Протягом другої декади лютого 2025 року кафедрою смарт-економіки Навчально-наукового інституту права та сучасних технологій проведено цикл наукових та практико-орієнтовних заходів, присвячених формуванню цифрових навичок у здобувачів вищої економічної освіти.
До практико-орієнтовних заходів за допомогою платформи ZOOM долучилось понад 65 здобувачів усіх рівнів вищої освіти за спеціальністю С1 «Економіка».
14 лютого 2025 року проведена практико-орієнтовна лекція від стейкхолдера кафедри смарт-економіки Дмитра ІРНАЗАРОВА, менеджера проєктів Акціонерного Товариства «ІНГ Банк». Лекція на тему «Вплив штучного інтелекту на формування цифрових навичок майбутніх економістів» відбулась за допомогою платформи ZOOM.
Дмитро ІРНАЗАРОВ продемонстрував присутнім відео, яке створено платформою VEED на основі штучного інтелекту, що наглядно демонструє вплив штучного інтелекту на економіку країн та майбутніх економістів, зокрема.
Також Дмитро Тахірович наголосив на тому, що штучний інтелект не лише змінює способи аналізу економічних даних, але й формує нові вимоги до професійних навичок майбутніх економістів.
Доповідач продемонстрував, як штучний інтелект може генерувати і оцифровувати будь-які ідеї.
Дмитро Тахірович закцентував увагу на тому, що в умовах цифровізації економічної діяльності, здатність ефективно використовувати сучасні технології та методи аналізу даних стає ключовою компетенцією, необхідною для успішної кар’єри майбутніх економістів. Лектор зазначив, що здобувачі освіти повинні бути відповідальними за те, як вони використовують, споживають та взаємодіють зі штучним інтелектом. Доповідачу активно задавали цікаві запитання, на які Дмитро надав розгорнуті відповіді.
17 лютого 2025 року на кафедрі смарт-економіки проведено науково-практичний семінар на тему «Формування цифрових навичок у здобувачів економічної освіти», в якому прийняли участь аспіранти, магістранти, стейкхолдери та викладачі кафедри смарт-економіки.
Під час проведення науково-практичного семінару відбувалася жвава дискусія та обговорення проблем модернізації освітніх програм з урахуванням нових вимог Міністерства освіти і науки України та процесів цифрової трансформації вищої освіти.
Також аспірантами кафедри смарт-економіки були представлені основні результати наукової діяльності та публікаційної активності у рамках проміжної атестації – усі аспіранти ОНП «Економіка» атестовані позитивно.
20 лютого 2025 року проведена практико-орієнтовна лекція від стейкхолдера кафедри смарт-економіки Сергія Володимировича СИНИЦІ, комерційного директора ТОВ «Компанія «Сервіс Солюшнс», на тему «Цифрова економіка як домінуюча складова у професійному розвитку здобувачів економічного напряму».
Лектор розповів про початок цифрової економіки, еволюцію даних та сучасні технології цифрової економіки.
Сергій Володимирович наголосив на тому, що цифрова економіка відіграє ключову роль у професійному розвитку економістів, оскільки трансформує як саму економічну діяльність, так і підходи до її аналізу.
Лектор розповів про високий попит на спеціалістів у сфері цифрової економіки, що створює потребу в таких професіях, як менеджери смарт-проєктів, розробники програмного забезпечення, аналітики даних і цифрових технологій.
Цікавим були настанови про етичні та правові аспекти цифрової економіки й можливості для інновацій й підприємництва, які вимагають від фахівців здатності швидко освоювати нові технології, вдосконалювати свої навички і бути готовими до безперервного навчання.
Сергій Володимирович окреслив прогноз розвитку цифрової економіки акцентуючи увагу на нових можливостях для смарт-економіки, інновацій та розвитку бізнесу в різних секторах економіки країни.
Сергію СИНИЦІ були задані питання з широкого кола аудиторії, на які лектор надав ґрунтовні розгорнуті відповіді.
До нашої практико-орієнтовної лекції також долучилися колеги з дружніх ЗВО, Ігор Іванович РУМИК, завідувач кафедри економіки та фінансів Вищого навчального закладу «Університет економіки та права «КРОК» та пані Надія ПИСАРЕНКО завідувачка кафедри маркетингу Академії праці, соціальних відносин і туризму. Колеги також задавали питання, що викликало цікаву і плідну дискусію.
Щиро вдячні за цікаву і актуальну взаємодію у сфері розбудови цифрової економіки стейкхолдерам кафедри смарт-економіки, Дмитру ІРНАЗАРОВУ та Сергію СИНИЦІ, завідувачу кафедри економіки та фінансів Вищого навчального закладу «Університет економіки та права «КРОК» Ігорю РУМИКУ, завідувачці кафедри маркетингу Академії праці, соціальних відносин і туризму і Надії ПИСАРЕНКО, науково-педагогічним працівникам та здобувачам кафедри смарт-економіки.
21.02.2025