КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

КРУГЛИЙ СТІЛ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ З ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН»

10 грудня 2024 року відбувся круглий стіл зі стейкхолдерами з числа академічної спільноти, роботодавців, здобувачів вищої освіти та випускників освітньої програми «Графічний дизайн» першого (бакалаврського) рівня спеціальність 022 «Дизайн»,  галузь знань 02 «Культура та мистецтво».

 

Учасники круглого столу

 

Модератором заходу виступила Калина Пашкевич, декан факультету дизайну КНУТД, доктор технічних наук, професор.

На заході взяли участь Наталія Чупріна, доктор мистецтвознавства, професор, гарант ОП «Графічний дизайн»; Руслана Безугла, завідувач кафедри графічного дизайну КНУТД, доктор мистецтвознавства, доцент; Наталія Скляренко, професор кафедри архітектури і дизайну, доктор мистецтвознавства, професор,  (Луцький національний технічний університет); Святослав Бердинських, завідувач кафедри дизайну, кандидат технічних наук, доцент  (Університет економіки та права «КРОК»); Андрій Сидоренко, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник (Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України); Наріне Мальцева, директор видавництва «НАЇРІ», дизайнер;  Аліна Слівінська, кандидат філологічних наук, доцент (Навчально-науковий інститут дизайну та реклами НАКККіМ); Марина Полякова, доктор філологічних наук, молодший науковий співробітник (Інститут проблем сучасного мистецтва НАПН України); Іван Цанко, дизайнер-графік, а також викладачі і студенти кафедри графічного дизайну КНУТД.

Гарант ОПП «Графічний дизайн» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти професор Наталія Чупріна ознайомила стейкхолдерів з освітньо-професійною програмою, основними цілями, освітніми компонентами (ОК), що сприяють формуванню загальних і фахових компетентностей, а також сприяють досягненню програмних результатів навчання.

 

 

Модератор заходу Калина Пашкевич

 

Святослав Бердинських відмітив позитивне спрямування ОПП, наявність ОК, у рамках яких, здобувачі освіти  вивчають загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для застосування у професійній діяльності графічного дизайнера. Разом з тим він запропонував уточнити назви деяких дисциплін, наприклад, назву дисципліни «Перспектива і тіні» змінити на «Основи візуалізації об’єктів».

Наріне Мальцева звернула увагу на важливість розширення компетентностей здобувачів в сфері бізнесу й здатності володіти підприємницькими навичками для провадження дизайн-діяльності; дизайнер Іван Цанко підкреслив важливість набуття студентами навичок з формоутворення і макетування об’єктів графічного дизайну, уміння здійснювати процес проєктування поліграфічної продукції з урахуванням сучасних технологій, що забезпечено низкою освітніх компонентів цієї освітньої програми.

Виступ Наріне Мальцевої

 

Виступ Наталії Скляренко

 

Колеги поділилися власним досвідом підготовки дизайнерів у закладах вищої освіти України і загалом схвально оцінили зміст ОП, а також надали пропозиції щодо її удосконалення. Так Наталія Скляренко порадила підсилити наукову складову в підготовці здобувачів освітнього рівня бакалавр, наприклад, у рамках дисципліни «Комплексне дизайн-проєктування».

 

Виступ Марини Полякової

 

Під час заходу члени робочих груп з розроблення ОП і науково-педагогічні працівники кафедри МДК (професори: О. Єжова, Є. Гула, М. Руденко, доценти: О. Мазніченко, С. Подлевський, ст. викл. А. Осадча, О. Васильєв та інші) внесли пропозиції та ознайомилися з думками стейкхолдерів стосовно складових освітніх компонентів ОП і необхідності поглиблення вивчення певних тем з метою підвищення якості підготовки фахівців. Михайло Руденко запропонував роботодавцям співпрацю в напрямі розробки конкретних практичних виробничих завдань для студентів.

Здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавр А. Ветрова, А. Стьопкін, О. Топорівська, Л. Калита, В. Миронов, Я. Байло та інші брали активну участь в обговоренні. Студентка Лілія Калита висловила пропозиції щодо удосконалення ОПП «Графічний дизайн» та запропонувала організувати додаткову зустріч зі здобувачами освіти для обговорення пропозицій для поліпшення ОП.

Руслана Безугла відмітила позитивні зміни освітньої програми та покращення структурно-логічної схеми викладання дисциплін, а також подякувала присутнім за висловлені зауваження.

За результатами онлайн-зустрічі було узгоджено низку пропозицій від стейкхолдерів щодо удосконалення освітньо-професійної програми бакалаврського рівня вищої освіти «Графічний дизайн», які будуть враховані для вступу у 2025 році.

11.12.2024