КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

РОБОЧА ЗУСТРІЧ В РАМКАХ ВИКОНАННЯ СПІЛЬНОГО УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ

В межах виконання спільного українсько-німецького науково-дослідного проєкту «Цифровізація розроблення новітніх реабілітаційних виробів для людей з особливими потребами (після ампутації кінцівки)»  відбувся робочий візит науковців КНУТД до Технічного університету Дрездена, Німеччина у період з 17 по 24 червня 2025 року.

Відповідно до плану міжнародної наукової співпраці зустріч відбулася на базі кафедри розробки та монтажу текстильних виробів Інституту текстильного машинобудування та високопродуктивних матеріалів ТУД, який є одним з провідних світових навчальних та науково-дослідних центрів, завдяки міждисциплінарним дослідженням технологічних ланцюжків виробництва інноваційних текстильних матеріалів та цифровізації процесів виробництва.

Українську команду представляли керівник науково-дослідної роботи к.т.н., доц. Людмила МЕЛЬНИК,  та учасники проекту д.т.н., проф., проректор з наукової та міжнародної діяльності Людмила ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО, к.т.н., доц. керівник міжнародного інституту аспірантури і докторантури Світлана АРАБУЛІ, д.т.н., проф. Олена КИЗИМЧУК.

З членами німецької команди в складі керівника науково-дослідної роботи професором, д-р інж., завідувачем кафедри розробки та монтажу текстильних виробів Йорданом Кьосєвом, дипл. інж.,  науковим співробітником Ансельмом Нааке, дипл. інж.,  науковим співробітником Нікласом Шмідтом, було обговорено  етапи розробки алгоритму проектування та цифрової візуалізації  функціонального реабілітаційного виробу для людей з ампутованою кінцівкою, який враховує індивідуальні особливості кукси (форма, розмір, місце ампутації) та властивості трикотажних матеріалів.

Реалізація практичної частини зустрічі відбувалась в сучасній лабораторії 4D сканування тіла людини. Українські науковці отримали практичний досвід роботи з наявною в ТУД системою MOVE4D тривимірного сканування людини, яка дозволяє фіксувати положення тіла упродовж різних рухів з частотою понад 20 сканувань у секунду, що  дозволяє провести високоточне сканування форми і розмірів тіла.

В межах візиту члени української команди ознайомились з лабораторіями Інституту текстильного машинобудування та високопродуктивних матеріалів ТУД, що оснащені високопродуктивним ткацьким та в’язальним устаткуванням, та основними здобутками в області розробки інноваційного текстилю.

Щиро вдячні німецьким партнерам за відмінну організацію зустрічі, спільний науковий діалог, можливість ознайомитись з сучасними напрямками розвитку текстильної науки!

13.07.2025