Із 10 лютого по 8 березня 2025 року здобувачі вищої освіти факультету хімічних та біофармацевтичних технологій Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД) проходили навчальну, виробничу та науково-дослідну практику на провідних підприємствах хімічної, фармацевтичної та біохімічної галузей України, а також у навчально-наукових лабораторіях факультету.
У рамках програм практики студенти молодших курсів ознайомлювалися з організаційною структурою фахових підприємств різних регіонів України, досліджували їх асортиментний портфель, брали участь у тематичних екскурсіях, а також долучалися до наукових досліджень, що провадяться в лабораторіях кафедр факультету. Студенти старших курсів для проходження практики були направлені на провідні профільні підприємства.
Основними базами практики цього року були: АТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична фірма “Дарниця”», АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Фарма Старт», «Уманьхімтрейд Україна», ТОВ «Пілаб», ТОВ «Інтердез», ПП «Юнікс», ТОВ «Ельфа лабораторія», ТОВ «Марі Фреш Косметікс», ТОВ «Київгума» (Київська обл., м. Бровари), ТОВ «КПД» (Київська обл., м. Фастів), ТОВ «Спектрум Пекіджінг» (Київська обл., м. Вишгород), ТОВ “ТАСЕВОТЕК” (м. Київ), ТОВ «Термопласт» (Хмельницька обл., м. Летичів), ПП «Екосінтезполімер» (Київська обл., м. Вишгород), ТОВ «ПЕГАСУС УКРАЇНА» (м. Київ), ТОВ «Планета Пластик» (Київська обл., м. Ірпінь), ТОВ «Науково-виробнича фірма «ДІАГНОСТИЧНІ ПРИЛАДИ», ДП НВЦ енергозберігаючих конструкцій і технологій «Технолуч», Фастівська районна державна лікарня ветеринарної медицини (м. Фастів, Київська область), ТОВ «Світ Шкіри» (м. Болехів, Івано-Франківська область), ПрАТ «По виробництву інсулінів Індар», АТ «Київський вітамінний завод», ПАТ «Карлсберг Україна», ТОВ «Біотестлаб», ТДВ «Яготинський маслозавод», Інститут мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України, Державне підприємство «Міжвідомчий науково-технічний центр “Агробіотех” НАНУ та МОНУ», Державне некомерційне підприємство «Національний інститут раку», Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України.
Здобувачі мали можливість ознайомитися з сучасними технологічними процесами, організацією лабораторних та виробничих процесів, а також практичним застосуванням наукових знань у реальному секторі економіки.
Пізнавальною виявилася практика на ТОВ «НВФ «ДІАГНОСТИЧНІ ПРИЛАДИ», де здобувачі освіти ознайомилися з методами неруйнівного контролю якості продукції на різних етапах — як під час виробництва, так і в процесі експлуатації. Засвоївши основи цих методів, студенти глибше усвідомили важливість неруйнівного контролю для забезпечення безпеки та надійності виробів, конструкцій і систем у різних галузях промисловості. Такий контроль дає можливість виявити приховані дефекти чи потенційні пошкодження, які можуть призвести до серйозних технічних збоїв. Зокрема в аерокосмічній та автомобільній промисловості ці методи є ключовими для перевірки цілісності критичних компонентів — від крил літаків до частин двигунів автомобілів — що сприяє запобіганню аварій та нещасних випадків.
Студенти 2 курсу освітньо-професійної програми «Промислова фармація» проходили навчальну практику в Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. Під час занять на природі здобувачі мали змогу поглибити свої знання з фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії, ознайомитися з лікарськими рослинами в природному середовищі та закріпити теоретичні знання практичними навичками.
Частина студентів проходила практику в навчально-наукових лабораторіях факультету, де вони активно залучалися до дослідницької роботи за науковими тематиками кафедр.
Крім того, у рамках практики для студентів-магістрів освітньо-професійної програми «Європейська космецевтика» була проведена екскурсія на підприємство “ProCare”, яке є відомим виробником і вистриб’ютором косметичних засобів. А для здобувачів освіти молодших курсів освітньо-професійних програм «Інноваційна фармацевтика» та «Промислова фармація» до ТОВ «Фармекс Груп», де студенти ознайомилися з виробничими процесами на фармацевтичному підприємстві як у аналітичних лабораторіях, так і у виробничих підрозділах, із методами контролю якості сировини, проміжних продуктів і готових лікарських засобів, а також з процесами валідації, кваліфікації обладнання і пакування препаратів.
Нині не менш важливим є патріотичне та морально-етичне виховання молоді. Зокрема, студенти 1 курсу освітньо-професійної програми «Хімічні технології та інженерія» відвідали Національний музей «Чорнобиль». Проблема радіоактивного забруднення довкілля й досі залишається надзвичайно актуальною — особливо в контексті терористичних дій росії. Експозиція музею не лише висвітлює масштаби катастрофи, а й вшановує героїзм ліквідаторів, які ціною власного життя боролися з її наслідками.
Висловлюємо щиру подяку всім стейкхолдерам, які взяли участь у організації та проведенні практики для здобувачів вищої освіти факультету хімічних та біофармацевтичних технологій КНУТД. Це надзвичайно важливо для забезпечення якісної освіти та удосконалення освітніх програм відповідно до сучасних вимог ринку праці!
16.04.2025