Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв.
15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення. Ідея відзначати «День чаю» практично витала в повітрі вже багато років. І після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі, в особі Центру з освіти і Спілкування в 2005 році, дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».
Найгучніше святкування «Міжнародного дня чаю» відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці, але такі країни, як Непал, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, будучи також у ряді провідних світових сільгоспвиробників чаю, не залишаються байдужими до цього свята. Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано не мало наукових праць.
У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. У «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій.
В Коледжі КНУТД згідно з Положенням про проведення ярмарків з метою збору коштів на користь дитячих будинків під час перерв відбулася продаж чаю, а також чайні церемонії в навчальних групах. Студенти Коледжу впевнені: немає жодного спірного питання або конфліктної ситуації, які б не можна було вирішити мирним шляхом за чашкою міцного ароматного чаю.
19.12.2013