10 березня 2025 року у виставковому центрі «Мистецький простір» Київського національного університету технологій та дизайну відбулося відкриття Артпроєкту «Антидот» Володимира Падуна, сучасного художника, члена Національної спілки художників України, постійного учасника артоб’єднання «СКВОТ на Олегівській», учасника всеукраїнських і міжнародних художніх виставок, ветерана, асистента кафедри мультимедійного дизайну Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД).
Урочисто відкрив виставку ректор КНУТД, Іван Грищенко, професор, доктор економічних наук, академік Національної академії педагогічних наук України та наголосив на важливості патріотичного виховання молоді. Він підкреслив, що в цей складний воєнний час мистецтво формує національну свідомість, зміцнюючи дух студентів і викладачів. Іван Михайлович також зазначив, що Київський національний університет технологій і дизайну відіграє важливу роль у формуванні нової генерації спеціалістів та дизайнерів для яких мистецтво є не лише засобом самовираження, а й потужним інструментом розвитку суспільства. Поєднання художнього, дизайнерського та технічного підходів дає можливість студентам не тільки опановувати професійні навички, а й усвідомлювати важливість національної культури. Завдяки цьому освітній процес сприяє не лише творчій самореалізації молоді, а й вихованню національно свідомих громадян, які через мистецтво й дизайн зміцнюють культурну ідентичність, підтримують патріотичні цінності та формують міцний духовний фундамент нації. Він підкреслив, що саме мистецтво є могутнім засобом збереження національної ідентичності та підтримки бойового духу українців у цей переломний для країни час.
Володимир Падун щиро подякував ректорові університету Івану Михайловичу за можливість продемонструвати свій проєкт та подякував близьким, рідним, друзям та колегам, які прийшли його привітати. Автор розповів, що артпроєкт «Антидот» – це його особистий досвід як художника та ветерана, трансформований у візуальну рефлексію на тему війни та миру. Це спроба знайти вихід із соціальної та психологічної кризи, яка торкається кожного з нас. Роботи проєкту виконані на піксельній камуфляжній тканині Збройних Сил України, що є символічним полотном для діалогу між воєнною реальністю та мирним життям. Цей проєкт – про силу мистецтва, що допомагає боротися з травмами війни. Він нагадує нам, що єдиний спосіб подолати біль – це творити життя, культуру, мистецтво.
Артпроєкт «Антидот» є яскравим прикладом того, що мистецтво може бути не лише способом самовираження, а й засобом подолання посттравматичних переживань. Творчість Володимира Падуна – це заклик до суспільства пам’ятати, розуміти та творити нову історію України. Для занурення в атмосферу артпроєкту на відкритті було представлено творчу відеороботу Володимира Падуна – відеороздуми про війну та мир, про біль та зцілення, про нашу спільну пам’ять і майбутнє.
На відкритті артпроєкту були присутні поважні гості, які висловили свої щиросердні вітання та розповіли про цей проєкт, зокрема Олександр Цегольник, голова громадської організації “PERFECT ART GROUP”, громадський діяч у сфері культури, засновник та співавтор численних культурних і мистецьких всеукраїнських та міжнародних проєктів. Він наголосив, що кожен представлений на виставці образ – це не просто естетичний елемент, а відверте одкровення митця, який пройшов крізь війну. У часи, коли країна виборює свою свободу, мистецтво стає голосом незламного духу нації та антидотом отрути війни.
Онлайн доєднались до привітань колега з Німеччини, Віктора Гріза, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, арткуратор виставок. Він зазначив, що мистецтво розкриває важливі теми, а автор артпроєкту, Володимир Падун, інтерпретує на полотнах свій особистий досвід.
Ведуча події Людмила Ардельян, заслужена артистка України, відома українська акторка театру і кіно, доцентка кафедри сценічного мистецтва і культури КНУТД зазначила, що представлені на виставці твори відображають не тільки власні переживання автора, вони підіймають важливу проблему стану людини у війні.
Під час огляду робіт Володимир Падун розповів, що представлені роботи, були виконані ним у період 2014 – 2025 років. Ідея артпроєкту зародилася у 2014 році, під час воєнних дій, коли автор був добровольцем АТО. Автор зазначив: «Війна – це отрута, яка вражає суспільство, змінює його мислення, розриває зв’язки. «Антидот» – це не лише мистецтво, а й місток між двома світами: між болем і надією, між минулим і майбутнім».
Артпроєкт «Антидот» Володимира Падуна відкритий для відвідувачів
до 28 березня 2025 р. у виставковому центрі «Мистецький простір»
Київського національного університету технологій та дизайну
за адресою вул. Мала Шияновська, 2, корпус 4.
Запрошуємо усіх бажаючих!
14.03.2025