КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ УЧАСНИКІВ КНУТД В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕRASMUS+ В УНІВЕРСИТЕТІ НАУК ПРО ЖИТТЯ ІМЕНІ КОРОЛЯ МІХАЯ I У ТІМІШОАРА (РУМУНІЯ)

У листопаді 2024 року делегація учасників від Київського національного університету технологій та дизайну відвідала Університет наук про життя імені Короля Міхая I у місті Тімішоара (Румунія) у рамках першого Міжнародного тижня співробітництва Erasmus+, який проходив з 18 по 22 листопада. Захід об’єднав понад 30 учасників із різних країн, створивши яскраву платформу для академічного обміну та співпраці.

До складу делегації КНУТД увійшли Олена Григоревська, директор Навчально-методичного центру управління підготовкою фахівців; Тетяна Букорос, директор Науково-технічної  бібліотеки; Олена Єршова, начальник відділу інформаційного забезпечення та трансферу технологій та Анна Сінілкіна, методист сектору міжнародних освітніх програм. У своєму складі команда представила широкий спектр академічних та адміністративних перспектив, зробивши вагомий внесок в успішність обміну.

 

Заснований у 1945 році, Університет наук про життя імені Короля Міхая I у місті Тімішоара (ULST) є провідним закладом вищої освіти в Румунії, відомим своїм дослідженнями у сферах сільського господарства, наук про життя та сталого розвитку. До складу ULST входять шість факультетів: сільського господарства, інженерії та прикладних технологій, менеджменту та сільського туризму, ветеринарної медицини, харчової інженерії та біоінженерії тваринних ресурсів. Університет активно сприяє міжнародній співпраці через програми Erasmus+ та іншим професійним та академічним ініціативам, зміцнюючи свою репутацію як осередку глобальних академічних партнерств.

Перший день Міжнародного тижня співробітництва Erasmus+ в ULST розпочався з теплого привітання від Міжнародного відділу та представників ULST. Делегація КНУТД вручила подарунки та передала вітання від ректора, професора Івана Грищенка, ректору ULST, професору доктору Косміну Аліну Попеску, та координатору програми Erasmus+, доктору Раулю Паскалау, що символізувало міцні зв’язки між закладами.

 

Учасники мали можливість представити себе та свої університети. Захід зібрав гостей з таких країн як Румунія, Польща, Боснія і Герцеговина, Україна, Португалія, Алжир, Єгипет, Кенія, Шрі-Ланка, Нігерія, Таджикистан, Казахстан.

 

До тижня також долучилися міжнародні студенти ULST, збагачуючи обговорення між учасниками своїм досвідом та здобутками. День завершився пізнавальною лекцією на тему «CBHE – Міжнародне співробітництво», яку провів доктор Космін Салазан, розглянувши виклики в розробці проєктних пропозицій та стратегії для їх подолання.

 

 

Другий день було присвячено проєктам із розбудови потенціалу у вищій освіті (CBHE). Учасники взяли участь у майстер-класах і презентаціях, обмінюючись кращими практиками написання та подання проєктних заявок.

 

Доктор Рауль Паскалау ознайомив учасників з новими можливостями, доступними через тендери Erasmus+, заохочуючи інноваційні підходи.

День також включав професійний розвиток, зокрема візит до бібліотеки ULST та обговорення зі студентами їхнього навчального досвіду. Представники ULST поділилися своїм досвідом трансферу технологій, акцентуючи увагу на співпраці з громадою для просування інновацій та прикладних досліджень.

На третій день учасники досліджували інтеграцію цифровізації у процеси інтернаціоналізації у вищих навчальних закладах. Сесія «Цифровізація в інтернаціоналізації та закладах вищої освіти» зосереджувалась на інноваційних практиках глобальної співпраці.

Делегація КНУТД також відвідала лабораторії факультету біоінженерії тваринних ресурсів та факультету ветеринарної медицини ULST, отримавши уявлення про передові дослідницькі можливості університету та міждисциплінарні проєкти.

 

 

 

 

Культурні заходи, організовані ULST, надали цьому дню особливого значення, зміцнюючи зв’язок учасників із культурною спадщиною Тімішоари.

 

Кульмінацією четвертого дня став Міжнародний симпозіум молодих дослідників, який відкрив ректор ULST, професор доктор Комін Алін Попеску, підкресливши важливість міжнародної співпраці у розвитку наукових досліджень. Захід об’єднав понад 400 учасників із різних країн для презентації наукових результатів і міждисциплінарного діалогу. Симпозіум наголосив на ролі молодих науковців у вирішенні глобальних викликів через інновації та наукові дослідження.

 

Заключний день програми включав рефлексійну сесію, під час якої учасники поділилися своїм досвідом і ключовими висновками. Учасникам було вручено сертифікати, що засвідчили успішне завершення Міжнародного тижня співробітництва. Важливим досягненням візиту стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ULST та КНУТД, спрямованого на зміцнення освітньої та наукової співпраці.

 

 

 

Делегація КНУТД підкреслює цінність встановлених під час тижня контактів та майбутніх партнерств із представниками різних закладів. Цей обмін не лише зміцнив співпрацю між КНУТД та ULST, але й заклав основу для майбутніх спільних проєктів у рамках Erasmus+. КНУТД з нетерпінням очікує на продовження співпраці та реалізацію нових ініціатив із ULST і ширшою міжнародною академічною спільнотою!

13.12.2024