16 квітня 2025 року Алла Колодяжна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій і дизайну взяла участь у вебінарі з теми «Ігровий розлад у дитячому та підлітковому віці – від етіології до терапії» у рамках проєкту «Спеціалізовані послуги для дітей та підлітків у сфері ментального здоров’я», який проводиться Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України у партнерстві з Європейським товариством дитячої та підліткової психіатрії (ESCAP) за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.
Проєкт упроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Мета заходу – надання доступу до знань та навичок спеціалістів міжнародного рівня, ознайомлення з передовою практикою та науковими інноваціями. Вебінар відбувся у онлайн-форматі.
Спікером заходу стала докторка Керстін Пашке, приват-доцентка, керівниця Німецького центру з дослідження залежностей у дитячому та підлітковому віці, старша консультантка відділення дитячої та підліткової психіатрії, психотерапії та психосоматики Університетської клініки Гамбург-Еппендорф (Німеччина).
Тематика заходу стала актуальною для фахівців у сфері дитячої та підліткової психіатрії, психологів, педагогів і соціальних працівників, які стикаються з викликами цифрової залежності в роботі з молоддю. Всього до заходу долучилися більш ніж 550 учасників.
Керстін Пашке є провідною німецькою дослідницею в галузі розладів, пов’язаних із використанням цифрових медіа
з-поміж дітей і підлітків. Як лікарка-психіатриня та психологиня, вона вже понад сім років працює з підлітками з проблемним ігровим або соціально-медійним використанням та їхніми родинами. Вона є головною дослідницею у низці наукових і прикладних проєктів, присвячених етіології, діагностиці та терапії залежностей, пов’язаних із цифровими медіа. Також пані Керстін є авторкою понад 50 наукових публікацій, зокрема понад 20 статей у міжнародних рецензованих журналах, а також лауреаткою дослідницьких нагород у цій новій галузі.
Висловлюємо щиру вдячність організаторам за ефективну комунікацію, змістовний та ґрунтовний матеріал вебінару!
22.04.2025