КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

КНУТД ПРЕЗЕНТУЄ ТВОРЧІ ТА НАУКОВІ РОЗРОБКИ НА 49-й МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ «LEATHER AND SHOES»

Протягом багатьох років Міжнародна спеціалізована виставка взуття, шкіргалантереї, одягу та комплектуючих «LEATHER AND SHOES» є авторитетною потужною платформою для демонстрації здобутків галузі, залучення бізнесу, встановлення нових партнерських зв’язків та моніторингу потреб сучасного ринку, а також майданчиком для зустрічі професіоналів фешн-індустрії, розуміння актуальних тенденцій, напрямів розвитку галузі. Цьогоріч 49-та Міжнародна виставка «LEATHER AND SHOES» відбувалася з 21 до 24 січня 2025 року у Міжнародному виставковому центрі.

Традиційно Київський національний університет технологій та дизайну демонструє здобутки науково-технічного, мистецького і творчого потенціалу. Захід урочисто відкрив Іван Грищенко, ректор КНУТД, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Іван Михайлович привітав учасників і почесних гостей та наголосив, що університет є лідером у підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі fashion-індустрії та дизайну, має міжнародне визнання і позитивний імідж, постійно розвивається, динамічно змінюється відповідно до вимог суспільства. Також ректор підкреслив, що цього року Університет відзначає 95-ту ювілейну річницю від заснування. Він зазначив, що університет має глибокі традиції як у підготовці кваліфікованих фахівців дизайнерського та технологічного напряму, так і в науковому підході до розв’язання актуальних проблем взуттєвої індустрії України. Наукова школа взуттєвого спрямування, заснована ще в 80-х роках професором Віктором Коновалом, отримала потужний розвиток в подальших роботах науковців КНУТД. Ці традиції було поглиблено та виведено на якісно новий рівень за сучасного наукового підходу під керівництвом професорки Світлани Гаркавенко. На кафедрі технології моди активно упроваджують цифрові технології та засади сталого розвитку у проєктно-виробничі процеси взуттєвого спрямування.

Іван Михайлович наголосив на важливості розвитку університету в контексті євроінтеграції освітнього процесу та активного співробітництва із західноєвропейськими університетами-партнерами, закцентував на міжнародному проєкті Erasmus+ «3D-концепції моди для освіти в Україні» (3D4U), який спрямований на впровадження 3D-технологій у модну індустрію України та сприяє інноваційному розвитку галузі. Також ректор акцентував увагу на потужний склад викладачів кафедри технології моди Університету, які зорієнтовані на постійний фаховий інноваційний розвиток, високу результативність творчої та наукової діяльності у взуттєвій індустрії. Він відзначив професійність науково-педагогічних працівників університету – проф. Віктора Ліщука, проф. Наталії Первої, доц. Лілії Чертенко, доц. Антоніни Бабич, доц. Вікторії Кернеш, доц. Тимофія  Липського, доц. Сергія Каменця, які гідно продовжують традиції наукової школи.

Ця важлива галузева подія зібрала на виставці шановних стейкхолдерів Університету, зокрема членів Освітнього інвестиційно-технологічного кластера легкої промисловості м. Києва:  Валерія Рибаса, директора компанії ТОВ «ТК-ФУРНІТУРА»; Людмилу Балашову, директора з розвитку ТМ «Барва»; Андрія Прохоровського, директора ТОВ «РА.ДА», заступника голови кластера; Олега Півовара, директора ТОВ «Науково-виробничої компанії «Гідростиль», координатора кластера; Віктора Ліщука, професора кафедри технології моди; Олександра Голотко, директора компанії ТОВ «ЄКОТАПОК»; Тимофія Липського, засновника TM «LITINI», доцента кафедри технології моди та Олександра Бондара, багаторічного бізнес-партнера, директора компанії ТОВ «ПРАЙМ ШУЗ».

Від колективу факультету мистецтв і моди університету Наталія Остапенко, декан факультету висловила глибоку повагу та вдячність шановному Івану Михайловичу за сприяння і підтримку багаторічного розвитку легкої промисловості через потужні наукові школи, досвідчений науково-педагогічний склад, знаних випускників, а також сприяння в участі в різноманітних наукових, освітніх та соціальних проєктах. Вона зазначила, що сьогоднішній виставковий майданчик знову демонструє розмаїття моделей взуття високої якості, що свідчить про значний рівень технологічності, екологізації, цифровізації і високий творчий потенціал та рівень підготовки фахівців кафедри технології моди в університеті.

Зі щирим привітанням до учасників звернувся Андрій Прохоровський, заступник голови ради Освітнього інвестиційно-технологічного кластера легкої промисловості м. Києва, та підкреслив інноваційність розробок університету та високий науковий потенціал.

Детально розповів про експонати виставки Тимофій Липський, доцент кафедри технології моди та наголосив на високотехнологічності, функціональності та естетичності сучасних моделей взуття.

 

До такої значущої події долучилась науково-освітянська спільнота університету – Людмила Ганущак-Єфіменко, проректор з наукової та міжнародної діяльності, Ігор Панасюк, директор Інституту інженерії та інформаційних технологій, Вікторія Маргасова, директор науково-дослідного інституту економіки, Тетяна Деркач, декан факультету хімічних та біофармацевтичних технологій, Калина Пашкевич, декан факультету дизайну, Юлія Бірюкова, директор міжнародного інституту академічної мобільності та співробітництва, Олена Мокроусова, завідувачка кафедри біотехнології, шкіри та хутра. Також у роботі виставки взяли участь провідні викладачі кафедри технології моди – Антоніна Бабич, Тимофій Липський, Лариса Ржавічева, Тетяна Махіня на чолі із завідувачкою кафедри Ольгою Гараніною та аспіранти – Дарина Каптюрова, Марія Кравчук, Михайло Матвєєв, Анна Варданян, Андрій Ліпський.

Відвідувачами експозиції було високо оцінено представлені студентські колекції взуття та аксесуарів та засвідчено професіоналізм досвідчених викладачів університету. Моделі взуття виготовлені в навчально-наукових лабораторіях науково-педагогічними працівниками, аспірантами та студентами кафедри як у складі внутрішньоуніверситетських колаборацій, так із залученням партнерів.

Моделі взуття виконані студентами в рамках проходження виробничої практики, виконання кваліфікаційних проєктів та конкурсних колекцій для Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани» тощо, демонструють креативність, художню виразність, дизайнерські експерименти та творчій потенціал авторів.

Викладачами, аспірантами та студентами університету в навчально-наукових лабораторіях кафедри було виготовлено чимало моделей ортопедичного взуття для осіб з цукровим діабетом, похилого віку, дітей з особливими потребами та інших.

Також з-поміж експонатів стенду представлено взуття для осіб з особливими потребами після вогнепальних, мінно-вибухових та інших поранень через збройну агресію рф в Україні. Так, висококваліфіковані фахівці підприємства «Талан», що є визнаним лідером виробництва сучасного військового взуття, спільно зі здобувачами освіти та викладачами кафедри технології моди в рамках спеціального проєкту виготовили військові берці для українського офіцера, який попри втрату більшої частини правої стопи після поранення, продовжує нести військову службу.

Відвідувачі виставки та виробники виявили зацікавленість не лише до високоестетичних, креативних моделей взуття та аксесуарів на стенді університету, а й до науково-методичних розробок у галузі легкої промисловості та освітніх послуг, які надає Київський національний університет технологій та дизайну. 

Значну підтримку та допомогу кафедрі технології моди університету надали партнери взуттєвої індустрії з Німеччини у вигляді професійної літератури, навчальних відеоматеріалів, комплектів шкіри, штучних матеріалів тощо для виготовлення взуття. На виставці було представлено моделі спроєктовані та виготовлені у співпраці з міжнародними партнерами з Німеччини, а саме майстром ортопедичного взуття міжнародного рівня Берндом Франке, представником компанії з 3D трансформації “Trans2 Form” Мартіном Йагером, Хартмутом Зейдіхом, виробником ортопедичного взуття Францем Фішером та організацією “Praeparatio e.V.”.

Щиро дякуємо організаторам 49-ї Міжнародної спеціалізованої виставки взуття, шкіргалантереї, одягу та комплектуючих «LEATHER AND SHOES» – Анастасії Куценко та Андрію Оберемку, за можливість у важкий для нашої держави час обмінюватись ідеями, набутим досвідом, ділитися інноваційними розробками в галузі взуттєвої модної індустрії, розвивати нові контакти для подальшої співпраці, що сприятиме розвитку економіки країни, підтримці ЗСУ та повоєнному відновленню України!

27.01.2025