КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ДИЗАЙНЕРИ ОДЯГУ КНУТД ОЗНАЙОМЛЮЮТЬСЯ ЗІ СПАДЩИНОЮ СВІТОВОГО КІНЕМАТОГРАФА

Відвідування музеїв, театрів та виставок є невід’ємною частиною становлення фахівців з дизайну, такі заходи сприяють збагаченню знань, розширенню світогляду та натхненню молодих дизайнерів. Студенти другого курсу освітньої програми «Дизайн одягу» разом із викладачами кафедри мистецтва та дизайну костюма доцентами Галиною Кокоріною та Іриною Давиденко на початку квітня 2025 року відвідали виставку «Сергій Параджанов. Автентика свободи» в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України.

Експозиція була присвячена видатному українському і вірменському кінорежисеру, сценаристу, художнику та одному із найяскравіших новаторів світового кінематографа Сергію Параджанову (1924–1990). Його унікальний стиль поєднав фольклор, поезію, живопис і театр. Це приклад митця, який, незважаючи на політичні репресії та тоталітарний контроль радянської влади, зміг створити нову унікальну мову в мистецтві. Його творчість стала символом боротьби за національну ідентичність і самовираження.

В експозиції представлено оригінальні костюми з фільму «Тіні забутих предків», а також реквізит зі знімального майданчика, плакати та ескізи художника фільму Георгія Якутовича. Також можна було побачити рідкісні кадри робочих моментів із фільмів, відтворені з негативів з колекції Театрального музею, а також оригінальний колаж Сергія Параджанова. Ці експонати дали студентам можливість глибше зануритися в атмосферу фільму та побачити неповторний художній стиль його творців.

 

  

Костюми до фільму «Тіні забутих предків»

 

  

Експонати з Музею театрального, музичного та кіномистецтва України

 

Сергій Параджанов залишив потужний мистецький спадок, вплинувши на світове кіно. У 2024 році його було посмертно нагороджено званням «Національна легенда України». Творчий шлях митця – це спротив тоталітаризму й боротьба за свободу української культури.

Саме такий культурний досвід формує у студентів відчуття української ментальності, історичної пам’яті, національної самоідентифікації та творчого самовираження, а також спонукає впроваджувати історичний творчий досвід, успішні українські та зарубіжні художні практики, не тільки в професійній діяльності, а й у формуванні власної самосвідомості. 

06.05.2025