Завершився черговий проєкт міжнародної академічної онлайн мобільності (Collaborative Online International Learning (COIL)) "THE GOOD LIFE WITH CLOTHES", який об’єднав студентів і викладачів факультету дизайну КНУТД (Україна), Техаського державного університету, Університету Грінсборо в Північній Кароліні (США), Університету Короля Абдул Азіза, Університету принца Саттама бін Абдулазіза (Саудівська Аравія).
Кураторами та інструкторами проєкту COIL від КНУТД були викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма Ірина Давиденко, доцент, Марина Яценко, кандидат технічних наук, доцент, Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну.



Протягом вересня-листопада 2025 року близько 60 здобувачів освіти освітніх програм «Дизайн одягу», «Дизайн костюма», «Графічний дизайн» та освітньо-наукової програми «Дизайн» факультету дизайну КНУТД взяли участь в проєкті академічної мобільності "THE GOOD LIFE WITH CLOTHES", присвяченому відповідальному споживанню одягу. Студенти виконували завдання, здійснювали дослідження в галузі сталої моди, вивчали матеріали на онлайн-ресурсах, спілкувались між собою в інтернаціональних командах щоб висвітлити концепції екологічного виробництва та використання одягу.




Загалом в проєкт міжнародної академічної онлайн мобільності було задіяно 400 студентів з України, США та Саудівської Аравії. Комунікація викладачів і студентів з міжнародних команд відбувалась на платформі Padlet та в месенджерах. Проєкт сприяв культурному обміну, об’єднуючи студентів і викладачів різних країн для навчання та творчої комунікації.



Кафедрою мистецтва та дизайну костюма КНУТД у 2024-2025 роках вже було успішно реалізовано проєкт міжнародної академічної онлайн мобільності «Fashion for a Good Life», в якому взяли участь більше 20 студентів факультету дизайну КНУТД. Також факультет дизайну у 2025 році реалізував інший COIL проєкт з представниками Бірмінгемського міського університету (Велика Британія), Школи Інституту мистецтв університету Чикаго (США) «Global Live Project: A Portal Connecting Three Countries».
7 листопада 2025 року координатори з різних країн світу обговорили результати реалізації спільного міжнародного проєкту "THE GOOD LIFE WITH CLOTHES".

В обговорені взяли участь доктор Косетт Джойнер Мартінез, ініціатор проєкту, професор Техаського державного університету, доктор Відждан Тауфік, доцент, завідувач кафедри моди та текстилю, Шадія Салем, професор кафедри моди та текстилю, Університет короля Абдула Азіза, Рана Алблові, доцент Університету принца Саттама бін Абдулазіза (Саудівська Аравія), доктор Олена Карпова, заслужений професор Путмана та Хейса в Університеті Північної Кароліни в Грінсборо (США), а також представники від КНТУД Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну та викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма Ірина Давиденко, доцент, Марина Яценко, кандидат технічних наук, доцент.




Дякуємо Косетт Джойнер Мартінез, ініціатору проєкту, професору Техаського державного університету, та колегам з інших закладів за співпрацю і можливість для студентів-дизайнерів КНУТД долучитись до міжнародної академічної мобільності!
17.11.2025