КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

СОЦІАЛЬНІ ОСВІТНІ ІНІЦІАТИВИ КОМПАНІЇ «SOFTORG» У СПІВПРАЦІ З КНУТД

Потужний потенціал легкої промисловості України, зокрема швейного виробництва, сприяє економічному зростанню країни, позитивно впливає на соціальну сферу, зокрема через навчання працівників сфери модної індустрії. Стейкхолдер і багаторічний партнер Київського національного університету технологій та дизайну компанія «Softorg», як провідний дистриб’ютор професійного швейного обладнання в Україні, реалізує власну глобальну місію, що полягає у розвитку та технологічній оптимізації легкої промисловості України.

Із 22 до 24 січня 2024 року, за підтримки Івана Грищенка, ректора КНУТД, доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України в рамках договору про співпрацю між КНУТД та ПП компанією «Softorg» (м. Київ), на базі Університету вперше в Україні проведено трьохденний експрес-курс технологів швейного виробництва https://softorg.ua/novyny/vpershe-v-ukrayini-3-dennyj-ekspres-kurs-tehnologiv-shvejnogo-vyrobnycztva/

Урочисте відкриття заходу розпочав Іван Скороходов, директор з досліджень та інновацій компанії «Softorg». Він привітав з початком курсу «Школа технолога», подякував ректору Іванові Грищенку за підтримку ініціатив бізнес-партнерів університету, а також учасникам за активність, жагу до знань, плідну співпрацю та запросив до подальшої участі в спільних проєктах.

З вітальними словами виступила Людмила Ганущак-Єфіменко, проректор з наукової та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона. Вона побажала учасникам нових знань, продуктивної роботи, обміну досвідом, підкреслила важливість тематики інноваційного спецкурсу для фахівців підприємств легкої промисловості в умовах воєнного стану. Людмила Михайлівна наголосила на важливості подальшої співпраці Університету з компанією «Softorg» для підготовки висококваліфікованих фахівців, яких сьогодні потребує швейна галузь України.

Знаковим було проведення занять для технологів виробництва у конференц-залі імені Михайла Вороніна. Тут зберігаються експонати, що нагадують про досягнення багаторічної діяльності великої людини-легенди світу моди, дизайнера, виробника класичного чоловічого одягу, вченого та винахідника, автора жилетно-макетного методу.

Проведення експрес-курсу «Школа технологів» було організовано для фахівців швейного виробництва, які розуміються на основах виробничих процесів і бажають опанувати нову спеціальність або підвищити кваліфікацію.

Протягом трьох днів під керівництвом Олесі Калинич, головного технолога компанії, досвідченого фахівця, група з 20 осіб із різних регіонів України вивчала особливості організаційної структури сучасних швейних підприємств різної потужності, особливості технологічних  процесів та технологічну документацію експериментального, підготовчого та розкрійного цехів, обладнання галузі, професійні аспекти технологічної підготовки моделей швейних виробів до запуску у виробництво, напрями механізації та автоматизації виробництва тощо.

У рамках програми спецкурсу стажування пройшли Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, професор; Ольга Гараніна, завідувачка кафедри технології моди, професор; Тетяна Струмінська, завідувачка кафедри моди та стилю, доцент; Алла Рубанка, доцент кафедри моди та стилю; Лариса Білоцька, доцент кафедри моди та стилю, Оксана Водзінська, доцент кафедри технології моди; Галина Олійник, доцент кафедри моди та стилю.

У перший день роботи Олеся Калинич в професійній, партнерській атмосфері поділилася досвідом своєї роботи на провідних підприємствах швейної галузі в Україні та швейних підприємствах Узбекистану, Туреччини, Індії тощо, розлого та фахово ознайомила присутніх з виробничою структурою швейних підприємств, технологічною документацією експериментального, підготовчого та розкрійного цехів. Особливу увагу було приділено складанню технологічної послідовності пошиття виробу та схеми поділу праці, виконанню базових технологічних розрахунків.

Наступний лектор першого дня – Алла Рубанка, к. т. н., доцент кафедри моди та стилю університету, головний конструктор ТОВ «Укртекстиль», розглянула питання сучасних напрямів використання програм САПР для конструкторської підготовки виробництва в розкрійному виробництві.

 

На другий день роботи 23 січня 2025 року, заслухали доповідь Ігора Шнейдера, головного інженера сервісного центру компанії «Softorg» щодо  інноваційних напрямів автоматизації робочих місць та виробничих процесів. Лектор розповів про роботу сучасного автоматизованого обладнання для повузлової обробки виробів у швейному цеху, напівавтоматів для пришивання ярликів, для застрочування низу виробів, обробки застібки-планки тощо. Інформація викликала зацікавленість, жваве обговорення та багато професійних запитань слухачів курсу.

Наступний спікер другого дня Станіслав Поруб, керівник мережі компанії «Softorg» під час доповіді висвітлив актуальні проблеми підготовчого виробництва швейного підприємства, ознайомив присутніх з новітніми машинами «Serkon» для кількісного та якісного контролю тканин, а також з інноваційною системою штучного інтелекту «Serkon Fabriq Vision», зокрема детально описав роботу автоматизованих розкрійних та настильних комплексів з комп’ютерним керуванням.

Третій день роботи курсу з метою закріплення здобутих знань, набуття умінь та формування навичок  було присвячено виконанню конкретних практичних завдань, а саме розробленню технологічної документації на конкретну модель швейного виробу, складанню технологічної послідовності обробки та схеми поділу праці. Учасники професійно та вмотивовано виконували поставлені завдання щодо розроблення документації для запуску виробів у потік. Не вщухали жваві обговорення, обмін думками, конструктивні рекомендації пані Олесі та освітян університету – професійний діалог у дружній атмосфері тривав упродовж заходу і кожний учасник мав можливість здобути нові знання та навички. 

У рамках заходу слухачі змогли ознайомитися із експонатами Музею вишивки, Навчально-науковою лабораторією швейних технологій в індустрії моди тощо.

Варто зазначити, що дні «Школи технолога» були змістовно насиченими, потужними та надзвичайно надихаючими.

Учасники курсів висловили щиру вдячність компанії «Softorg», спікерам та особисто Олесі Калинич за професіоналізм, корисну пізнавальну інформацію під час занять, індивідуальний підхід до кожного та дружню невимушену атмосферу!

Наприкінці із заключним словом виступила декан факультету мистецтв і моди, професор Наталія Остапенко. Вона від себе особисто та від імені присутніх висловила щиру вдячність компанія «Softorg», особисто Івану Скороходову, директору з маркетингу, за таку важливу комунікацію фахівців легкої промисловості, соціальні ініціативи компанії, високу організацію заходу, тісну співпрацю, спікерам Олесі Калинич, Ігорю Шрейдеру, Станіславу Порубу за приділений час, цікавий та змістовний фаховий матеріал лекцій, безцінні професійні знання, якими вони поділилися із слухачами, підкреслила необхідність та перспективність подібних взаємозв’язків задля загальної справи підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з виробництва та технологій легкої промисловості!

Вдячні нашим Захисникам і вшановуємо пам’ять полеглих Героїв, незламність яких надала можливість провести цей захід в умовах воєнного часу аби надихнути кожного, на своєму місці працювати з подвійною силою для наближення нашої Перемоги!

31.01.2025