21 травня 2013 року в КНУТД проводився ІV Всеукраїнський семінар «Компетентністний підхід у формуванні сучасного фахівця». Організаторами виступили Київський національний університет технологій та дизайну та Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.
На семінарі були присутні керівники ВНЗ, співробітники навчальних відділів університетів, декани та заступники деканів факультетів, завідувачі та заступники завідувачів кафедр, викладачі.
В роботі семінару прийняло участь 59 осіб, із них 38 – представники КНУТД, 21 – представники інших ВНЗ та організацій, а саме Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Донецького університету економіки та права; Харківського національного економічного університету; Донецького національного університету економіки та торгівлі ім. Туган-Барановського; Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; Східноєвропейського університету економіки і менеджменту; ВНЗ «Університет економіки та права «Крок»; Української асоціації якості; Хмельницького університету управління та права; Академії праці, соціальних відносин та туризму; Донецького державного університету управління; Тернопільського національного економічного університету; ПВНЗ «Міжнародний університет фінансів»; Харківського державного університету харчування та торгівлі.
На семінарі виступили провідні вчені та фахівці України, а саме Мельник Сергій Вікторович, к.е.н., директор ДУ «Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин» Міністерства соціальної політики України, Голова Ради УАРМБО; Казарінова Наталія Леонідівна, д.е.н., проф., ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту; Омелянович Лідія Олександрівна, перший проректор Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського; Веретенникова Оксана Віталіївна, к.е.н., доцент Донецького Національного університету економіки та торгівлі ім. Михайла Туган –Барановського; Шаров Олег Ігорович, к.ф.-м.н., доцент, перший проректор Університету економіки та права «КРОК»; Гончаров Юрій Вікторович д.е.н., проф., Заслужений економіст України, академік АЕН України, завідувач кафедри менеджменту Київського національного університету технологій та дизайну; Федоряк Руслан Михайлович, к.е.н., старший викладач кафедри менеджменту, Кабаков Юрій Борисович, к.т.н., директор Органу сертифікації персоналу Української асоціації якості, член Міжнародної гільдії професіоналів з якості.
У доповідях відмічалося, що однією з цілей освітніх програм, згідно з керівними настановами по впровадженню кредитно-модульної системи ECTS, є розвиток компетенцій. Це пов’язано з тим що перед вищими навчальними закладами стоїть важливе завдання якісної підготовки майбутніх фахівців у відповідності до вимог роботодавців.
Ситуація на ринку праці стрімко змінюється і тому вчорашні методи навчання не відповідають реаліям та потребують переосмислення. Існує об’єктивна необхідність у впровадженні інноваційних методів навчання. Саме тому структура процесу навчання має бути спрямована на формування у студентів набору компетенцій, що будуть відповідати компетентнісному профілю посад, на яких будуть працювати молоді фахівці.
Відмічалося, що ключові компетенції – це сукупність базових знань, загальних (універсальних) вмінь, особистих якостей, які дозволяють отримувати позитивні результати у професійній та інших областях життєдіяльності. Ключові компетенції представляють вищу ступінь ієрархічної компетенції, так як вони мають надпредметний, міждісциплінарний характер. Іншими словами, компетенції – це єдність знань, професійного досвіду, здатностей діяти, навичок поведінки індивіда та управлінських якостей.
Поняття “компетенція” включає службові завдання, функціональні обов’язки персоналу, права та повноваження працівника, набір якостей працівника, фахові знання та професійний досвід.
Учасники отримали презентаційні та ілюстративні матеріали семінару. Присутнім були вручені сертифікати учасника.
07.06.2013