КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

КРУГЛИЙ СТІЛ «ПОШУК НОВИХ МЕХАНІЗМІВ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ РОБОТОДАВЦІВ»

22 квітня у межах заходу «Галузевого ярмарку вакансій» відбувся круглий стіл «Пошук нових механізмів підготовки кадрів  відповідно  до   вимог роботодавців», у якому прийняли участь керівники галузевих закладів освіти та керівники ведучих підприємств легкої промисловості та фармацевтичної галузей, Київського міського та обласного центрів зайнятості.

 

Сучасні вимоги ринку праці вимагають більш дієвої та спільної взаємодії між освітою та роботодавцями у сфері підготовки професійних компетентісних кадрів.

Значну увагу  учасники  приділили  формуванню   держзамовлення  на підготовку кадрів, залученню роботодавців до навчального процесу, можливості проведення  тематичних тренінгів та семінарів з метою оптимального поєднання  наукових знань та практики.

Учасниками Круглого столу домовлено про:

  • проведення щорічної всеукраїнської  Галузевої Ярмарки вакансій із залученням  підприємств-роботодавців та навчальних закладів усіх регіонів України;
  • оперативне реагування на потреби ринку праці;
  • спільне розроблення  галузевих стандартів та навчальних планів;
  • проведення спільних науково-прикладних досліджень для модернізації підприємств;
  • обмін інформацією щодо тенденцій у сфері підготовки компетентісних професійних кадрів у галузях легкої та фармацевтичної промисловості;
  • розробляти та вносити необхідні законодавчі зміни з метою підготовки кадрів відповідно до сучасних вимог ринку праці.

 

Роботодавці легкої промисловості підтвердили наміри щодо конкретних напрямів взаємодії з КНУТД у сфері підготовки кадрів.

 

Президент-голова правління Асоціації «УКРЛЕГПРОМ» Валентина Аркадіївна Ізовіт проінформувала про стан вітчизняної легкої промисловості та зазначила про основні тенденції та проблемні питання у розвитку галузей. Акцентувала увагу на необхідності підготовки професійних кадрів як робочих, так і інженерно-технічних відповідно до вимог роботодавців. Підкреслила важливість проведення круглого столу для пошуку нових шляхів взаємодії між роботодавцями та навчальними закладами, необхідність своєчасного реагування на зміни у навчальні програми підготовки кадрів.

В обговоренні щодо ситуації з підготовкою кадрів своє бачення висловили роботодавці та освітяни.

Директор Київського міського центру зайнятості Сухомлин В.Б. зазначив про необхідні законодавчі ініціативи стосовно збереження робочих місць та проінформував про попит та пропозиції  на ринку праці у м.Києві у сфері легкої промисловості.

 

Жваве обговорення щодо компетентісних характеристик у підготовці інженерно-технічних кадрів, а саме – механіків-програмістів у трикотажному виробництві  відбулося після виступу генерального директора ТОВ «ВІДІВАН» Родіна Валерія. У обговоренні взяли участь декани факультетів, завідувачі кафедр, керівники підприємств легкої промисловості: ТОВ «ТК-Стиль», ПАТ «СОФІЯ», ТОВ «Текстиль-контакт», ТОВ «Велтекс-Україна», БМ «РІТО», Корпорація «Елтекс»,  а також представники  ТОВ «Тексіка», ТОВ «Таланлегпром», ТОВ «Віп-лінія», підприємств фармацевтичної галузі:  ПАТ «Дарниця», ТОВ «Фарм Персонал», ТОВ «Новартіс» та інші.

28.04.2014