КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В СФЕРІ ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ В ВЕБІНАРІ «ПТСР. СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ»

8 квітня 2025 року Алла Колодяжна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій і дизайну взяла участь у вебінарі з теми «Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Сучасні підходи до лікування» у рамках проєкту «Професійний розвиток у сфері ментального здоров’я: знання, досвід, практика», який проводиться Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України / Mental Health UA.

Мета заходу – надання доступу до знань та навичок спеціалістів міжнародного рівня, ознайомлення з передовою клінічною практикою та науковими інноваціями. Вебінар відбувся у онлайн-форматі.

Проєкт упроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Адаптація доказових підходів щодо ПТСР до українського контексту, актуальні знання та навички фахівців, які працюють з пацієнтами; клінічні практики, що базуються на міжнародних рекомендаціях – ці проблеми були ключовими під час вебінару.

Спікером заходу став Ізраїль Ліберзон, провідний фахівець у галузі посттравматичного стресового розладу, доктор медичних наук, завідувач кафедри психіатрії Техаського медичного коледжу A&M, який у своїх дослідженнях зосереджується на вивченні нейросхем, молекулярних аномалій та сигнальних шляхів, пов’язаних з ПТСР. Також він є клініцистом і науковцем із багаторічним досвідом у сфері ПТСР, тривожних і депресивних розладів, нейробіології стресу, а також нейроанатомії емоцій.

Варто зазначити, що особлива увага спікера була приділена інтеграції доказових підходів до лікування ПТСР в українському контексті, що надають нові можливості для фахівців у сфері ментального здоров’я. Доктор Ліберзон очолює компонент клінічної психіатрії в рамках міжпрофесійної практики факультету Техаського наукового центру охорони здоров’я A&M. Його дослідницький шлях охоплює десятиріччя роботи в Університеті Мічигану та медичному центрі Адміністрації ветеранів Енн-Арбор, де він заснував програму з вивчення ПТСР і нейровізуалізації.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам за ефективну комунікацію, змістовний та ґрунтовний матеріал вебінару!

15.04.2025