Починаючи з 2015 року компанія «Біофарма» активно співпрацює із Київським національним університетом технологій та дизайну, є стейкхолдером освітніх програм спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», забезпечує практичну підготовку для здобувачів всіх рівнів освіти, підтримує освітні та наукові проєкти та багато іншого.
Не зупиняючись на досягнутому, на початку грудня 2024 року були окреслені нові перспективи співпраці та розвитку КНУТД з компанією «Біофарма».
Саме в день Святого Миколая, 6 грудня, університет відвідали Костянтин Єфименко, президент компанії «Біофарма» та Сергій Ковальчук, перший заступник президента компанії.
На початку зустрічі ректор КНУТД Іван Грищенко розповів про сьогодення університету та пріоритетні напрями розвитку, акцентував увагу на важливості здобуття освіти студентами в аудиторіях, з поглибленим практичним навчанням, на необхідності постійної модернізації матеріальної бази, щоб бути затребуваним закладом вищої освіти з-поміж молоді.
Ці ідеї збіглися з позицією Костянтина Єфименка та компанії «Біофарма» щодо викликів та проблем освіти в Україні. Адже компанія «Біофарма» та особисто пан Костянтин Єфименко започаткували не один успішний освітній проєкт та продовжують реалізовувати свої задуми для популяризації біології, хімії, фізики. Для цього обрали не типовий для бізнесу шлях – самостійно створювати біошколи, навчальні класи, запрошувати високопрофесійних викладачів для підготовки молоді з природничих наук, інвестувати у сучасні підручники, у шкільну науку тощо.
З маленьких кроків починається велика справа. І справді, одні з таких кроків, у супроводі Тетяни Деркач, декана факультету хімічних та біофармацевтичних технологій, гості зробили лабораторіями кафедр факультету.
Колективом кафедри біотехнології, шкіри та хутра та завідувачем Оленою Мокроусовою було продемонстровано навчальні та наукові лабораторії, матеріально-технічну базу, досягнення наукових шкіл кафедри, роботу студентського наукового гуртка. Значний інтерес викликали наукові проєкти у міжнародних наукових програмах «Горизонт Європа» та НАТО «Наука заради миру і безпеки», що виконують та очолюють науково-педагогічні працівники кафедри із використанням фарм-, еко-, пром- та агробіотехнологій.
Завідувачка кафедри хімічних технологій та ресурсозбереження Вікторія Плаван ознайомила гостей із навчально-науковою лабораторією новітніх матеріалів і процесів в електрохімічній енергетиці. Завдяки участі в міжнародних наукових програмах «Горизонт Європа» і НАТО «Наука заради миру і безпеки» та завдяки постійній допомозі й підтримці університету, лабораторія оснащена унікальним науковим обладнанням, яке дає можливість, на високому науковому рівні, здійснювати широкі матеріалознавчі дослідження в галузі хімічних технологій.
Тетяна Деркач, декан факультету та Володимир Бессарабов, заступник завідувача кафедри промислової фармації продемонстрували лабораторії та представили наукові напрями, які реалізуються науково-педагогічними працівниками та здобувачами освіти кафедри.
Президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко приділив значну увагу та час зустрічі, не оминув жодної лабораторії факультету, дізнався про напрями, якими опікуються науковці та викладачі факультету, запропонував ідеї для подальшої співпраці.
Приємно було почути відгуки гостей щодо рівня освіти в КНУТД, інноваційних підходів, прикладного характеру наукових проєктів, залучення молоді до наукової діяльності та розуміння профорієнтаційної роботи для популяризації важливих напрямів та спеціальностей.
Зустріч минула продуктивно, потужно та оптимістично.
Університет вдячний компанії «Біофарма» та особисто Костянтину Єфименку за соціальні освітні проєкти, сучасні ідеї та підтримку молоді в оволодінні природничими науками та прикладними знаннями.
Підтримуймо успішні ідеї та разом досягаймо нових результатів співпраці!
11.12.2024