3 та 11 квітня 2025 року на кафедрі фінансів та бізнес-консалтингу з метою поєднання практико орієнтованого навчання з теоретичним процесом у рамках освітніх компонентів «Банківська система» та «Вступ до фінансів та фінансового бізнесу» для здобувачів вищої освіти першого та третього курсу спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 071 «Облік і оподаткування» було організовано відкриті практичні заняття із залученням фахівців Акціонерного товариства «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» – Володимира Костіна, керівника групи відділень Київського регіонального центру АТ «ПУМБ» та Катерини Могили, керуючої Печерським відділенням № 24 ПУМБ у м. Києві.
Практичне заняття 3 квітня з Володимиром Костіним було присвячене проблемам шахрайства в банківській сфері та методам боротьби з ним. Також було розглянуто особливості формування ставки Іnterchange та історію виникнення Interchange Fee. Крім того, частина заняття була спрямована на розгляд питань фінансового моніторингу в банках під час війни: нюанси, ризики, наслідки.
11 квітня Катерина Могила розпочала практичне заняття із загального огляду роботи банківського відділення, закцентувавши увагу на процесах обслуговування клієнтів та наданні фінансових послуг. Зокрема, частина практичного заняття була присвячена кейсам роботи з кредитами — однієї з найбільш затребуваних банківських послуг. Катерина розповіла, як формується рішення про видачу кредиту, як банк аналізує ризики, оцінює платоспроможність клієнта та обирає оптимальні умови для кожного запиту. Для здобувачів освіти це стало нагодою зрозуміти, як складні фінансові моделі й теоретичні аспекти ризик-менеджменту застосовуються в реальних ситуаціях. Крім того, спікерка приділила увагу роботі з простроченими кредитами, особливо наголосивши на процедурі «прощення кредиту» для громадян, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
Під час зустрічі зі спікерами здобувачів освіти було ознайомлено з основними нормативними документами, якими керуються банківські установи під час здійснення фінансового моніторингу. Наприклад, із Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», постановою НБУ «Про затвердження Положення про здійснення банками фінансового моніторингу». Також було приділено увагу основним вимогам цього Положення.
Володимир Костін та Катерина Могила поділилися досвідом роботи з клієнтами, зазначивши, що професіоналізм банківських працівників полягає не лише у фінансових знаннях, а й у навичках комунікації та психології.
Протягом практичних занять здобувачі освіти поставили чимало запитань про специфіку банківської діяльності, особливо в умовах воєнного стану, щодо яких спікери надали вичерпні професійні відповіді та практичні поради. Такі практичні заходи стали для студентів чудовим досвідом, який сприяє ствердженню в перспективах у майбутній професії, зокрема в банківських установах.
17.04.2025