КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПІДСУМКИ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ТА СТУДЕНТІВ «ДОМІНАНТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ У НОВИХ РЕАЛІЯХ»

28 березня 2025 року в Київському національному університеті технологій та дизайну за сприяння Міністерства освіти і науки України відбулася вже  ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів «Домінанти соціально-економічного розвитку України у нових реаліях».

Конференція мала на меті створення професійної платформи для обміну ідеями та результатами досліджень молодих науковців і студентів щодо ключових викликів, інноваційних трендів і стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку України в контексті глобальних трансформацій.  Наукова релевантність та актуальність досліджуваної проблематики зумовлена необхідністю формування наукового світогляду та розвитку дослідницьких компетенцій майбутніх фахівців в умовах реконструювання та модернізації національної економіки у воєнний і повоєнний періоди. Робота конференції здійснювалося за гібридним форматом із дотриманням встановлених вимог безпеки.

Конференція була організована за активної участі провідних українських та міжнародних освітніх, наукових установ, а також професійних об'єднань, зокрема Спілки рекламістів України, Української Асоціації Маркетингу, ГО «Інститут економічного націоналізму», що активно сприяють розвитку наукової думки та підтримці молодіжних ініціатив в Університеті.

Модератором пленарного засідання конференції виступила декан факультету управління та бізнес-дизайну, д.е.н., проф. Мар’яна Шкода, яка представила учасникам  президію конференції, та для урочистого відкриття передала слово проректорові з наукової та міжнародної діяльності, д.е.н., проф., Лауреату Національної премії України імені Бориса Патона  Людмилі Ганущак-Єфіменко.

Від імені ректора Київського національного університету технологій та дизайну, доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Івана Грищенка, Людмила Михайлівна відкрила пленарне засідання конференції.

У вітальному слові проректор експліцитно підкреслила нагальну та визначальну вагомість інтенсифікації науково-дослідницької активності молодого покоління вчених та здобувачів у контексті протидії численним негативним наслідкам війни в Україні,  яка спричинила дестабілізацію глобального економічного простору та створила безпрецедентні загрози для сталого соціально-економічного розвитку держави.

Особливий акцент у виступі було зроблено на стратегічній значущості інтеграції України до європейського науково-освітнього простору, що розглядається як ключовий елемент підвищення конкурентоздатності національної економіки та зміцнення її інноваційного потенціалу. У цьому контексті було підкреслено імперативність розширення міжнародної наукової колаборації, ініціювання та активної участі здобувачів у спільних дослідницьких програмах і проєктах з провідними зарубіжними науковими центрами та університетами.

На пленарному засіданні конференції з науковими доповідями та вітальними промовами виступили провідні фахівці та представники академічної спільноти, зокрема:

  • Доктор економічних наук, старший науковий співробітник, відділу торговельної та промислової політики ДУ “Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України”,  Віталій ВЕНГЕР, презентував результати фундаментальних досліджень, що мають значну практичну цінність для формування стратегій зовнішньоекономічної діяльності. Його доповідь була присвячена аналізу та прогнозуванню ринкової кон'юнктури, а також моделюванню експортно-імпортних потоків, з акцентом на їхній вплив на конкурентоспроможність національної економіки та забезпечення економічної безпеки держави.

  • Доктор економічних наук, професор кафедри промислового маркетингу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Жанна ЖИГАЛКЕВИЧ у своїй науковій доповіді сфокусувалася на обґрунтуванні розвитку та визначальній ролі квазіінтеграційних процесів у контексті підвищення адаптаційного потенціалу бізнес-суб'єктів до волатильного зовнішнього середовища та їхньої спроможності до інноваційної діяльності. Окрему увагу професорка приділила фундаментальній значущості студентських наукових досліджень для забезпечення сталого розвитку та перспективного майбутнього України, а також принагідно висловила подяку здобувачам вищої освіти КНУТД за активну участь у відповідних ініціативах на базі КПІ ім. І. Сікорського, зокрема, було відзначено здобувачів, які продемонстрували високий рівень академічної підготовки та практичної майстерності, успішно виступивши на Всеукраїнській олімпіаді з маркетингу, організованій у НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

  • Доктор економічних наук, професор кафедри підприємництва та торгівлі Західноукраїнського національного університету Олена ПТАЩЕНКО звернулася до учасників конференції у дистанційному форматі, використовуючи платформу Zoom. У своєму вітальному слові професорка висловила вдячність організаційному комітету за надану можливість участі та побажала всім присутнім конструктивних дискусій і досягнення вагомих наукових результатів за підсумками роботи конференції.

  • Начальник управління розвитку громадської активності та співпраці з неурядовими організаціями Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Тетяна ЧЕРПАК, яка у своєму виступі наголосила на вагомості консолідації наукового потенціалу та ресурсів громадянського суспільства для вирішення нагальних проблем соціально-економічного розвитку столичного регіону.

  • Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри національної безпеки, менеджменту та публічного адміністрування в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая», співзасновник ГО «Інститут економічного націоналізму», економічний експерт, Юрій ГАВРИЛЕЧКО, долучився до учасників конференції у форматі дистанційної участі. У своєму зверненні він висловив глибоку вдячність організаційному комітету за надану можливість інтелектуальної взаємодії та побажав усім учасникам плідного обміну ідеями й вагомих наукових здобутків.

  • Директор маркетингу компанії Softorg Іван СКОРОХОДОВ представив результати практичної діяльності, зосереджені на інтеграції технологій штучного інтелекту (AI) у маркетингові процеси. У своїй доповіді він детально розглянув інноваційні можливості, які відкриває AI для суб'єктів малого та середнього бізнесу, зокрема у сфері автоматизації маркетингових кампаній, персоналізації взаємодії з клієнтами та оптимізації маркетингових бюджетів.

З вітальним відеозверненням до учасників конференції виступив доктор наук з державного управління, академік Академії економічних наук України, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Голова Спілки рекламістів України, головний редактор журналу «Маркетинг і реклама», Євген РОМАТ, який акцентував увагу на вагомості стимулювання науково-дослідницької роботи студентської молоді та відзначив високий рівень наукової активності здобувачів Київського національного університету технологій та дизайну у фахових конкурсах та фестивалях реклами.

На адресу конференції надійшли офіційні листи з вітаннями від міжнародних партнерів:

  • Dr. Eng., ректора Міжнародної Академії Прикладних Наук (Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży), м. Ломжа, Республіка Польща, Іренеуша ЖУХОВСЬКОГО.
  • PhD, проректора з міжнародної співпраці Академії «Вища Школа Бізнесу» (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej), м. Домброва Гурніча, Республіка Польща, Рафала РЕБІЛАСА.
  • PhD, доцента кафедри економіки та управління бізнесом Університету Фоджа (Università degli Studi di Foggia), Італійська Республіка, Магліоки ПʼЄРПАОЛО.

Слід зазначити, що у конференції взяли участь більше як 150 осіб провідних науковців, аспірантів, здобувачів освіти, експертів, представників академічної спільноти та бізнес-середовища з України, Польщі та Італії.

У рамках конференції функціонували чотири тематичні дискусійні платформи, що забезпечили фаховий обмін думками серед здобувачів та молодих науковців, та результатами досліджень за ключовими напрямами соціально-економічного розвитку України в умовах нових реалій:

  1. Проблеми та перспективи розвитку фінансово-кредитної системи України в умовах посилення вимог до фінансової безпеки. Учасники платформи зосередили увагу на аналізі актуальних проблем функціонування фінансового сектору, обґрунтуванні необхідності трансформації кредитно-фінансових механізмів, зміцненні стабільності банківської системи в умовах воєнної та повоєнної фаз розвитку економіки. Особливу увагу було приділено питанням інтеграції передових фінансових технологій та перспектив розвитку FinTech-індустрії як важливого чинника підвищення ефективності та конкурентоздатності фінансового ринку.
  2. Публічне та корпоративне управління у повоєнному відновленні України. Основний фокус дискусії було спрямовано на проблематику забезпечення прозорості та підвищення ефективності управлінських рішень на державному та корпоративному рівнях. Розглядалися питання удосконалення державного та муніципального менеджменту, адаптації моделей корпоративного управління до нових економічних реалій. Значний інтерес викликали наукові доповіді, що розкривали потенціал цифровізації управлінських процесів та імплементації принципів екологічної, соціальної та управлінської відповідальності (ESG) як ключових факторів сталого розвитку. Серед яких, слід виділити доповіді
  3. Тренди розвитку маркетингових технологій в умовах диджиталізації. Молоді науковці представили результати досліджень, присвячених застосуванню цифрових інструментів у маркетинговій діяльності, використанню технологій штучного інтелекту, соціальних медіа та інноваційних підходів до комунікації з цільовими аудиторіями. Підкреслено зростаючу значущість персоналізації маркетингових стратегій та аналізу великих даних (Big Data) для формування стійких конкурентних переваг суб'єктів господарювання.
  4. Розвиток інноваційного підприємництва та стартап-ініціатив у повоєнному відновленні України. Учасники платформи здійснили комплексний аналіз потенціалу стартап-ініціатив у процесах відбудови країни, обговорили механізми підтримки інноваційних ідей, роль держави у стимулюванні підприємницької активності та створенні нових робочих місць. У рамках дискусії було представлено практичні кейси успішного функціонування стартапів, зокрема у сферах екологічно орієнтованих технологій та цифрових платформ, що демонструють їхній внесок у відновлення економіки."

За результатами конференції сформовано електронний збірник матеріалів.

Організаційний комітет висловлює щиру вдячність співорганізаторам, учасникам, шановним гостям та партнерам-стейкхолдерам конференції за їхню активну участь та плідну співпрацю.

Утримуючи високий рівень науково-освітньої діяльності, ми спільно наближаємо Перемогу!

05.04.2025