Протягом листопада 2024 – січня 2025 року студенти кафедри мистецтва та дизайну костюма, ОП «Дизайн одягу» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі стартапів у галузі фешн-індустрії “Fashion Business Прорив-2025”, організованому громадською спілкою Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України "Fashion Globus Ukraine".
Директором конкурсу "Fashion Business Прорив-2025" є Голда Виноградська, дизайнерка, віцепрезидент конфедерації дизайнерів та стилістів України, керівник громадської спілки Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine».
В рамках 47-го Міжнародного фестивалю “Kyiv Fashion” у Міжнародному виставковому центрі відбувся півфінал конкурсу.
29 січня 2025 року ректор КНУТД Іван Грищенко, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України урочисто відкрив півфінал конкурсу. Іван Михайлович підкреслив важливість таких конкурсів для талановитої молоді в сфері дизайну та моди для повоєнного відновлення нашої держави.
Яна Чернявська, директорка та кураторка Міжнародного фестивалю моди “Kyiv Fashion”, від імені ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» привітала учасників конкурсу і відмітила високий рівень робіт учасників.
На конкурс було подано понад 90 стартапів від здобувачів освіти закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Талановиті студентки кафедри мистецтва та дизайну костюма та їхні керівники розробили для конкурсу три стартапи:
Стартап Ірини Чорногрицької та її бренду “EO.PROJECTT“ (керівник Надія Люклян, асистент кафедри мистецтва та дизайну костюма). Бренд покликаний створювати унікальний стрітстайл, натхненний японською естетикою та формою, для тих, хто цінує характер і сміливість у кожній деталі.
Бренд «ÂME» Дарини Бовсуновської (керівник Марина Яценко, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри мистецтва та дизайну костюма) розвиває творчу ідею зі створення елегантних, стильних та функціональних аксесуарів, що поєднують у собі майстерність ручної роботи, якісні матеріали та сучасний дизайн, одночасно підтримуючи традиції вʼязання та збереження етичних стандартів у виробництві.
Робота Аліни Мазур – “бренд ALMAZ.WEAR“ (керівник Ірина Чуботіна, доктор філософії, старший викладач кафедри мистецтва та дизайну костюма) акцентує увагу на створенні стильних та практичних аксесуарів, впроваджуючи апсайклінг і екологічні підходи у виготовленні молодіжних головних уборів.
Протягом трьох днів виставки роботи учасників конкурсу було презентовано на стенді, відвідувач виставки могли ознайомитися з креативними ідеями та результатами творчості молодих дизайнерів одягу, взуття, аксесуарів, предметів побуту тощо.
Оцінювало роботи учасників конкурсу міжнародне журі. 31 січня 2025 року відбулося підбиття підсумків конкурсу та відібрано 20 фіналістів із різних міст України.
Для наших студентів конкурс став важливим досвідом для формування професійних компетентностей та вміння не тільки розробити проєкт, а й презентувати його і розробити бізнес-план.
Щиро дякуємо пані Голді Виноградській за організацію Конкурсу та можливість для молодих дизайнерів отримати нові знання у галузі фешн-індустрії!
05.02.2025