КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДОКТОРКИ НАТАЛІЇ ЮГАН (НІМЕЧЧИНА) ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ КАФЕДРИ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ

Відкрита лекція «Екоцид як виклик сучасності та прояв екзистенційної кризи людства в німецькомовній та українській драматургії» професорки кафедри літературознавства, східної філології і перекладу, в. о. завідувачки кафедри романо-германської філології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (Полтава, Україна), стажувальниці Інституту германістики Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне (Дюссельдорф, Німеччина) філологічних наук, доцентки Наталії Юган відбулась у конференційній залі (ауд. 1-0130) Київського національного університету технологій та дизайну 02 квітня 2025 року о 08:30. До зустрічі в аудиторії і дистанційно долучилися викладачі і здобувачі кафедри філології та перекладу інституту права та сучасних технологій, а також науково-педагогічні працівники Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Полтава). Модерували захід завідувачка кафедри філології та перекладу кандидатка філологічних наук, доцентка Єлизавета Ісакова та доцентка кафедри філології та перекладу кандидатка філологічних наук, доцентка Світлана Дворянчикова.

 

Наталія Юган ознайомила присутніх з колом питань лекції, розкрила сутність концепту екоциду і особливості його відбиття в сучасній драматургії, повідомила про театр антропоцену в Берліні як експериментальну просвітницьку театральну площадку, схарактеризувала кліматичну трилогію австрійського драматурга Томаса Кьока, п’єсу Павла Ар’є про Чорнобильську катастрофу «На початку та наприкінці часів» і твори сучасних українських драматургів про жахи російсько-української війни. Екоцид – це масове знищення тварин і рослин, отруєння атмосфери чи водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу. Антропоцен нині розуміють як геологічну епоху, в якій рівень людської активності відіграє істотну роль в екосистемі Землі. Діяльність людини в цю геологічні еру стала основним фактором впливу на планету, зокрема через екологічні катастрофи та екоцид.

Цікавим для товариства стало дослідження різнопланових творів зарубіжних і українських авторів, які побудовані на сюжетах антропоцену: показ масштабних катастроф і їхнього впливу на життя людей, розкриття символіки зникнення видів як метафори втрати гармонії, роздуми над морально-етичними аспектами людської діяльності. Лекторка запропонувала слухачам зануритися до цього виду новітнього театру, який побудований на принципах інтерактивності, науковості та естетичної виразності.

На завершення зустрічі лекторка запропонувала присутнім поміркувати про потужний літературний і естетичний потенціал сучасних драматургічних творів, які унаочнюють масштаб і складність проблеми екоциду.

 

Лекція Наталії Юган познайомила слухачів із новітніми тенденціями розвитку світової і української літератури, сучасними творами, пошуками художніх розв’язань актуальних складних проблем.

08.04.2025