КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ТРИ РОКИ УЧАСТІ КНУТД В ІНІЦІАТИВАХ TWINNING: ПІДСУМКИ І СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ

Київський національний університет технологій та дизайну бере участь у проекті «UKRAINE TWINNING INITIATIVE  з 2022 року. Співпраця та довгостроковий вплив у міжуніверситетських партнерствах є основними стовпами ініціативи Twinning.

Команда Twinning підбила підсумки трирічної діяльності на основі звітів про партнерство закладів-учасників проєкту з детальним описом діяльності, пов’язаної з Twinning, здійсненої з моменту початку ініціативи у 2022 році.

Проведений аналіз показав, що заходи Twinning принесли відчутні результати: понад 4500 українських студентів та понад 2500 викладачів і адміністративних працівників безпосередньо взяли участь у програмах мобільності, ініціативах професійного розвитку та спільних академічних проектах.

Партнером КНУТД по проєкту Twinning є Шеффілд Халам Університет (Велика Британія). Протягом 2022-2025 років відбулась плідна міжнародна співпраця між партнерськими закладами: спільна участь у наукових конференціях, обмін досвідом, лекції запрошених професорів тощо.

У 2024 році відбувся цикл лекцій запрошених професорів для студентів-дизайнерів від Інституту креативної індустрії Шеффілд Халам Університету.

В рамках ініціативи «Generators4Ukraine» від команди Twinning за підтримки британських університетів та приватних донорів у вищих навчальних закладах Києва, Полтави, Запоріжжя, Миколаєва, Ужгорода та інших міст України було забезпечено постачання генераторів. У 2024 році КНУТД також було передано генератор як частину кампанії із збору коштів «Generators4Ukraine» в рамках ініціативи «Twinning» від британської компанії Cormack Consultancy Group.

В рамках проєкту Маріупольським державним університетом у партнерстві з Cormack Consultancy Group та Reallyenglish було запущено платформу English4Ukraine для покращення володіння англійською мовою в українській вищій освіті. Всього за вісім місяців проєкт залучив 452 навчальні заклади та понад 48 тис. користувачів, включаючи співробітників та студентів університету, військовослужбовців, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та представників громадянського суспільства. Студенти та викладачі КНУТД взяли активну участь у проєкті з вивчення англійської мови на платформі «English4Ukraine».

Команда проєкту Twinning відзначила активну участь Київського національного університету технологій та дизайну у заходах ініціативи та подякувала колективу КНУТД, Івану Грищенку, ректору КНУТД, доктору економічних наук, професору, академіку НАПНУ, Людмилі Ганущак-Єфіменко, проректору з наукової та міжнародної діяльності, доктору економічних наук, професору, Калині Пашкевич, декану факультету дизайну, доктору технічних наук, професору за лідерство, інноваційність та наполегливу працю на зміцнення міжнародних відносин між закладами освіти України та Великої Британії.

Серед ключових факторів успіху ініціативи Twinning організатори виділяють:

Ефективне партнерство та координація. Скоординований підхід дозволив максимально ефективно використовувати наявні ресурси, уникнути дублювання зусиль та створити стійку мережу взаємної підтримки між українськими та британськими університетами.

Сприятливе політичне та регуляторне середовище. Своєчасні зміни в урядовій політиці та підтримка на державному рівні дозволили швидко мобілізувати ресурси.

Достатнє та доступне фінансування. Значні ресурси були мобілізовані безпосередньо університетами Великої Британії, урядовими органами та донорськими організаціями. Це забезпечило оперативну підтримку українським партнерам на початкових етапах проєкту.

Протягом останніх трьох років партнерство між українськими та міжнародними університетами, зокрема з Великої Британії, значно розширилося, забезпечивши майже 800 різних заходів у ключових сферах, таких як співпраця в дослідженнях, мобільність студентів та викладачів, професійний розвиток та підтримка інфраструктури. Активна участь майже 7000 студентів та викладачів підкреслює широке охоплення та критичну важливість ініціативи Twinning. Загалом 58 партнерств закладів України та Великої Британії в рамках ініціативи «Twinning» повідомили про 798 окремих заходів протягом трирічного періоду. За результатами аналізу встановлено, що:

дослідницька діяльність становила найбільшу частку, на яку припадає 188 заходів  (24%),

заходи, орієнтовані на студентів: 151 захід (19%),

професійний розвиток викладачів та співробітників: 125 заходів (16%),

забезпечення ресурсами та обладнанням: 97 заходів (12%),

мобільність викладачів та співробітників: 90 заходів (11%),

мобільність студентів: 68 заходів (9%),

розвиток потенціалу: 40 заходів (5%),

технічна та кадрова підтримка: 39 заходів (5%).

Після офіційного завершення трирічної ініціативи Twinning команда проєкту закликає підтримувати сталу довгострокову співпрацю між університетами-побратимами, запрошує британських партнерів надалі інвестувати в інтернаціоналізацію вищої освіти в Україні, підвищувати потенціал українського сектору вищої освіти відповідно до пріоритетів відбудови України.

Колектив і керівництво Київського національного університету технологій та дизайну в особі ректора Івана Грищенка, доктора економічних наук, професора, академіка НАПНУ, щиро дякує команді проєкту Twinning за допомогу у формуванні міжнародної співпраці університетів, за стратегічну підтримку закладів освіти України, за відданість у зміцненні вищої освіти України у надзвичайно складний час.

Особлива подяка Чарльзу Кормаку, засновнику і голові правління Cormack Consultancy Group; Олександру Смирнову, директору проєкту Twinning для України в CCG; Оксані Вавренчук, помічниці директора проєкту Twinning у CCG; Яні Сидоренко, помічниці менеджера з питань Twinning у CCG.

Чарльз Кормак та команда проєкту Twinning

Щиро дякуємо керівництву та партнерам з Шеффілд Халлам Університету: Роджеру Бейтману (Roger Bateman), декану факультету мистецтв та дизайну; Джеймсу Річардсону (James Richardson), директору з глобального розвитку та партнерства; Гіл Баверсток (Gill Baverstock), заступниці директора з глобального розвитку та партнерства; Пем Боуман (Pam Bowman), лекторці програми «Візуальні комунікації» за міжнародну академічну співпрацю, спільні проєкти, за підтримку студентів і викладачів КНУТД!

13.07.2025