youtu.be/l_HwvdRZmNI

 

ІІІ місцеСтартап-проєкт 15. БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ                

Автори:  Барилюк Дарина Олександрівна,

                 Хамбір Анна Русланівна,

                 Трет’як Юлія Сергіївна,

                 Лемешев Антон Олександрович.               

Науковий керівник: Ахмедова Олена Олегівна.

                 Інститут культури і креативних індустрій КНУТД.

                 Деталі за посиланням –  https://youtu.be/jfzt5XkLmOQ

                

У рамках конкурсу стартап-проєктів за відкритого голосування було визначено додатково переможців у номінації «Вибір студентства», за результатами якого перемогу також отримав Стартап-проєкт  5. Інноваційні наноматеріали лікування опіків (автори: Гусейнова Крістіна Ельшан кизи, Потупа Владислава Юріївна, Петрух Анастасія Олегівна, Косинська Тамара Володимирівна. Науковий керівник: Волошина Ірина Миколаївна).

По завершенні пленарного засідання, проректор Людмила Ганущак-Єфіменко подякувала всім учасникам, ще раз привітала студентську молодь з їхнім днем та побажала творчої наснаги та мирного неба.

Після невеликої перерви розпочалася робота секційних засідань конференції.

Після проведення пленарного засідання V Всеукраїнської конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості» робота продовжилася на секційному засіданні об’єднаних платформ конференції, а саме Платформи 1. «Інноваційний розвиток освіти, культурних і креативних індустрій України в умовах післявоєнного відновлення» та Платформи 2. «Інноватика в науці: стан та виклики в умовах воєнного часу», де здобувачі всіх рівнів вищої освіти та молоді учені продемонстрували результати досліджень під керівництвом провідних науковців Університету. У роботі секційного засідання конференції взяли участь понад 35 осіб.

Модератор засідання, декан факультету мистецтв і моди КНУТД Наталія Остапенко щиро привітала талановиту молодь та наголосила на сміливості, професіоналізмі, відданості ідеалам освіти та науки, які демонструють українські здобувачі вищої освіти і викладачі в умовах війни. Вона зазначила, що захід, незважаючи на всі труднощі та загрози воєнного часу, відбувається напередодні Міжнародного дня студентів в рамках ювілейної конференції.

На засіданні було заслухано 11 змістовних доповідей учасників у супроводі розлогих презентаційних матеріалів, які викликали жвавий інтерес. Учасники конференції обговорили широке коло питань за актуальної, доволі широкої тематики, серед яких інноваційний розвиток науки, освіти, культурних і креативних індустрій України в контексті реалій війни та післявоєнної відбудови. На секції в онлайн режимі із доповідями виступили: 

‒    Кручок Єлизавета на тему «Розробка концепт арту для 3D моделі по мотивам гри World of Warcraft»;

‒    Каптюрова Дарія на тему «Перспективи впровадження інноваційних технологій у виробництво ортопедичного взуття в Україні»;

‒    Лазарів Євгенія, Молодан Анастасія на тему «Розробка віртуальних моделей одягу в CLO 3D»;

‒    Коваленко Ольга, Бовсуновська Анастасія на тему «Розробка трикотажних матеріалів, призначених для виготовлення дитячого адаптивного одягу»;

‒    Білоус Микита на тему «Ігрові елементи в мобільних фітнес-додатках: шлях до довготривалої мотивації»;

‒    Залевська Ольга на тему «Адаптація англомовних запозичень у терміносистемі інформаційних технологій української літературної мови»;

‒    Черняг Ольга, Бочарова О.С. на тему «Інноваційні підходи до переробки полімерів»;

‒    Семенченко Віолетта, Буймістер Олександра на тему «Дизайн проєктування освітніх просторів в умовах повоєнного відновлення»;

‒    Костенко Артем, Протченко Альона на тему «Полімерні матеріали медичного призначення наповнені наночастинками срібла»;

‒    Гвоздінська Ірина, Квашніна Я., Ольховик А. на тему «Сучасні тренди в графічному дизайні»;

‒    Бердніков Андрій  на тему «Майбутнє державної освіти дизайнерів в Україні: причини, наслідки, перспективи».

До останньої доповіді засідання конференції зберігалась активність та зацікавленість аудиторії. Підсумовуючи роботу секційного засідання Наталія Остапенко відзначила широту мислення та невгамовне прагнення до нових знань здобувачів вищої освіти, відмітила високий науковий рівень представлених досліджень, натхненну та плідну роботу, доброзичливу дискусію, а також щиро подякувала учасникам та науковим керівникам – Людмилі Галавській, Івану Дзирі, Руслані Безуглій, Лілії Чертенко, Ірині Макєєвій, Данилі Косенку, Аллі Рубанці, Олені Васильєвій, Олені Слітюк, Тимофію Липському, Дмитру Патлуну, а також відповідальному секретарю Олені Єршовій, начальнику відділу інформаційного забезпечення та трансферу технологій КНУТД, наголосила, що такий захід сприяє розвитку дослідницьких навичок здобувачів вищої освіти і молодих вчених, комунікації та співпраці в науковому середовищі.

В рамках роботи платформи 3 Конференції «Інноватика в бізнесі: реалії та напрями розвитку співпраці в умовах війни» були представлені доповіді здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти.  Модератором виступила декан факультету управління та бізнес-дизайну, доктор економічних наук, доцент Марʼяна Шкода.

 

Зокрема, серед  кращих доповідей на платформі були виступи:

- Дмитра Бондаренка, аспіранта кафедри фінансів та бізнес-консалтингу на тему «Проблеми залучення іноземних інвесторів у відбудову України: фінансові аспекти»;

- Амета Люманова, аспіранта кафедри підприємництва та бізнесу на тему «Стартапи як каталізатор розвитку малого підприємництва в Україні»;

- Вікторії Швидкої, магістра кафедри фінансів та бізнес-консалтингу на тему «Управління валютними ризиками комерційного банку»;

- Анастасії Піки, бакалавра кафедри приватного та публічного права на тему «Вплив війни на інноваційні процеси в бізнесі».

Доповіді  були присвячені актуальній тематиці:  від тенденцій в управлінні валютними ризиками комерційних банків під час воєнного стану та проблем залучення іноземних інвесторів в сучасних економічних умовах, до дослідження впливу війни на розвиток стартап-руху в Україні та, відповідно, на інноваційні процеси, які відбуваються в бізнесі.

 

V Всеукраїнська конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості» – це платформа для розвитку стартапівського руху як у Київському національному університеті технологій та дизайну, так і на теренах нашої держави, що з кожним роком набирає обертів, мотивуючи активну новаторську молодь до нових наукових звершень та здобутків, підтверджуючи підприємницький формат КНУТД у дії, коли співпраця держави, науки, освіти та бізнесу є синергетичним чотирикутником знань інноваційного розвитку.

Щиро дякуємо співорганізаторам і учасникам, гостям та партнерам-стейкхолдерам конференції.

Тримаючи освітньо-науковий фронт, разом – до Перемоги!

Все буде Україна!

25.11.2024