КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ 2025 У КНУТД: МОЖЛИВОСТІ, ЩО ВІДКРИВАЮТЬ КАР’ЄРНИЙ СТАРТ

30 квітня 2025 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках діяльності Центру праці та кар’єри КНУТД відбувся Ярмарок вакансій-2025, який об’єднав роботодавців,  студентів і експертів ринку праці з багатьох галузей — від фешн-індустрії до ІТ, від дизайну до бізнесу, від хімії до креативної економіки.

Захід урочисто відкрив ректор КНУТД Іван Грищенко, доктор економічних наук, професор, академік НАПН України. Іван Михайлович звернувся до студентської молоді з натхненним закликом сміливо будувати власне професійне майбутнє заради перемоги і відновлення України.

У вітальному слові Іван Михайлович підкреслив важливість співпраці університету з роботодавцями для створення нових можливостей працевлаштування випускників. Модератором Ярмарку вакансій-2025 виступила Алла Касич, проректор з науково-педагогічної діяльності.

Тетяна Ізовіт, президент-голова правління Асоціації «УКРЛЕГПРОМ», передала вітання учасникам Ярмарку вакансій-2025, у якому наголосила на важливій ролі молоді у відновленні та розвитку української економіки, зокрема в секторі легкої промисловості.

Водночас Тетяна Ізовіт підкреслила високий професійний рівень підготовки студентів КНУТД, актуальність їхньої спеціалізації для ринку праці та відзначила ефективну співпрацю університету з Асоціацією «Укрлегпром» у формуванні кадрового потенціалу галузі.

Студентів привітали представники підприємств-партнерів КНУТД, серед яких: ТОВ «ДТЕК», АТ «ПУМБ», завод «Полігрін» (корпорація «Біосфера»), Торгово-промислова палата України, Студія дизайну інтер’єру та меблів «Tsvit», ТОВ ТК «Домашній текстиль».

Головним меседжем, який звучав у виступах представників підприємств-партнерів КНУТД, була впевненість, що студентська молодь КНУТД — це сильний професійний потенціал, який вони щиро раді бачити серед своїх майбутніх співробітників. Представники підприємств-партнерів  закцентували на готовності підтримувати ініціативних, креативних і відповідальних молодих фахівців, відкритих до співпраці та розвитку.

Андрій Бондар, менеджер з інновацій енергетичної компанії ТОВ «ДТЕК»,  ознайомив студентів із масштабами промислового потенціалу компанії та ключовими напрямами її розвитку. ТОВ «ДТЕК» — найбільший приватний інвестор в енергетичному секторі України, який здійснив понад $12,5 млрд інвестицій з 2005 року. Компанія активно розвиває відновлювану енергетику, працює у галузі генерації, дистрибуції електроенергії, виробництва природного газу та міжнародної енергетичної торгівлі.

Спікер також акцентував увагу на освітній ініціативі компанії — ТОВ «ДТЕК» Graduate Program, яка відкриває можливості для молоді отримати оплачуване стажування, пройти ротації у ключових підрозділах компанії, здобути досвід роботи над реальними бізнес-кейсами та мати шанс на працевлаштування у провідному енергетичному холдингу країни. Програма орієнтована на студентів останніх курсів і випускників, які мають аналітичне мислення, володіють англійською мовою та прагнуть розвиватися в динамічному бізнес-середовищі.

Володимир Костін, керівник групи відділень Київського регіонального центру АТ «ПУМБ» (Перший український міжнародний банк), який є однією з провідних фінансових установ країни, що активно підтримує розвиток молодих спеціалістів, наголосив на тому, що  у межах співпраці з університетами банк регулярно пропонує:

  • програми стажування та практики для студентів старших курсів;
  • вакансії для початківців без досвіду у сферах: клієнтського обслуговування, аналітики, фінансів, digital-маркетингу;
  • менторську підтримку та внутрішнє навчання;
  • гнучкий графік роботи, що дає можливість поєднувати навчання з першими кар’єрними кроками.

Володимир Костін також закцентував на відкритості до співпраці з молоддю КНУТД, підкресливши, що бачить у студентській спільноті потенційних членів своєї команди.

Олег Лозовий, директор заводу «Полігрін» (корпорація «Біосфера»), розповів про ключові тенденції ринку праці в сфері виробництва, екологічної упаковки та FMCG-сектору. Він закцентував увагу на зростаючому попиті на технологічно обізнаних, екологічно свідомих і креативних молодих фахівців, які вміють мислити системно, швидко адаптуються до викликів та прагнуть впроваджувати інновації.

Олег Лозовий підкреслив, що компанія активно підтримує студентів КНУТД, надаючи їм можливість проходження виробничої практики, участі в проєктній діяльності, а найголовніше — шанс на подальше працевлаштування. Його участь у Ярмарок вакансій – 2025 — яскравий приклад реальної взаємодії бізнесу з освітнім середовищем.

Анна Любима, заступник директора дирекції міжнародного співробітництва Торгово-промислової палати України наголосила на ролі Палати як ключового комунікаційного майданчика між бізнесом, державою та освітою. Вона підкреслила, що Торгово-промислова палата України активно співпрацює з КНУТД, виступаючи не лише стратегічним партнером, а й базою для проходження практики студентами, що дає їм змогу якісно підвищувати рівень професійної підготовки в реальному бізнес-середовищі.

Світлана Остапик, випускниця факультету дизайну КНУТД, дизайнер, власниця студії дизайну інтер’єру та меблів «Tsvit», поділилася зі студентами власною історією професійного становлення – прикладом того, як знання, здобуті під час навчання в КНУТД, можуть стати основою для реалізації в творчій сфері, трансформації ідеї у впізнаваний бренд та створення власної справи.

Наталія Амінова, керівник відділу кадрів ТОВ ТК «Домашній текстиль» - один із найбільших вітчизняних виробників домашнього текстилю та одягу, підкреслила, що підприємство не лише активно працює в секторі текстильного виробництва, але й є постійним партнером КНУТД у сфері практичної підготовки студентів. Компанія надає молоді можливість проходити виробничу практику на сучасному обладнанні, долучатися до процесів розробки нових моделей і впровадження інновацій у текстильній індустрії. Завдяки такій співпраці, студенти мають змогу реалізовувати свої знання на практиці та впевнено виходити на ринок праці з реальним досвідом.

Наталія Амінова наголосила що ТОВ «ТК-Домашній Текстиль» відкрито до співпраці з талановитими студентами та випускниками університету, забезпечуючи їм професійне зростання та можливість стати частиною ефективної і дружньої команди.

Після урочистої частини учасники Ярмарку вакансій - 2025 мали змогу долучитися до платформ, де в інтерактивному форматі відбувалися панельні дискусії, презентації компаній, обговорення кар’єрних можливостей та безпосередня комунікація студентів з роботодавцями.

Робота платформ здійснювалася за напрямами підготовки, що дало можливість кожному студенту знайти найбільш релевантний майданчик відповідно до свого фаху та інтересів.

Робота платформи «Дизайн та фешн індустрія» відбулася у форматі динамічного діалогу між представниками модних брендів, студій дизайну, текстильних і анімаційних компаній.

Студенти дізналися про практичні кейси запуску власних брендів, тенденції у дизайні, можливості стажування та працевлаштування. Модераторами платформи виступили Калина Пашкевич, декан факультету дизайну та Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди.

Марина Кожушко, HR-менеджер компанії «Рекламний текстиль», розповіла, що роботодавці цінують досвід стажування, ініціативність і відповідальність. Від імені керівництва компанії вона запропонувала можливості для працевлаштування, актуальні вакансії для студентів і випускників КНУТД.

  

Представники компаній виробників текстилю, одягу, а також стейкхолдери з дизайнерських компаній та фірм, окреслили сучасний стан ринку праці у галузі, відзначивши динамічне зростання попиту на фахівців, які поєднують креативність із практичними навичками. Крім того, спікери поділилися своїм баченням розвитку галузі, окреслили вимоги до сучасних фахівців і підкреслили важливість раннього професійного становлення.

Софія Розуменко, виконавчий директор анімаційної студії  ТОВ «Червоний собака», випускниця КНУТД, розповіла, як творчість може органічно поєднуватися з бізнес-підходом, поділилась власним кар’єрним шляхом в галузі мультимедійного дизайну.

Про важливість унікальності в модному брендуванні зазначив Богдан Касс, директор і дизайнер бренду «KASS», випускник КНУТД. Він також акцентував увагу на важливості для майбутніх фахівців галузі отримати базову вищу освіту і мати необхідні знання і навички, які охоплюють дизайн, моделювання, технології, матеріалознавство тощо.

Михайло Кучеренко, директор ТОВ «СУРІКАТ ЮЕЙ», презентував діяльність компанії та її виробничий асортимент, наголосивши на важливості командної взаємодії як чинника підвищення ефективності бізнес-процесів. Також він висловив позитивну оцінку якості підготовки студентів і випускників КНУТД, які вже працевлаштовані на підприємстві та підтвердив зацікавлення компанії у подальшій співпраці з університетом щодо залучення молодих спеціалістів.

Олег Рижков, власник та керівник ФОП Рижков О.І., ознайомив учасників платформи з особливостями функціонування підприємства, яке виготовляє спеціалізоване спорядження для медичних служб – зокрема, сумки й органайзери для зберігання медикаментів та інструментів у каретах швидкої допомоги. У межах презентації було продемонстровано зразки продукції, що сприяє оптимізації робочих процесів медичних працівників і забезпеченню ефективної евакуації постраждалих. Усі залучені стейкхолдери платформи одностайно наголосили, що випускники КНУТД є затребуваними та перспективними фахівцями для підприємств модної індустрії, і висловили готовність до подальшої взаємодії у форматі стажувань, практик та працевлаштування.

Платформа «Хімічні технології» зібрала провідних фахівців галузі, які представили студентам актуальний стан ринку праці, реальні кадрові запити підприємств та специфіку роботи в хімічній і фармацевтичній сферах. Обговорення охопило питання впровадження сучасних виробничих технологій, кар’єрних маршрутів для молодих фахівців, а також форматів взаємодії між бізнесом і освітою.

 

 

Роботодавці відзначили, що сьогодні галузь шукає не лише професіоналів з профільною освітою, а й молодь, готову вчитися в динамічному середовищі, проявляти ініціативу, критичне мислення й відповідальність. Спікери акцентували увагу на відкритих вакансіях, запрошували студентів до проходження стажування, практики й долучення до наявних виробничих процесів.

Катерина Клещова, начальниця управління з кадрових питань ТОВ «Київгума», зосередила увагу на ключових навичках, які формують конкурентоспроможного молодого спеціаліста.

Тетяна Яушева, менеджер з персоналу ТОВ «Уманьхімтрейд Україна», поділилася досвідом залучення студентів до внутрішніх HR-програм компанії.

Анастасія Оцалюк, менеджер із супроводу продажів ТОВ «Уманьхімтрейд Україна», підкреслила важливість міждисциплінарної підготовки – знання хімії, логістики, клієнтського сервісу.

Микола Федько, директор ТОВ «ФАРМХІМ», наголосив, що компанія активно співпрацює з університетами і бачить у молоді перспективних працівників.

Було приємно відчути, що українські роботодавці не просто запрошують на роботу, а справді будують спільноту розвитку, підтримки й перспектив.

Марина Герасименко, менеджер з навчання та розвитку персоналу Корпорації «Артеріум» представила не лише кар’єрні можливості, а й освітні ініціативи. А також зазначила, що компанія прагне до довгострокового лідерства та сталого розвитку через розширення бізнесу, постійне підвищення якості продукції та формування довіри споживачів.

Ігор Ключка, керівник групи з дистанційного навчання, наголосив, що в рамках Корпоративного Університету проводяться навчання та тренінги для всіх, хто прагне зростати.

Олена Семенець, HR-директорка компанії «PROCARE» – виробника та дистриб’ютора косметичної продукції – розповіла про портфель продукції, створений командою кваліфікованих хіміків і технологів, які працюють у тісній співпраці з клієнтами.

Ольга Цимбаліст, начальниця відділу контролю якості ТОВ «Лекхім-Обухів», у своїй доповіді підкреслила, що основна місія компанії – забезпечення споживачів ефективними, якісними та доступними ліками, а головна цінність – це люди, які в ній працюють


Платформа «Бізнес-освіта та технології» об’єднала експертів з банківської сфери, маркетингу, комунікацій, підприємництва та торговельних компаній, які представили студентам сучасний ландшафт економічного сектору. У фокусі обговорення були питання цифрової трансформації, адаптації молодих фахівців до корпоративної культури, вимоги до soft- і hard-навичок та тенденції розвитку бізнесу в умовах глобальної конкуренції.

Модератором платформи  виступила декан факультету управління та бізнес – дизайну Мар’яна Шкода.

Сергій Копа, директор ТОВ «Діскорб», поділився досвідом запуску бізнесу та очікуваннями від кандидатів у сфері фінансів і дистрибуції.

 

Учасники платформи підкреслили, що сьогодні роботодавці шукають активну, креативну й аналітично мислячу молодь, яка готова вчитися, виявляти ініціативу та приймати відповідальність за результати. Спікери також поділилися прикладами вдалих кейсів працевлаштування студентів, запросили до участі у стажуваннях і відкритих програмах підтримки молодих спеціалістів.

Олена Мединська, головний фахівець стратегічного маркетингу АТ «УКРСИББАНК» розповіла про нові інструменти аналітики та креативні підходи до побудови бренду.

Ірина Голобородько, перший заступник директора комунального некомерційного підприємства Центру комунікації КМДА, закцентувала на ролі публічної комунікації та медіаграмотності в управлінських професіях.

Іван Скороходов, директор з маркетингу компанії «Softorg» (Україна), окреслив ключові тренди в диджитал-комунікаціях і важливість глибокого розуміння клієнтських потреб.

Тетяна Дмитрук, керуючий партнер та співвласниця логістичної компанії «Fialan», поділилася історією створення власного бізнесу та викликами логістичного сектору в умовах глобалізації.

Амет Люманов, директор ТОВ «ОКШИНА», відзначив важливість командної роботи, знання логістичних процесів і адаптивності до змін.

Катерина Могила, керуюча Печерським відділенням ПУМБ та Євгенія Лепеха, менеджер проєктів управління розвитку ПУМБ, наголосили на практичних навичках і комунікабельності як основи успішної банківської кар’єри.

Роман Топольницький, голова правління АТ «Дойче Банк ДБУ», розповів про можливості працевлаштування молоді в банківській сфері.

Роксолана Зобко, керівниця відділу найму та адаптації і Дарина Бевзюк, HR-менеджер компанії «THRASH Fozzy Group» ознайомили студентів з програмами стажування, які передбачають офіційне працевлаштування вже з першого дня. А також наголосили на можливості поєднувати роботу з навчанням та перспективах карʼєрного зростання в енергійній та амбітній команді.

 

Платформа «Кар’єрний простір гуманітарних професій» пройшла у форматі панельної дискусії, яка була присвячена темі трансформації творчих ідей у реальні бізнес- проєкти.

Леся Яцута — письменниця, співвласник видавництва «БукБанда» провела відкриту дискусію зі студентами.

Учасники зустрічі зазирнули у творчу майстерню видавничої справи, дізнатися, як хобі, ідеї та культурна ініціатива можуть перетворитися на повноцінний бізнес-проєкт.

Леся Яцута поділилася власною історією успіху, розповіла про виклики на шляху створення особистого бренду та видавничої платформи, а також озвучила ключові soft- і hard-скілли, необхідні для успішного культурного підприємництва.

Платформа «SMART-СТАРТ» стала простором для обміну досвідом між представниками різних професійних сфер які розкрили широкі можливості побудови кар’єри для молоді на перетині гуманітарних і прикладних знань.

Спікери поділилися власними історіями професійного зростання, розповіли про ключові компетентності, які шукають сучасні роботодавці, та акцентували увагу на важливості цілеспрямованості, дисципліни й особистої відповідальності.

Модератор платформи – директор Інституту права та сучасних технологій КНУТД Тетяна Власюк наголосила, що міждисциплінарний підхід до освіти та побудови кар’єри сьогодні є актуальним трендом, який визначає запити сучасного ринку праці та очікування роботодавців.

Так, Наталія Губа, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Європи та учасниця Олімпійських ігор, нині тренер ДЮСШ «Буревісник», поділилася тим, як спортивна витримка і системність стали базою для її професійного розвитку після завершення спортивної кар’єри.

 

Юлія Зайченко, перекладач перекладацького бюро ПАТ «Імпульс», наголосила на потребі постійного самовдосконалення у мовній професії та важливості володіння суміжними навичками – юридичними, технічними, бізнесовими.

Анжела Берзіна, доцент кафедри судової медицини та медичного права НМУ ім. О.О. Богомольця, окреслила професійні можливості у сфері медичного права та потребу у фахівцях,

Ольга Лучна, директор ТОВ «Перший адміністратор пенсійного фонду», підкреслила важливість глибокого розуміння фінансових процесів та інституційної довіри як основи для сталого кар’єрного зростання у сфері пенсійного управління.

Євгеній Савчук, голова Громадської організації «Зірки футболу» та партнер КНУТД, розповів про діяльність організації, яка спрямована на розвиток молоді через спорт, і акцентував увагу на необхідності формувати ключові компетентності, необхідні для роботи у сфері фізичної культури, спорту. Савчук Євгеній запросив студентів долучатися до команди ГО «Зірки футболу», наголосивши на відкритості до співпраці та наявності можливостей для професійного розвитку молоді.

 

Платформа «Інженерія та інформаційні технології» зібрала представників провідних компаній у галузях ІТ, енергетики, машинобудування та розробки програмного забезпечення. Учасники обговорили специфіку сучасного технічного ринку праці, потребу у висококваліфікованих кадрах і ключові вектори розвитку інженерно-технологічних професій.

В зустрічі взяли участь:

команда ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» а саме: Катерина Котл яр –фахівець дирекції з управління персоналом, , Ірина Ярцева - менеджер з розвитку бренду роботодавця, Світлана Рудник – фахівець відділу рекрутингу та бренду роботодавця, Валерія Овдієнко – фахівець відділу рекрутингу та бренду роботодавця.

Олександра Ротарь – фахівець відділу підбору та адаптації персоналу ТОВ «Вентиляційні системи» (VENTS).


Вікторія Шевлюк – Junior Employer Brand Specialist , Компанія «SoftServe».

Владислав Метелешко – Senior Фулстек розробник, Компанія «Creatio».

Андрій Бондар – менеджер з інновацій, ТОВ «ДТЕК».

У виступах представники роботодавців окреслили вимоги до молодих інженерів та IT-фахівців, підкреслили важливість постійного розвитку та самоосвіти. Проінформували студентів про актуальні вакансії, запросили студентів до співпраці в рамках стажувань, проєктної роботи та повноцінного працевлаштування.

Зустріч підтвердила, що глибокі технічні знання, поєднані з гнучкістю мислення, комунікацією та відповідальністю, відкривають широкі горизонти кар’єрного зростання в інженерно-цифрових сферах.

Тренінг «Профорієнтаційний навігатор: шлях до успішної кар’єри», проведений фахівцями Київського міського центру зайнятості, став практичною сесією для формування ключових навичок, необхідних для впевненого кар’єрного старту студентів спеціальностей: D2 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», D5 «Маркетинг», В4 «Образотворче мистецтво та реставрація», В12 «Культурологія та музеєзнавство», J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація», А7 «Фізична культура і спорт», Філологія (за спеціалізаціями)/ В11 «Філологія (за спеціалізаціями)»/ В11.041 «Філологія Германські мови та літератури (переклад включно), перша англійська», С1 «Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями)», С2 «Політологія», D8 «Право», E6 «Прикладна фізика та наноматеріали», F7 «Комп’ютерна інженерія», G3 «Електрична інженерія», G1 «Хімічні технології та інженерія», G2 «Технології захисту навколишнього середовища», G21 «Біотехнології та біоінженерія».

Людмила Сосновська, провідний фахівець з профорієнтації та Ірина Сафонова, психолог «Кар’єрного центру» Київського міського центру зайнятості, допомогли учасникам розкрити власні сильні сторони, визначити професійні інтереси та розповіли як ефективно планувати індивідуальну траєкторію кар’єрного розвитку.

Тренінг поєднав теоретичну частину з активними вправами, що дало студентам можливість одразу застосувати здобуті знання на практиці. У підсумку учасники отримали не лише практичні інструменти вирішення питань побудови власного кар’єрного шляху, а й упевненість у власному потенціалі як майбутніх фахівців.

Ярмарок вакансій-2025 у КНУТД підтвердив свою ефективність як потужна комунікаційна платформа між освітою та бізнесом. Упродовж заходу студенти мали змогу не лише познайомитися з провідними роботодавцями, а й краще зрозуміти сучасні вимоги ринку праці, оцінити власні можливості та сформувати бачення свого професійного шляху.

Щира подяка всім партнерам, стейкхолдерам, спікерам, організаторам та учасникам за змістовний діалог, підтримку молоді та спільну роботу з якісної підготовки висококваліфікованих фахівців для багатьох галузей економіки України! До нових зустрічей на наступному Ярмарку вакансій у КНУТД!

06.05.2025