КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

МІЖРЕГІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗЕЛЕНИЙ ПЕРЕХІД» У КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕКСТИЛЬНОЇ ТА МОДНОЇ ІНДУСТРІЙ

10 квітня 2025 року в Калинівському технологічному фаховому коледжі (КТФК) відбулася Міжрегіональна конференція «Зелений перехід», співорганізаторами якої виступили Українська асоціація підприємств легкої промисловості та компанія “Re:inventex”.

Захід став майданчиком для змістовного фахового спілкування представників влади, освітніх закладів, виробництв у сфері текстильної та модної індустрій і платформою для нових ідей у колі однодумців, продемонструвавши «легку» командну єдність, об’єднав професіоналів навколо проблем сталого розвитку текстильної і модної індустрій. Відбулося обговорення провідних тенденцій у галузі переробки, впровадження культури свідомого поводження з текстильними відходами, а також обмін думками і набутим досвідом щодо шляхів популяризації професій у модній індустрії.

Київський національний університет технологій та дизайну на конференції представили Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, Ольга Гараніна, завідувачка кафедри технології моди, Тетяна Струмінська, завідувачка кафедри моди та стилю, а також здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Індустрія моди» та «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» Оксана Моргун та Анастасія Стельмах відповідно.

Модератором конференції виступила Ольга Шуляк, керівниця підрозділу працевлаштування КТФК.

 

Захід урочисто відкрив Руслан Будяк, директор Калинівського технологічного фахового коледжу, який привітав учасників конференції, наголосив, що коледж динамічно розвивається і здійснює підготовку затребуваних фахівців. Він зазначив, що лабораторію облаштували завдяки співфінансуванню партнерів із Данії, Калинівської територіальної громади та Вінницької обласної військової адміністрації.

Дружніми обіймами зустріли колег-освітян, багаторічних партнерів з бізнес-середовища та стейкхолдерів. У заході взяли участь освітяни із Калинівського технологічного фахового коледжу, Київського національного університету технологій та дизайну, Хмельницького національного університету, Київського фахового коледжу прикладних наук, Вінницького вищого професійного училища сфери послуг, Вінницького центру професійно-технічної освіти технологій та дизайну.

 

Від імені ректора КНУТД Івана Грищенка, виступила із вітальними словами Наталія Остапенко. Наталія Валентинівна наголосила на важливості проведення конференції як майданчика для обміну досвідом, ідеями, комунікації фахівців у легкій промисловості, а також на значущості партнерства університету з коледжем.

У рамках конференції відбулося урочисте відкриття швейної лабораторії в КТФК та символічне перерізання червоної стрічки. У просторому світлому приміщенні лабораторії розміщено сучасні універсальні та спеціальні швейні машини, розкрійні столи, вишивальний напівавтомат, прасувальне обладнання, парти, зразки одягу на манекенах тощо.   

  

Щирі слова вітання та підтримки учасникам заходу висловив Сергій Матюх, ректор Хмельницького національного університету та наголосив на важливості подібних заходів для розвитку галузі легкої промисловості. Радо вітали присутні Тараса Притулу, директора з корпоративної соціальної відповідальності компанії «Softorg», який акцентував увагу на питаннях розвитку та пошуку нових можливостей у галузі легкої промисловості.

 

У професійній, партнерській атмосфері учасники слухали змістовно насичені та конструктивні доповіді спікерів. Зокрема із зацікавленням заслухали потужні виступи Тетяни Ізовіт, президента-голови правління Асоціації Укрлегпром з теми «Подвійна трансформація галузі: цифровий та зелений переходи»; Тетяни Пушкарьової, менеджера з розвитку Re:inventex з теми «Регламент ЄС з екодизайну. Майбутє сталого розвитку текстильної та модної індустрії»; Ганни Щуцької, директора Київського фахового коледжу прикладних наук з теми «Метанавички: стратегія популяризації професій у легкій промисловості»;  Ірини Даус, директора з напряму R&D компанії “Intelltex” з теми «Сучасні рішеня з автоматизації та переходу до сталого виробництва. Цифрове конструювання одягу, імплементація ШІ в робочі процеси».

 

 

Гучними аплодисментами присутні зустріли авторські колекції моделей одягу талановитої молоді КТФК «Зв’язок поколінь», «Відголосок поколінь».

 

В рамках конференції також відбулося урочисте нагородження учасників екочеленджу, презентація відео яких продемонструвала фахові навички здобувачів освіти щодо розділення текстильних відходів на швейних підприємствах. Тетяна Ізовіт та Тетяна Пушкарьова під аплодисменти вручали подарунки – текстильні вироби та солодощі, за що всі щиро вдячні.

Наприкінці заходу організатори вручили персональні сертифікати участі у конференції про заслуховування тем щодо формування екологічної грамотності, розвитку та імплементації інноваційних дій, що сприятиме сталому розвитку промислового виробництва одягу.

Незабутні враження залишило в учасників відвідування у рамках заходу успішного підприємства Прат «Калина». Директор Сергій Ломачевський особисто провів екскурсію виробництвом, розповів про його потужності та асортимент продукції.

 

Висловлюємо вдячність керівництву та колективу Калинівського технологічного фахового коледжу, Українській асоціації підприємств легкої промисловості та компанії “Re:inventex” за високий рівень організації та проведення конференції, плідну й ціннісну роботу, конструктивний діалог, інновації в текстильній переробці, бажаємо невпинного розвитку, творчих звершень, плідних здобутків та миру!

15.04.2025