КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

СТУДЕНТИ ПРОТИ ВИГОРАННЯ: ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАХІД ВІД КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В СФЕРІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

Виклики війни – це постійне навантаження на психоемоційний стан. Хронічний стрес може викликати в нас відчуття повної знемоги та безпорадності, що може бути першими кроками на шляху до емоційного вигорання. Це стан, при якому людина відчуває виснаження, яке призводить до суттєвого зменшення працездатності та в цілому вмотивованості. Важливо вчасно розпізнати перші сигнали емоційного вигорання та звернутися по допомогу.

3 квітня 2025 року Владислав Колесник, здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Професійна освіта» кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну разом із Аллою Колодяжною, кандидатом психологічних наук, доцентом у рамках роботи гуртка «Пізнай себе», провели профілактичний захід з теми «Повертаємо втрачену енергію: емоційне вигоряння».

Владислав розповів, що профільні фахівці поділяють усі ознаки емоційного вигорання на три класи: фізичні, емоційні та поведінкові. Фізичні ознаки емоційного вигорання – це виснаження та відчуття втоми протягом дня; проблеми зі сном; зміна апетиту; зниження імунітету та часті хвороби. Найбільш характерні емоційні ознаки вигорання: невпевненість у собі; відчуття самотності та відстороненості; безпорадність; втрата мотивації; негативне та цинічне ставлення до дій інших; втрата відчуття задоволення від життя. Поведінкові ознаки емоційного вигорання: відсторонення від оточуючих; перенесення власного негативного досвіду на інших; довше виконання поставленого завдання; бажання усунення від відповідальності; емоційна нестабільність.

Доповідач зазначив, що частіше за все емоційне вигорання проявляється сукупністю усіх ознак. Це може бути відсутність ентузіазму, розчарування в собі та справі, яку робиш, ухиляння від проблем та відчуття власної безпорадності. До цього також додаються постійні коливання настрою та неспроможність концентруватися на роботі. Якщо ви відстежуєте у собі будь-які ознаки емоційного вигорання, це привід звернутися по професійну допомогу або спробувати знайти рішення самостійно.

Також Владислав під час доповіді розглянув причини та стадії емоційного вигорання, способи його подолання.

Емоційне вигорання – це нагальна проблема для більшості з нас. Оптимальним її рішенням є відновлення та відпочинок, дотримання режиму, соціальна взаємодія та здоровий баланс між роботою та особистим життям.

Засідання гуртка пройшло у дружній атмосфері та було змістовним, пізнавальним і мотивуючим!

15.04.2025