Факультет хімічних та біофармацевтичних технологій активно продовжує реалізовувати профорієнтаційну діяльність, спрямовану на підтримку молоді та формування майбутнього науково-технічного потенціалу країни. Викладачі та студенти факультету організовують зустрічі з учнями старших класів, студентами коледжів, дні відкритих дверей, майстер-класи, екскурсії до лабораторій, а також надають інформаційну підтримку щодо вступу на спеціальності хімічного та фармацевтичного напрямів: G1 Хімічні технології та інженерія, G2 Технології захисту навколишнього середовища, G21 Біотехнології та біоінженерія, I8 Фармація (за спеціальностями).
Особливу увагу приділено живому спілкуванню з молоддю – під час заходів учні мають змогу особисто поспілкуватися з викладачами, поставити запитання, дізнатися про переваги навчання на факультеті, перспективи працевлаштування та можливості наукової і професійної реалізації. Факультет прагне зацікавити молодь не лише наукою, а й дати їм чітке розуміння, які знання та навички вони здобудуть, обравши власну освітню траєкторію, адже саме профорієнтаційна робота дає змогу будувати міст між сучасним освітнім процесом і майбутнім професійним розвитком.
Нещодавно ректором університету Іваном Грищенко урочисто був підписаний договір про співпрацю із дистанційною школою «Оптима». Цей крок відкриває нові перспективи для спільної освітньої, наукової та виховної діяльності. У межах співпраці сторони планують реалізовувати спільні проєкти, організовувати профорієнтаційні заходи, проводити відкриті лекції, тренінги та науково-дослідницькі ініціативи. Представники школи, присутні на підписанні договору, Роберт Вайшла, співзасновник школи і Андрій Марченко, директор з розвитку, ознайомилися з університетом, науковими лабораторіями факультету хімічних і біофармацевтичних технологій.
Тетяна Деркач, декан факультету, представила здобутки факультету в освітній і науковій діяльності та зазначила, що учні школи отримають можливість брати участь у заходах університету, відвідувати лабораторії, ознайомлюватися з освітніми програмами та науковими здобутками. Вікторія Плаван, завідувачка кафедри хімічних технологій і ресурсозбереження, розповіла про освітні програми, які реалізуються на кафедрі, та підкреслила, що цей договір є важливим кроком до інтеграції шкільної та вищої освіти. Ірина Ляшок, доцент кафедри ХТР, яка взяла активну участь у реалізації цієї події, додала, що співпраця з університетом мотивує учнів до навчання та дає змогу краще зрозуміти вимоги сучасного освітнього середовища. Очікується, що вже з початку нового навчального року буде реалізовано перші спільні ініціативи.
Профорієнтаційною роботою факультету було охоплено понад 80 шкіл та коледжів, проведено ознайомчі екскурсії, майстер-класи, лабораторні роботи.
Зокрема, цікавими та змістовними були практичні інтенсиви «KyivOpenLab-2025», проведені науково-педагогічні працівники кафедри промислової фармації, на заняттях слухачі розробляли тверді лікарські засоби, вивчали їхні фармако-технологічні показники та виготовляли різні косметичні продукти, зокрема гідрогелеві патчі, ароматизовані бомбочки для ванн, креми тощо. Так, 28 лютого 2025 року гостинно приймали на кафедрі учнів Бориспільського ліцею «Перспектива» імені Володимира Мономаха Бориспільської міської ради Київської області.
Владислав Страшний, завідувач кафедри промислової фармації, Ольга Нікітіна, доцент кафедри та Анастасія Бегдай, науковий співробітник навчально-наукової лабораторії молекулярної фармакології, хемогеноміки та біогеронтології, відвідали Київський міський медичний фаховий коледж. Під час зустрічі науково-педагогічні працівники розповіли студентам коледжу про переваги навчання в Київському національному університеті технологій та дизайну на кафедрі промислової промислової фармації. Крім того, у відео-форматі було продемонстровано сучасні навчально-наукові лабораторії кафедри, обладнані унікальним аналітичним та технологічним обладнанням. Студенти також дізналися про можливості проходження практики в провідних хіміко-фармацевтичних підприємствах під час навчання і перспективи подальшого працевлаштування, які відкриваються перед випускниками університету.
Також кафедру промислової фармації відвідали студенти Київського фахового медичного коледжу ім. П. І. Гаврося та учні Ліцею № 181 Печерського району м. Києва. Для них було проведено ознайомчі екскурсії навчально-науковими лабораторіями кафедри, презентації освітньо-професійних програм, що реалізуються на кафедрі, а також практичні майстер-класи, під час яких запрошені не лише спостерігали за процесом, а й активно під керівництвом науково-педагогічних працівників долучалися до розробки твердих лікарських форм та досліджень їхніх фармако-технологічних показників.
Гостями кафедри хімічних технологій та ресурсозбереження були учні старших класів Ліцею № 240 Соціум м. Києва. Ірина Макеєва, доцент кафедри, провела відкритий урок хімії з теми «Властивості розчинів електролітів». У супроводі вчителів Раїси Сергуніної і Ірини Балмасової учні ознайомилися з лабораторіями кафедри, відвідали Центр 3D-друку. Вікторія Плаван, завідувачка кафедри, розказала учням про освітні програми і спеціальності кафедри, про можливості вступу, навчання і подальшого працевлаштування.
З метою популяризації хімічних технологій та екологічного інжинірингу кафедрою хімічних технологій та ресурсозбереження проведено цикл відкритих уроків хімії для учнів 7, 9, 10, 11 класів школи І–ІІІ ст. № 70 м Києва. Школярі пересвідчились, що хімія може бути цікавою, пізнавальною, захопливою, якщо викладати її з почуттям гумору і усмішкою, так як це майстерно зробили викладачі кафедри Олена Крюкова, Оксана Бутенко і Ірина Ляшок.
Кафедра біотехнології шкіри та хутра теж активно проводила профорієнтаційну роботу серед школярів. Проведені заходи давали можливість учням разом зі студентами взяти безпосередню участь у майстер-класах з біології та хімії у навчальних лабораторіях кафедри, долучитися до виконання віртуальної лабораторної роботи з біології, поспілкуватися із Оленою Мокроусовою, завідувачкою кафедри та викладачами у ліцеях, школах, на відео-платформах. Профорієнтаційними заходами охоплено навчальні заклади міст Києва (ЗОШ № 309, СШ № 305), Вознесенська (Ліцей імені Тараса Шевченка, Ліцей «Інсайт», Ліцеї № 8 та № 10), Миколаєва (ЗОШ № 3, № 31, № 36; Ліцей № 53), Вінниці (Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 9») Миронівки (Миронівський академічний ліцей ім. Т. Г. Шевченка), Немирова (Ліцей № 1 м. Немирова ім. М. Д. Леонтовича Немирівської міської ради).
Факультет відкритий до співпраці із закладами загальної середньої освіти, коледжами, громадськими організаціями та молодіжними ініціативами, адже лише у спільному русі можна створити умови для розвитку нової генерації спеціалістів, здатних відповідати викликам сучасної науки та промисловості.
Ласкаво просимо на навчання на факультеті хімічних та біофармацевтичних технологій Київського національного університету технологій та дизайну!
01.07.2025