КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

НАБУТТЯ ПРОФЕСІЙНОГО ДОСВІДУ ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТАМИ КАФЕДРИ МОДИ ТА СТИЛЮ

Традиційно у лютому-березні здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітніх програм «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості», «Конструювання та технології швейних виробів» проходили виробничу та науково-дослідну практику на швейних виробництвах та компаніях.

Так,  з 10 лютого по 08 березня 2025 року сучасні підприємства України різної форми власності, що спеціалізуються на виготовленні найрізноманітнішої продукції: брендованого одягу, весільних суконь, спеціального одягу, м’яких меблів, одягу із латексу, корсетних і білизняних виробів, гідрокостюмів тощо, надали можливість здобувачам освіти поглибити та закріпити теоретичні знання та практичні навички здобуті під час вивчення освітніх компонент.

Для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти практична підготовка виявилась змістовною, захоплюючою та надзвичайно пізнавальною. Студенти працювали на сучасному швейному обладнанні; підсилили теоретичні знання практичними навичками з розробки лекал одягу за допомогою САПР «Julivi», «Investronica», «CLO3D»; упроваджували нові моделі одягу у виробництво; складали технологічної послідовності виготовлення виробів різного асортименту та призначення тощо.

Студенти ознайомились зі структурою швейних підприємств різної потужності та особливостями управління виробничими процесами, організацією робочих місць та технологічних процесів, а також зі шляхами їх удосконалення залежно від асортименту швейних виробів, матеріалів та фурнітури для їх виготовлення. Робота в колективах надала можливість здобувачам освіти підсилити фахові та загальні компетентності ділового спілкування, роботи в команді, уміння вести дискусію у сфері технологій легкої промисловості; самостійного виконання типових професійних завдань; використання сучасних інформаційних систем та технології, загального і спеціалізованого програмного забезпечення у професійній діяльності; виконання інженерних розрахунків, необхідних для здійснення професійної діяльності, дотримуючись відомих методик та чинних нормативних документів; формування і відстоювання власної світоглядної та громадської позиції, діяти соціально відповідально та свідомо тощо.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, першого курсу виконували програму науково-дослідної практики, яка базується на поглибленому вивченні сучасних технологій та інновацій у сфері легкої промисловості. Студенти працювали над індивідуальними проєктами, розробляли та оптимізували процеси виготовлення виробів у виробничих умовах, аналізували новітні матеріали та методи виробництва.

Так, цінний досвід набула студентка Каріна Арендар завдяки проходженню науково-дослідної практика на швейному підприємстві багаторічного партнера КНУТД «FLAXPOL» (м. Ключборг, Республіка Польща). Протягом практики студентка мала можливість ознайомитись із вимогами європейських стандартів якості та сертифікації захисного одягу, взяти участь у вдосконаленні виробничих процесів виготовлення костюмів спеціального призначення, а також розробити і виготовити виріб на базі сучасного європейського швейного виробництва.

  

 

Керівництво підприємств високо оцінило фахові компетентності здобувачів освіти, про що свідчать пропозиції щодо подальшого працевлаштування. Особливо відмічено їх працелюбність, наполегливість, потяг до нових знань та зацікавлення у набутті практичного досвіду.

Колектив кафедри висловлює щиру подяку керівництву й співробітникам підприємств та організацій за надану можливість проходження практики, що стало важливим кроком у професійному розвитку здобувачів освіти.  Таке сприяння у професійному розвитку наших студентів, створення необхідних умов, а також підтримка в закріпленні теоретичних знань є неоціненним внеском у їхнє становлення як висококваліфікованих фахівців.

04.04.2025