Науково-педагогічні працівники кафедри філології та перекладу КНУТД впроваджують міжнародну програму академічної кредитної мобільності для здобувачів вищої освіти Київського національного університету технологій та дизайну і Бакинського слов’янського університету (Азербайджан). У межах програми Ukrainian and English language practice: exploring Ukraine і English language practice: exploring Azerbaijan в травні 2025 року кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри філології та перекладу КНУТД Світлана Дворянчикова прочитала інтегровану лекцію «Вас ласкаво запрошує Україна» для здобувачів БСУ, а старша викладачка кафедри перекладу та слов’янських мов, директорка Українського культурно-освітнього центру БСУ Леся Керімова прочитала лекцію Novruz is a spring holiday для здобувачів інституту права та сучасних технологій КНУТД. Модерували заходи завідувачка кафедри філології та перекладу КНУТД кандидатка філологічних наук, доцентка Єлизавета Ісакова та доцентка кафедри філології та перекладу КНУТД кандидатка філологічних наук, доцентка Світлана Дворянчикова.
Світлана Дворянчикова надала студентам БСУ, чиї майбутні професії будуть пов’язані з Україною та українською мовою, загальні відомості про походження назви нашої країни, про українську мову як державну, а також про прапор, герб і славень. Здобувачі дізналися подробиці щодо географічного положення України та її кліматичних умов, провідних галузей економіки України та найвідоміших пам’яток нашої країни.
Лекторка розповіла про участь України в міжнародних організаціях, політику добросусідства і європейський вектор розвитку нашої держави, героїчну боротьбу українців за волю і незалежність.
Здобувачі ближче познайомилися з українськими мегаполісами, почувши багато цікавинок про Київ, Харків, Одесу та Дніпро. Азербайджанські студенти роздивлялися світлини Дніпра, найбільшої судноплавної ріки Україні, символу нездоланності і слави української землі. Зацікавив аудиторію й найбільший і найпотужніший у світі літак Ан-225 «Мрія». Фотографії Софійського собору, Києво-Печерської лаври, історичного центра Львова, харківського майдану Свободи не залишили байдужим нікого з присутніх. Студенти мали нагоду спілкуватися українською мовою та поставили численні запитання про Україну та українців, на які лекторка надала відповіді.
Леся Керімова розповіла студентству КНУТД про національні азербайджанські традиції святкування Новрузу. Це свято символізує оновлення природи і продовження життя. Лекторка наголосила, що Новруз включили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як символ мудрості, надії та толерантності. Під час святкування азербайджанські господині ставлять на стіл пророщене пшеничне зерно та фарбоване яйце на дзеркалі, а вся родина стрибає через багаття для очищення та захисту впродовж всього прийдешнього року. Плов, який готують за традиційними рецептами, і смачні азербайджанські солодощі вважають незмінними стравами святкового застілля.
Присутні зазначили, що традиції азербайджанських і українських свят переплітаються й перегукуються, що є свідченням співдружності українського й азербайджанського народів і взаємозбагачення двох культур.
Лекторки КНУТД і БСУ запропонували здобувачам пройти тестування для контролю рівня здобутих знань та засвоєння вивченого матеріалу.
Міжнародна програма академічної кредитної мобільності триває, у прийдешньому 2025-2026 навчальному році на здобувачів КНУТД і БСУ чекають цікаві лекції та продовження самостійної роботи. Щиро дякуємо колегам і студентам Бакинського слов’янського університету за довіру та співпрацю!
07.07.2025