У грудні 2024 року ректор університету Іван Грищенко, доктор економічних наук, професор, академік НАПН України підписав меморандум про взаєморозуміння між КНУТД та компанією Redress Limited (Гонконг, Китай), який підтверджує намір нашого університету підтримувати екологічний дизайн шляхом популяризації освіти та різноманітних заходів щодо екологічної моди та циркулярного дизайну з-поміж студентів, випускників, викладачів та партнерів університету.
24 січня 2025 року відбувся онлайн-вебінар «Стратегії циркулярного дизайну одягу: безвідходний дизайн», організований компанією «Redress» для здобувачів освітніх програм «Дизайн одягу» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, аспірантів спеціальності 022 «Дизайн» та викладачів факультету дизайну.
«Redress» – неурядова екологічна організація зі штаб-квартирою в м. Гонконзі, яка має на меті прискорити перехід до циркулярної індустрії моди шляхом навчання та розширення можливостей дизайнерів і споживачів, щоб зменшити негативний вплив процесу виробництва одягу на навколишнє середовище. Саме тому проведена лекція викликала жвавий інтерес у здобувачів та викладачів факультету дизайну, та спонукала до професійної дискусію з такої актуальної теми в сфері дизайну одягу.
Керівник з навчання компанії “Redress” Маріанна Аткінс розповіла про стратегії циркулярного екологічного дизайну та про те, чому вони важливі для дизайнерів.
Інформація, якою поділилася під час презентації лекторка, була дуже корисною для дизайнерів, задля поглиблення своїх знань про створення циркулярної моди та отримання переваги у своїй заявці на конкурс “Redress Design Award”.
“Redress Design Award” – це найбільший у світі конкурс з екологічного дизайну, який навчає молодих дизайнерів з усього світу теорій і методів сталого дизайну, щоб сприяти розвитку системи циркулярної моди. Привертаючи увагу світової спільноти до талантів у сфері сталого дизайну, цей конкурс створює унікальну платформу для талановитих дизайнерів, які змінюють правила гри у світі моди, і нагороджує найкращих призами, що змінюють кар’єру, з метою збільшення довгострокового впливу на неї.
Слухачі вебінару також познайомились із фіналістами “Redress Design Award” минулих років Анлі Су @anli_designer, Мікаелою Клубург @micaclubourg і Мірандою Маллінсон Покок @miranda_mallinson, які поділилися своїм досвідом участі у змаганні і знаннями, здобутими під час своїх подорожей.
Учасники вебінару, здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма мали можливість почути особисту та експертну думку про проблеми та можливості кругового дизайну одягу та цього конкурсу, а також поставити запитання в прямому ефірі під час блоку запитань і відповідей.
Висловлюємо щиру вдячність Маріанні Аткінс, Анлі Су, Мікаелі Клубург і Міранді Маллінсон Покок та компанії “Redress” від усіх учасників вебінару! Дуже важливо було ознайомитися з експертною інформацією про виклики циркулярного дизайну моди та перспективи участі у конкурсі “Redress Design Award”.
03.02.2025